księżna Kate i książę William przeprowadzka
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images
KRóLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę William i księżna Kate rozważają wyprowadzkę z Londynu. Mają ważny powód

Czy para zdecyduje się na taką zmianę w swoim życiu?

Gabriela Czernecka 30 sierpnia 2021 16:20
księżna Kate i książę William przeprowadzka
Fot. Patrick van Katwijk/Getty Images

Książę William i księżna Kate wyprowadzą się z Londynu? Według brytyjskiej prasy, książęca para Cambridge bardzo poważnie rozważa tak ważną zmianę w swoim życiu. Od lat Kate i William wraz z dziećmi mieszkają w Pałacu Kensington. Czyżby to miało się niebawem zmienić? Poznajcie szczegóły. 

William i Kate rozważają wyprowadzkę z Londynu. Mają powód

Książę William i księżna Kate od 2013 roku mieszkają w przestronnym apartamencie w części 1A Pałacu Kensington. Nie ma wątpliwości, że to jedno z najlepiej strzeżonych przed światem i fanami miejsc. Książęca para Cambridge obecnie zajmuje 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra pałacu. Na dom Kate i Williama składa się przestronny salon, 5 pokoi gościnnych, 3 główne sypialnie, garderoba oraz kilka łazienek. Według brytyjskich mediów znajduje się także coś na kształt nocnego i dziennego żłobka, pokoje dla służby, składziki na najpotrzebniejsze rzeczy oraz pomieszczenia, w których urzędują pracownicy książęcej pary.

Zobacz: Właśnie pokazali wnętrza swojego domu. Zobaczcie, jak mieszkają księżna Kate i książę William! 

Pałac Kensington
Fot. DeAgostini/Getty Images

Kate i William wraz z dziećmi: George'm, Charlotte i Louise'm mają także do dyspozycji ogromny ogród, do którego wchodzi się z pokojów pałacu. Czyżby niebawem cała rodzina wyprowadziła się z Londynu? Takie doniesienia pojawiły się dziś w brytyjskiej prasie. Skąd taki pomysł? Według Daily Mail, książęca para Cambridge ważnie myśli o przeprowadzce bliżej królowej. Monarchini choć obowiązki wykonuje z Pałacu Buckingham to na co dzień mieszka w zamku w Windsorze pod Londynem. Znajduje się on około 40 km od obecnego domu Kate i Williama. 

Dlaczego Kate i William chcą się wyprowadzić?

Według Daily Mail, Willliama i jego rodzinę dzieli od królowej zbyt duża odległość. W oświadczeniu po śmierci dziadka, księcia Filipa, William podkreślił, że wraz z żoną zamierza wspierać monarchinię w wykonywaniu obowiązków i kontynuować dzieło zmarłego księcia EdynburgaPrzeprowadzka Kate i Wiliama oznaczałaby, że królowa Elżbieta II szykuje się do wprowadzenia znaczących zmian w najbliższym czasie. 

Zobacz: Książę Filip był mistrzem spektakularnychwpadek. Oto nieznane oblicze męża królowej

Spekuluje się, że jeśli małżeństwo zdecyduje się na ten krok, najprawdopodobniej wybierze jedna z rezydencji na terenie zamku. To właśnie tam znajduje się słynne Frogmore Cottage, w którym mieszkali książę Harry i księżna Meghan, a obecnie mieszkają tam księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank. Sama obecność królowej nie jest jedynym powodem pary. Mówi sie, że para rozważa taką opcję również by mieć możliwość bycia bliżej rodziców Kate, którzy mieszkają w miejscowości Bucklebury, która - tak jak Windsdor - znajduje się w hrabstwie Berkshire. 

Czy rzeczywiście Kate i William wyprowadzą się z Londynu? Pozostaje nam cierpliwie czekać na potwierdzenie tych doniesień.  

księżna Kate i książę William
Fot. Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?