Irena Dziedzic
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Tajemnica jej śmierci w końcu została rozwikłana. Irena Dziedzic została... otruta?!

Są już wyniki badań toksykologicznych

Gabriela Czernecka 12 kwietnia 2019 10:30
Irena Dziedzic
Fot. EAST NEWS

Irena Dziedzic została otruta? Choć odeszła prawie pięć miesięcy temu, jej śmierć wciąż budzi wiele wątpliwości. Wybitna dziennikarka, twórczyni pierwszego polskiego programu typu talk-show Tele-Echo, zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93 lat. Do mediów dotarły właśnie wyniki sekcji zwłok. Jak zginęła Irena Dziedzic?

Jak zginęła Irena Dziedzic? Przyczyny śmierci

Wiadomość o śmierci Ireny Dziedzic od samego początku budziła wątpliwości. O jej śmierci poinformowano dopiero dwa miesiące później, 12 stycznia 2019 roku.O jej śmierci poinformował miesięcznik Więź. Informację na Facebooku umieścił Andrzej Luther.

„Umarła IRENA DZIEDZIC, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była prekursorką telewizyjnych programów show; jej Tele-Echo oglądała cała Polska, i trzeba przyznać, że jakby porównać jej programy z dzisiejszymi celebryckimi rozmówkami, to widoczna jest przepaść. Wiem, inne były czasy, ale Dziedzic świadomie robiła swój program dla inteligencji. Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i Opolu. Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie; można o niej napisać: miała charakter!”, czytamy.

Wkrótce wyszło na jaw, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci prezenterki TVP. Ich wyniki nie są znane. Super Express w piątkowym wydaniu wyjaśnia, co było przyczyną śmierci Ireny Dziedzic. Potwierdzono, że dziennikarka nie została otruta.

 „Z uzyskanej opinii z badań toksykologicznych wynika, że pokrzywdzona zażywała określone leki, jednak w celach medycznych i ilościach zalecanych przez lekarzy”, przekazał gazecie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś.

„Stężenia substancji we krwi nie miały wpływu na mechanizm śmierci pokrzywdzonej”, zaznacza rzecznik. Jak powiedział dziennikowi Marcin Saduś, na tę chwilę nie ma podstaw do przyjęcia, że do śmierci Ireny Dziedzic przyczyniły się osoby trzecie. 

Irena Dziedzic
Fot. TRICOLORS/East News

Irena Dziedzic - kultowe prezenterki PRL - co się z nimi stało?
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.