Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Muzycy Perfectu zaskoczeni oświadczeniem Grzegorza Markowskiego! Nie chcą odwołać ostatniej trasy

Stan zdrowia ojca skomentowała Patrycja Markowska

Rafał Kowalski 29 kwietnia 2021 08:57
Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Zapowiedziana na ubiegły rok pożegnalna trasa zespołu Perfect nie doczekała się realizacji. Plany muzyków obchodzących 40-lecie pracy artystycznej popsuła pandemia koronawirusa. W związku z obostrzeniami uniemożliwiającymi organizację koncertów, ulubieńcy publiczności zostali zmuszeni do przełożenia występów na lato 2021. Ale i te stoją pod znakiem zapytania. Wszystko zmieniło oświadczenie Grzegorza Markowskiego, który poinformował, że nie pojawi się na koncertach przez zły stan zdrowia. Jego słowa zaskoczyły kolegów z zespołu. Jak czuje się wokalista? Nowe światło na sprawę rzucają słowa jego córki.

Oświadczenie zespołu Perfect – odpowiedź na komunikat lidera grupy

Wczoraj informowaliśmy o złym stanie zdrowia Grzegorza Markowskiego. Artysta poinformował o tym za pośrednictwem Facebooka córki. W poście podkreślił, że nie pojawi się już na scenie  z kapelą Perfect. „Z ciężkim sercem chcę Was teraz przeprosić, ale nie mogę udawać, że nic się nie zmieniło i że jestem w stanie zagrać z zespołem dla Was tak jak grałem przez lata”, mogliśmy przeczytać.

Okazuje się, że o swoich planach lider zespołu nie poinformował muzyków Perfectu, którzy wyrazili zdziwienie na stronie internetowej. W oświadczeniu czytamy też, że nie zamierzają odwołać ostatnich koncertów. Zmienią tylko ich formułę. „Zespół chciałby przekazać Grzegorzowi Markowskiemu wyrazy współczucia i dołączyć do licznych życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. Oświadczenie to jest dla nas o tyle zaskakujące, że nic w ostatnim czasie nie wskazywało na tak nagłe pogorszenie się stanu zdrowia wokalisty. Zespół Perfect zawsze stawał na wysokości zadania, zarówno na scenie jak i poza nią, i takim chciałby w Waszej pamięci”, napisano w oświadczeniu.

Jak więc będą wyglądać ostatnie 4 koncerty z trasy? „Zobowiązujemy się do zagrania ostatnich pożegnalnych koncertów w anonsowanych terminach w nieco innej formule, nad którą już pracuje Organizator z naszym managementem. Spodziewajcie się wielu zespołowych przyjaciół i super gości!”, napisano na stronie internetowej. Muzycy dodali też, że jeśli Grzegorz Markowski poczuje się lepiej, to zapraszają go na scenę.

Grzegorz Markowski, zespół Perfect ostatnia trasa
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Patrycja Markowska o stanie zdrowia ojca

Okazuje się jednak,  że nie tylko problemy zdrowotne, ale i inne czynniki Grzegorza Markowskiego do takiej a nie innej decyzji. Nowe światło na sprawę miała rzucić w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN Patrycja Markowska. „Zapytałam, co tak naprawdę się wydarzyło, bo z tego postu można było wywnioskować, że Grzegorz Markowski schodzi ze sceny już na zawsze. Patrycja mnie uspokoiła. Powiedziała mi, że to nie jest tak, że kończy karierę muzyczną – po prostu jego drogi z zespołem się rozchodzą. Grzegorz Markowski na scenę wróci, więc taka jest dobra informacja”, usłyszeliśmy w programie.

Z kolei w rozmowie z dziennikarzem RMF FM córka wokalisty zespołu Perfect dodała, że tata czuje się dobrze, ale męczy go życie w trasie i dawanie długich halowych koncertów.

Czy te słowa uspokoją fanów kultowej grupy? 

Zobacz też: Patrycja Markowska ma brata. Wokalistka nie jest jedynaczką. Kim jest mężczyzna?

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfect
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?