KSIĘŻNA KATE TYTUŁ
Fot. Samir Hussein/WireImage)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wpadka w BBC. Dziennikarka, która źle nazwała księżną Kate, zwolniła się z pracy

Jak nazwała żonę księcia Williama?

Gabriela Czernecka 25 października 2021 07:23
KSIĘŻNA KATE TYTUŁ
Fot. Samir Hussein/WireImage)

Gdy dziesięć lat temu Kate Middleton brała ślub z księciem Williamem chyba wszyscy przypuszczali, że zaskarbi sobie sympatię Brytyjczyków, ale czy ktokolwiek przewidział, że aż tak? Podziwiana za styl, oddanie mężowi i sumienne wykonywanie obowiązków stała się ulubienicą poddanych. Nic dziwnego, że każda informacja na temat żony księcia Williama wzbudza takie zainteresowanie mediów, i to nie tylko brytyjskich. Niestety tym razem o księżnej Cambridge zrobiło się głośno przez... wpadkę dziennikarki. Poznajce szczegóły. 

Wpadka w BBC. Dziennikarka źle nazwała księżną Kate

 

Lauren Kuenssberg, dziennikarka BBC, miała przyjemność komentować w swej stacji najważniejsze wydarzenia polityczne z kraju i ze świata. Niestety mimo ogromnej wiedzy w polityce, nie do końca orientowała się w tematach związanych z rodziną królewską.   się okazało, pomimo ogromnej wiedzy o polityce, nie orientowała się zbyt dobrze w tematach związanych z rodziną królewską. Jak podaje portal express.co.uk, podczas rozmowy o Wimbledonie w podcaście Brexitcase, rozmowa zeszła na to, kto zasiądzie w loży królewskiej podczas Wimbledonu. Dziennikarka zapytała: „Kto usiądzie obok Kate Middleton?”, tym samym wywołując w sieci niemałe oburzenie. W czym tkwi problem? 

Zobacz: Księżna Kate i książę William trzymają się za ręce. Czy złamali protokół?

Jaki tytuł nosi księżna Kate?

Kate Middleton biorąc ślub z księciem Williamem została księżną Cambridge, a dokładnie: Jej Królewską Wysokością księżną Cambridge, ale również hrabiną Strathearn i baronessą Carrickferguss. I to właśnie za pomocą takich tytułów należy się do niej zwracać. Można również użyć sformułowania księżna Kate i ono także jest poprawne, ale Kate Middleton - nie. To tak, jakby kobietę po ślubie, która zmieniła nazwisko wciąż nazywać jej nazwiskiem panieńskim. 

Zobacz także: Księżna Kate cała w czerwieni! Dlaczego tak często wybiera ten kolor?

Dziennikarka zaliczyła więc nie lada wpadkę, a korespondent zagraniczny BBC nie mógł się powstrzymać i wprost na antenie zwrócił jej uwagę, że źle tytułuje żonę księcia Williama. Zaznaczył, że Middleton to panieńskie nazwisko Kate, a jej tytuł to teraz księżna Cambridge i w ten sposób powinna ją tytułować. Zmieszana Laura Kuenssberg natychmiast przeprosiła za niezręczną wpadkę, ale choć wydawałoby się, że jej przeprosiny zamykają sprawę, to ta sytuacja miała ogromny wpływ na karierę dziennikarki.

Brytyjska prasa podaje, że Laura po sześcu latach zdecydowała się zwolnić z funkcji redaktora politycznego stacji. Według express.co.uk, widzi siebie teraz w innej roli i chce zostać prezenterką programu Today. Czy podjęła tę decyzję dobrowolnie czy może została do niej zmuszona - nie wiadomo. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nawet brytyjskiej prasie zdarza się popełniać tego rodzaju wpadki i często na wielu brytyjskich serwisach wciąż pojawia się sformułowanie "Kate Middleton i książę William" zamiast "księżna Kate i książę William". Być może nagłośnienie wpadki dziennikarki BBC sprawi, że większość dziennikarzy nieco baczniej opisywać będzie doniesienia z królewskiego dworu.

księżna Kate i książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

 

KSIĘŻNA KATE TYTUŁ
Fot. Samir Hussein/WireImage)

 

Źródła: express.co.uk, People

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.