Wojciech Modest Amaro, Viva!, maj 2014
Fot. Kamil Grygoruk
O TYM SIĘ MÓWI

Wojciech Modest Amaro o wierze: „Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć "stylem Maryi”

„Wielu ludzi narzeka na Kościół. Ja dziś wiem jedno: Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele”

Olga Figaszewska 11 lipca 2022 11:15
Wojciech Modest Amaro, Viva!, maj 2014
Fot. Kamil Grygoruk

Wojciech Modest Amaro głośno mówi o wydarzeniu, które odmieniło jego życie. Dla kucharza i restauratora wiara jest bardzo ważna. Gospodarz Hell’s Kitchen i gwiazdor Top Chefa kilka lat temu nawrócił się. Poukładał swoje życie, znalazł równowagę i harmonię. W ostatnim czasie opowiedział o swojej historii i „doświadczeniu Bożej miłości”.

[Ostatnia aktualizacja: 20.01.2024]

Wojciech Modest Amaro o wierze w Boga i nawróceniu

Popularność i sympatię fanów zdobył w programach Hell’s Kitchen i Top Chef. Restaurator odnosił kolejne sukcesy, jednak w pewnym  momencie zauważył, że czegoś mu brakuje. „Z mojej strony pojawił się krzyk, prośba, żeby Bóg pokazał mi, o co w tym życiu chodzi. Opamiętałem się, a to pomogło mi wszystko poukładać, znaleźć równowagę i harmonię. Podczas mszy świętej Bóg dał mi tę łaskę. Moja religijność zatrzymała się na poziomie szkoły podstawowej. Jeżeli się pozostawia roślinę bez podlewania na 25 lat, to przecież nie wyrośnie i nie będzie przynosić owoców, tylko uschnie i można ją z łatwością wyrwać z korzeniami. Tak było z moją wiarą”, wspominał kilka lat temu w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Podkreślał wtedy, że Boża miłość, modlitwa są źródłem siły: „Bóg jest miłością. Jeśli zaprosimy go świadomie do tej przestrzeni naszego życia, to będzie dla nas tylko wzmocnieniem”. Wojciech Modest Amaro wspólnie z ukochaną żoną Agnieszką angażują się w pomoc potrzebującym, osobom, które się pogubiły. Restaurator nigdy nie ukrywał, że wiele rzeczy przewartościował, przeszedł duchową przemianę i chętnie daje świadectwo wiary.

Zobacz też: „Znikają z programu na dobre". Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora nie wrócą już do Pytania na śniadanie?

Agnieszka Amaro, Wojciech Modest Amaro, Viva! 11/2014
Fot. KAROL GRYGORUK/SHOOTME

Agnieszka Amaro, Wojciech Modest Amaro, Viva! 11/2014

Wojciech Modest Amaro pojawił się na Festiwalu Życia w Kokotku. Tam po raz kolejny przybliżył swoją historię. Wyznał, że jego życie różni się od tego, jak wyglądało jeszcze kilka lat temu. Restaurator podąża drogą wiary, „stylem Maryi”. Okazało się, że sprzedał dom, zamknął dwie restauracje.

„Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć "stylem Maryi". […] Zamknęliśmy restaurację w Zakopanem, restaurację w Warszawie, sprzedaliśmy dom. A Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. Jezus z rybaka zrobił pasterza i z kucharza może zrobić, kogo tylko chce. Dla niego to nie problem. Nie potrzeba żadnych kursów. Pan wyposaża we wszystko, co jest potrzebne. Daje pełnię łask. Potrzeba tylko serca otwartego i posłusznego”, mówił.

Były prowadzący Hell’s Kitchen odniósł się również do tego, jak dziś postrzegany jest Kościół i zwrócił uwagę na fakt, że wiele osób decyduje się dokonać apostazji.

„Wielu ludzi narzeka na Kościół, na księży, z tego powodu też z Kościoła odchodzą. Ja dziś wiem jedno: Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele. To jest zgoda na wypełnienie się woli Bożej w swoim życiu. Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone”, dodał.  

Czytaj też: „Znikają z programu na dobre". Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora nie wrócą już do Pytania na śniadanie?

Wojciech Modest Amaro, 2021 rok, Dzień Dobry TVn
Fot. Mateusz Grochocki/Dzien Dobry TVN/East News

Wojciech Modest Amaro, 2021 rok, Dzień Dobry TVN

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.