Fot. Prończyk / AKPA
Pożegnanie

Wojciech Walasik nie żyje. Aktor znany z „Klanu” oraz „Ojca Mateusza” miał 60 lat…

Artysta zmagał się z ciężką chorobą. Podano szczegóły pogrzebu

Marcjanna Maryszewska 7 lutego 2023 09:50
Fot. Prończyk / AKPA

Pierwsze dni nowego miesiąca przyniosły kolejne smutne wieści o odejściu osoby ze środowiska artystycznego… Doskonale kojarzony fanom polskich seriali Wojciech Walasik zmarł 3 lutego w wieku 60 lat. Na swoim koncie miał występy w takich produkcjach jak „Klan” czy „Ojciec Mateusz”. Już jutro odbędzie się ceremonia pożegnalna.

Wojciech Walasik nie żyje

O śmierci aktora jako pierwsza poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi, z którą związany był w przeszłości nie tylko jako uczeń, ale również prowadzący zajęcia. Wojciech Walasik zmarł 3 lutego w wieku 60 lat. Za pośrednictwem strony przekazano również informacje o szczegółach pogrzebu. Ostatnia droga artysty będzie miała miejsce już 8 lutego.

„Zmarł Wojciech Walasik, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 lutego 2023 r. (środa) o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie. Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godzinie 12.00” — czytamy w oficjalnym komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: Wdowa po „Znachorze” w szczerych słowach o nowej odsłonie produkcji. „Film na pewno będzie inny”

Ostatnie lata życia Wojciecha Walasika upłynęły pod znakiem ciężkiej choroby, która zmusiła go do przerwania pracy zawodowej. Zmagał się przez to z problemami finansowymi, lecz dzięki pomocy fanów pod koniec 2022 roku udało się zorganizować zbiórkę pieniężną. Zebrane środki zostały przeznaczone na odzyskanie mieszkania aktora na warszawskiej Ochocie. Zebrano blisko 22 tys. zł z potrzebnych 19 tys. zł. 

Niestety, artyście nie było dane cieszyć się długo wykaraskaniem z finansowego dołka… 

Wojciech Walasik — kim był?

Wojciecha Walasika z pewnością kojarzą fani polskiej sceny teatralnej oraz kinematografii. Przed kamerą zadebiutował w 1987 roku w spektaklu telewizyjnym „Wesele” Adama Hanuszkiewicza. Na koncie miał występu w filmach tj. „Niezwykła podróż Baltazara Kobera”, „Kroll”, „Psy”, „Czarne słońce”, „Złote runo” czy „Pokłosie”. Widzom telewizyjnym dał się z kolei poznać m.in. jako rzekomy mąż Czesi w „Klanie”, wystąpił również w serialach „Kryminalni” oraz „Ojciec Mateusz”.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Byli małżeństwem przez 19 lat. Miłość Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory przerwała śmierć

„Oprócz aktywności scenicznych, działał jako lektor, reżyser koncertów i spektakli, a także tworzył muzykę do przedstawień teatralnych (m.in. w łódzkim Teatrze Nowym – do Biednych ludzi Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Stanisława Brejdyganta i Czarującej szewcowej Federica Garcii Lorki w reżyserii Jana Polewki). W latach 1997-2002 był instruktorem grup teatralnych w Centrum Kształcenia Młodych w Łodzi. Z łódzką Akademią Muzyczną związał się w roku 2001. Uczył m.in. podstaw gry aktorskiej i wymowy scenicznej. Był reżyserem akademickich przedstawień operowych”, czytamy na stronie Akademii Muzycznej w Łodzi.

Bliskim i rodzinie Wojciecha Walasika składamy najszczersze wyrazy współczucia...  

Źródło: Plejada.pl

Fot. Prończyk / AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.