„Józek, nie daruję Ci tej nocy”. Prawdziwa historia kultowej piosenki BAJMU
Fot. PAP/Krzysztof Świderski
pożegnanie

Zespół Bajm pożegnał jednego z członków z zespołu. Andrzej Koziara współtworzył słynny przebój "Piechotą do lata"

"Chcielibyśmy przekazać smutną wiadomość"

Dorota Falkowska 7 października 2023 09:02
 „Józek, nie daruję Ci tej nocy”. Prawdziwa historia kultowej piosenki BAJMU
Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Zespół Bajm jest w żałobie. Nie żyje Andrzej Koziara, perkusista, który w latach 1978-1981 współtworzył zespół Bajm, a także filmowiec, fotograf i dziennikarz. Zmarł w wieku 66 lat. Członkowie zespołu pożegnali przyjaciela z dawnych lat w specjalnym oświadczeniu. 

Zespół Bajm w żałobie 

Kilka miesięcy temu Bajm żegnał basistę zespołu. W piątek 6 października napisali o odejściu kolejnego współtwórcy formacji. "Chcielibyśmy przekazać wam smutną wiadomość. W dniu wczorajszym odszedł Andrzej Koziara, który współpracował z nami w latach 1978-1981. Grał na instrumentach perkusyjnych. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny. Beata Kozidrak i Andrzej Pietras", czytamy na facebookowym profilu Bajmu.

Na zdjęciu od lewej: Adam Honc, Andrzej Pietras, Beata Kozidrak, Andrzej Koziara, Jarosław Kozidrak i Tomasz Olejnicki

Nie żyje Andrzej Koziara, były muzyk zespołu Bajm

Andrzej Koziara był perkusistą w zespole Bajm przez pierwsze trzy lata działalności grupy, współtworzył słynny przebój "Piechotą do lata". Formacja zmieniła skład, po tym, jak zdecydowała się grać muzykę rockową. Wtedy na miejscu Andrzeja Koziary pojawił się Bogdan Tchórzewski.

Jak poinformowało Radio Lublin, artysta pracował także jako dziennikarz, fotograf, filmowiec i dokumentalista. Był zastępcą redaktora naczelnego "National Geographic Polska" i redaktorem naczelnym "Tropami Discovery Channel". Wykładał także na Podyplomowych Studiach Fotografii UMCS. Prywatnie Andrzej Koziara pasjonował się łucznictwem i rajdami terenowymi. 

Bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje.  

Beata Kozidrak, sesja dla magazynu Viva! 2016

Beata Kozidrak, Viva! 2016
Fot. Michał Pańszczyk

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.