O TYM SIĘ MÓWI

Ile zarabiają topowi polscy aktorzy? Znamy konkretne stawki

Panie mogą liczyć tylko na część gaży, którą przyznaje się panom...

Rafał Kowalski 17 listopada 2018 15:56

Mimo nieustających apeli i długiej medialnej dyskusji o tym, że zarobki kobiet i mężczyzn nie są równe, na razie sytuacja raczej się nie zmienia. A na pewno nie w branży filmowej. Super Express dotarł do informacji o gażach, które za ten sam czas pracy otrzymują polskie aktorki i partnerujący im panowie.

Ile zarabiają polskie aktorki?

Przypomnijmy, że już 5 lat temu o nierównym traktowaniu zaczęła mówić Anna Dereszowska. Potem poparły ją inne koleżanki. „Praca aktora jest ciężka, długa i niebezpieczna.A aktorki jeszcze cięższa ! To samo co aktor, tylko do tego godzinę dłuższa charakteryzacja i 12 h na obcasach. A do tego zarabiamy o 30% mniej niż nasi koledzy aktorzy. A niby dlaczego? This is a man's world... Nadal... Ja się nie skarżę, ja się wku*wiam”, napisała rok temu na Instagramie Sonia Bohosiewicz.

Dziś ten niesprawiedliwy fakt postanowiła skomentować Renata Dancewicz. „Mężczyźni zarabiają średnio o 20 procent więcej. To jest najzwyklejsze w życiu łajdactwo i niesprawiedliwość", uważa aktorka. I trudno się z nią nie zgodzić... Kto chciałby otrzymywać mniejszą pensję za taką samą pracę tylko ze względu na płeć, a nie na przykład na umiejętności? Niestety sytuacja dotyczy także topowych polskich nazwisk. Poznajcie wysokość ich zarobków, którą zaprezentował dziś dziennik. Wszystko rozpisaliśmy w galerii powyżej.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.