książę Harry książka
Fot. Ben A. Pruchnie/Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Pałac Buckingham wydał oświadczenie w sprawie książki księcia Harry'ego

Co Windsorowie myślą o publikacji księcia Sussex?

Gabriela Czernecka 22 lipca 2021 13:49
książę Harry książka
Fot. Ben A. Pruchnie/Getty Images)

Ta wiadomość zelektryzowała media na całym świecie. Książę Harry chce opisać swoje wspomnienia i przeżycia w książce, której premierę zaplanowano już na 2022 rok. Książę, jak sam zapowiada, chce, by była to książka nie o nim jako o księciu, ale jako o człowieku, którym się stał. Jak na te rewelacje zareagowała rodzina królewska? Ich podejście do tematu może Was zaskoczyć…

Książę Harry pisze książkę

Wszystko wskazuje na to, że książę Harry nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii relacji z mediami i rozliczania się z przeszłością. Książę Sussex zapowiedział, że w 2022 roku ukaże się jego książka wydana w wydawnictwie „Penguin Random House. Harry podzieli się w niej swoimi wspomnieniami z czasów, kiedy należał do Firmy, a także o tym, jak dziś wygląda jego życie. 

Zobacz: Wielka Brytania. Książę Harry i książę William nie pogodzą się? Kulisy spotkania przy pomniku Diany

Książę Harry wyjawi sekrety rodziny królewskiej w swojej książce
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Wspomnienia Harry’ego w książce mają zostać podzielone tak, by ukazywały kilka etapów jego życia. Książę opowie o swoim dzieciństwie, służbie w wojsku, stracie matki czy ostatnich chwilach spędzonych z Meghan pełniąc funkcje królewskie. Ma także opisać swoje emocje, jakich doświadczył zostając mężem i ojcem. „Piszę ją nie jako książę, którym się urodziłem, ale jako człowiek, którym się stałem”, zapowiedział.książę Harry. „Książę zaoferuje swój szczery i urzekający portret osobisty. Pokaże czytelnikom, że za wszystkim, co myślą, że wiedzą, kryje się inspirująca, odważna i podnosząca na duchu historia. Będzie intymnie i poruszająco”, twierdzi Markus Dohle, dyrektor generalny wydawnictwa.

Rodzina królewska o książce księcia Harry'ego

A co na temat książki księcia Harry'ego ma do powiedzenia rodzina królewska? Początkowo podawano, że Windsorowie są wstrząśnięci, później, że jednak zostali poinformowani o tym wcześniej. Dziś już wiadomo. Rzecznik Pałacu Buckingham w rozmowie z magazynem People wyznał, że książę Harry rozmawiał prywatnie z rodziną królewską w sprawie publikacji książki. Windsorowie doskonale zdawali sobie więc sprawę z tego, jakie działania chce podjąć książę Harry. Jak mówi rzecznik: „nie oczekuje się od Harry'ego uzyskania zgody Pałacu Buckingham na projekt”: „Wszelkie wyjaśnienia dotyczące książki byłyby tylko pytaniem do księcia i księżnej Sussex”, czytamy w oświadczeniu.

brytyjska rodzina królewska
Fot. John Stillwell - WPA Pool/Getty Images)

Warto dodać, że to wywiad Harry'ego u Oprah Winfrey był przysłowiowym "gwoździem do trumny". Wówczas padło wiele przykrych słów, które z pewnością zaskoczyły rodzinę królewską. Oskarżenia o rasizm, nierówne traktowanie, brak wsparcia... To mocno naruszyło wizerunek Windsorów, ale z każdym dniem echo skandalicznych wypowiedzi Sussexów cichnie. Rewelacje o książce księcia nie są więc już dla Windsorów zaskoczeniem.

Zobacz: Księżna Meghan i książę Harry udzielą obszernego wywiadu. Jakie tajemnice Windsorów ujawnią?

Wielu internautów zwróciło też uwagę na to, jak wiele sprzecznych słów padło w w rozmowie z Oprah i jak niewiele mają one wspólnego z rzeczywistością. Kolejna publikacja na ten temat nie wzbudza więc u rodziny królewskiej większych emocji, ale mimo to zwraca się uwagę na to, że Harry wybrał niefortunny moment na publikację, bowiem 2022 rok będzie bardzo ważnym rokiem w życiu królowej Elżbiety II – będzie ona świętować 70-lecie panowania. Czy termin premiery książki zbiegnie się z tą ważną datą w życiu monarchini? Mamy nadzieję, że nie.. 

brytyjska rodzina królewska Harry
Fot. Stephen Pond/Getty Images)

brytyjska rodzina królewska
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?