Voice od Poland
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Wstrzymano produkcję ulubionego programu widzów TVP. Czy powstanie kolejna edycja show?

„Nie ma grafiku, nie ma planu...”

Ksenia Krasko 13 października 2020 12:04
Voice od Poland
Fot. Materiały prasowe

To smutna wiadomość dla wszystkich fanów formatu The Voice of Poland. Program zdobył uznanie widzów, czego dowodem są kolejne edycje show, również tych, w których o wygraną walczą utalentowane dzieci i rozśpiewani seniorzy. Niestety, w tym roku prawdopodobnie nie obejrzymy jednego z nich – jak informują źródła bliskie TVP, wstrzymano produkcję The Voice Senior.

Kiedy nowa edycja programu The Voice Senior?

Pierwsza edycja The Voice Senior okazała się wielkim sukcesem. „[...] jest olbrzymie zapotrzebowanie i olbrzymi głód na prawdziwe pokazywanie ludzi w wieku średnio-starszym, w jesieni życia. Pokazywanie ich emocji, prawdy o nich, ich uczuć. Tego wszystkiego, co jest wymalowane na ich twarzach w wyniku trwającego 60 lat życia, czyli kawał historii do opowiedzenia i wyśpiewania. Czułem, że to może być sukces,  ale nie spodziewałem się, że aż taki”, przyznał w rozmowie z portalem Jastrząb Post Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej.

Widzowie docenili nie tylko uczestników show, ale i doskonale dobranych jurorów – w pierwszej edycji, którą wyemitowano w 2019 roku, talent seniorów oceniali Andrzej Piaseczny, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk i Alicja Majewska. Program wygrały siostry Jolanta i Krystyna Szydłowskie.

Ze względu na rezygnację Marka Piekarczyka i odejście Urszuli Dudziak, która przeszła do The Voice of Poland, fani zastanawiali się, kto zasiądzie na słynnych fotelach. W sierpniu poinformowano, że w roli jurorów sprawdzą się Izabela Trojanowska i Witold Paszt z grupy Vox.

Przesłuchania do drugiej edycji The Voice Senior miały rozpocząć się w sierpniu, a emisję show zaplanowano na początek 2021 roku. Niestety, ze względu na niepewną sytuację, spowodowaną rozwijającą się epidemią koronawirusa w kraju, produkcja programu została wstrzymana.

„Nie ma grafiku, nie ma planu, ani pomysłu na to, jak nagrać kolejną edycję. Seniorzy to najbardziej narażona grupa i nikt nie ma zamiaru ryzykować zachorowań na planie”, przekazał anonimowy informator portalowi Plejada. „To duża odpowiedzialność także wobec jurorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka. Kolejna edycja The Voice Senior na pewno zostanie przesunięta. Albo na wiosnę, albo na jesień 2021”, dodała osoba, wtajemniczona w plany produkcji.

Co więcej, również inne lubiane programy TVP mogą zniknąć z ramówki. „Walka trwa o inne programy. Ważą się losy Klanu i innych seriali. Jest bardzo nerwowo”, dodał informator w rozmowie z Plejadą.

Czekaliście na nową edycję programu The Voice Senior? 

Źródło: Jastrząb Post, Plejada

Jurorzy pierwszej edycji The Voice Senior

Jurorzy VOICE SENIOR 1
Fot. FORUM

Marek Piekarczyk, Urszula Dudziak, Alicja Majewska, Andrzej Piaseczny w The Voice Senior

Jurorzy The Voice Senior 1
Fot. FORUM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.