KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol po raz pierwszy opowiedział o chorobie: „Znalazłem się po drugiej stronie, ale...”

Padły poruszające słowa...

Gabriela Czernecka 2 kwietnia 2020 14:49

Zaledwie kilka dni temu przeszedł pozytywnie test na koronawirusa. Książę Karol po raz pierwszy pokazał się światu od czasu ogłoszenia, że zmaga się z chorobą Covid-19. Nie odczuwał poważnych objawów i zaskakująco szybko zakończył kwarantannę. Dziś twierdzi, że jest zdrowy, ale specjalnie dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej nagrał wideo, w którym uspokaja, że wciąż pozostaje w izolacji. Zwrócił się także ze szczególnym apelem do innych chorych. Poznajcie szczegóły.

Książę Karol o koronawirusie

Gdy do mediów dotarła informacja, że książę Karol ma koronawirusa, fani brytyjskiej rodziny królewskiej wstrzymali oddech. Szybko pojawiły się doniesienia, że przecież kilka dni wcześniej widział się z królową, że prawdopodobnie zaraził go sam monakijski książę Albert, z którym Karol się widział, a u którego również zdiagnozowano koronawirusa. W obliczu plotek i ciągłych doniesień na ten temat, rzecznik pałacu zdecydował się naprostować część informacji. W krótkim oświadczeniu napisano, że królowa czuje się dobrze, z księciem Karolem miała kontakt niemal dwa tygodnie wcześniej, ale i tak zachowano wszelkie środki ostrożności. Zdementowano także informację, jakoby wiadomo było, od kogo książę Karol zaraził się koronawirusem. 

Mimo to z niecierpliwością czekano na kolejne doniesienia na ten temat. Chwilę później podano, że żona księcia Karola, księżna Camilla, nie została zarażona i czuje się dobrze. Choć wraz z mężem przebywała w szkockiej rezydencji, para przestrzegała zasad kwarantanny i odizolowała się od siebie. Mimo to księżna udzielała mu wsparcia w tym trudnym czasie. Teraz następca brytyjskiego tronu wydał krótkie oświadczenie na swoim Instagramie. W nagraniu po raz pierwszy pokazał się światu od czasu ogłoszenia, że zmaga się z koronawirusem. 

Książę uspokaja na nim, że choć jest już zdrowy, to wciąż pozostaje w izolacji. Przypomnijmy, że Karol zakończył kwarantannę po zalewie tygodniu od diagnozy, a jest to zaledwie połowa czasu, jaką zazwyczaj zalecają lekarze w przypadku zakażenia koronawirusem. „W związku z tym, że ostatnio doświadczyłem zarażenia tym koronawirusem - szczęśliwie z relatywnie łagodnymi objawami - teraz znajduję się po drugiej stronie choroby, ale wciąż w stanie dystansu społecznego i generalnej izolacji”, opowiada na nagraniu.

Syn królowej Elżbiety II zwrócił się także do innych chorych oraz ich bliskich: „Wszyscy się dowiadujemy, jak dziwne, frustrujące i często niepokojące jest to doświadczenie, gdy obecność rodziny i przyjaciół nie jest już możliwa, a normalne struktury życia zostają nagle zmienione. W tak bezprecedensowym i niespokojnym czasie moja małżonka i ja myślimy szczególnie o wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich w tak trudnych i nietypowych okolicznościach, oraz o tych, którzy muszą znosić choroby, izolację i samotność”, powiedział.

Jego żona, księżna Camilla, choć testy nie wykazały u niej objawów zakażenia, nadal profilaktycznie pozostaje w izolacji do końca tygodnia. „Jako naród stoimy w obliczu wielkiego wyzwania, które, czego jesteśmy w pełni świadomi, zagraża źródłom utrzymania, przedsiębiorstwom i dobrobytowi milionów naszych współobywateli. Nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć, kiedy to się skończy, ale się skończy”, mówi. Widać, że książęca para bardzo poważnie podchodzi do zagrożenia i zachęca także innych do tego, by nie bagatelizowali choroby. My również zachęcamy do pozostania w domu, a w ramach urozmaicenia Wam tego czasu, zapraszamy Was na naszego Instagrama, gdzie ruszyliśmy z akcją #VIVAzostańwdomu. Wraz z gwiazdami pokazujemy, jak kreatywnie można spędzić ten czas w swoich mieszkaniach.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Clarence House (@clarencehouse)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.