Zobaczcie archiwalne fotografie!

Gabriela Czernecka 7 maja 2022 12:51

Pierwszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który odwiedził Polskę był... książę Filip. W latach 70. mąż królowej Elżbiety II otwierał w Sopocie europejskie mistrzostwa w powożeniu, a następnie brał w nich udział. Nasz kraj odwiedziła także sama monarchini, książę William z żoną, księżną Kate, oraz książe Karol. Poza brytyjskimi royalsami w kraju nad Wisłą pojawili się również przedstawiciele innych monarchii. Byli to między innymi: król Hiszpanii Filip VI wraz z królową Letycją, król Niderlandów Willhem-Alexander z królową Máximą, książę koronny Norwegii Haakon czy księżniczka Wiktoria, szwedzka następczyni tronu. Przypominamy, którzy członkowie królewskich rodzin wybrali się z wizytą do Polski. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z odwiedzin royalsów w naszym kraju!  

Czytaj też: Kolejne niepokojące informacje na temat zdrowia Elżbiety II. Odwołała udział w ważnym wydarzeniu

1/8
Royalsi w Polsce: Kate i William
Copyright @Getty Images
1/8

Kate i William odwiedzili Polskę w 2017 roku. Podczas wizyty towarzyszyły im dzieci - George i Charlotte. Para miała m.in. okazję spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką.

2/8
Royalsi w Polsce: Karol i Camilla
Copyright @Getty Images
2/8

Karol i Camilla odwiedzili Polskę 15 marca 2010 roku. Spotkali się w m.in. w Pałacu Prezydenckim z Lechem Kaczyńskim i jego żoną Marią, złożyli także wieniec przy grobie księdza Popiełuszki. Przypomnijmy, że para była w Polsce także w 2008 roku.

3/8
Royalsi w Polsce: książę Filip
Copyright @Getty Images
3/8

Książę Filip w Polsce w 1996 roku. Co ciekawe, był pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który zawitał do naszego kraju, a zrobił to juz w latach 70.: „był dosłownie na wyciągnięcie ręki. Bez tłumu ochroniarzy chętnie wdawał się w rozmowy i pozował do zdjęć ze zwykłymi ludźmi”, mówi dr Janusz Sibora.

4/8
Royalsi w Polsce: książę Filip i królowa Elżbieta II
Copyright @East News
4/8

Książę  Filip i królowa Elżbieta II na zdjęciu w towarzystwie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i jego żony Jolanty Kwaśniewskiej. Fotografię wykonano 5 maja 2004 roku. Para odwiedziła także nasz kraj w 2015 roku.

5/8
Royalsi w Polsce: królowa Matylda i książę Filip
Copyright @East News
5/8

Przedstawiciele belgijskiej rodziny królewskiej - królowa Matylda i król Filip w 2003 roku. 

6/8
Royalsi w Polsce: duńska rodzina królewsk
Copyright @Getty Images
6/8

Duński następca tronu książę Fryderyk i księżna Mary w towarzystwie polskiej pary prezydenckiej 25 października 2019 roku.

7/8
Royalsi w Polsce: Japoński książę Akishino i księżniczka Kiko
Copyright @AP/Associated Press/East News
7/8

Japoński książę Akishino i księżniczka Kiko dwudniową wizytę do Polski 28- 29 czerwca 2019 roku.

8/8
Royalsi w Polsce: książę Haakon i księżna Mette-Marit
Copyright @Getty Images
8/8

Norweski książę Haakon i księżna Mette-Marit w Polsce w maju 2005 roku.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.