Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry we wzruszających słowach o mamie i bracie. Czy to koniec konfliktów? 

Harry podkreślił, że on i William mają za sobą kilka rozmów

Dorota Falkowska 29 czerwca 2021 10:01
Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Oficjalne odsłonięcie pomnika księżnej Diany już w czwartek. Tymczasem podczas ceremonii wręczania nagród laureatom „Diana Award”, które przyznawane są osobom od 9 do 25 lat w uznaniu za ich pomoc społeczną lub humanitarną, niespodziewanie pojawił się książę Harry. 

Książę Harry zaskoczył wszystkich wzruszającą przemową

Książę Sussexu nagrał specjalne wideo, w którym wygłosił kilka słów do laureatów. Powiedział w nim, że zarówno on, jak i Meghan Markle są przekonani, że „świat znajduje się u progu zmian, dobrych dla nas wszystkich”.

Jego kolejne słowa sugerują również ocieplenie relacji z bratem. „Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę świętować waszą pracę, wasze zaangażowanie w dokonywaniu zmian i ważną rolę, jaką przyjęliście w reprezentowaniu humanitaryzmu nowej generacji. W tym tygodniu, ja i mój brat rozmyślamy o tym, jakie byłyby 60. urodziny naszej mamy i wierzymy, że byłaby z was bardzo dumna, bo macie w życiu ważne cele i wiele współczucia dla innych

Przeczytaj też: Wielka Brytania. Książę Harry przyleciał do Frogmore Cottage. Nie będzie tam sam

Książę Harry podczas wręczania nagrody imienia księżnej Diany
Fot. Kevin Mazur/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE

W dalszej części przemowy książę Harry w ciepłych słowach przywołał księżną Dianę i dodał, że jego żona również wierzy w te same wartości, które przed laty wyznawała jego matka. „Nasza mama wierzyła, że młodzi ludzie mają moc zmieniania świata. Wierzyła w waszą siłę, bo widziała ją dzień w dzień na twarzach młodych ludzi dokładnie takich jak wy. Była świadkiem bezgranicznego entuzjazmu i pasji. Meg i ja zasadniczo wierzymy, że nasz świat znajduje się u progu zmian, prawdziwych zmian dla dobra wszystkich” - dodał. 

Zobacz też: Z dzienników Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

Czy jest to pierwszy krok do pojednania braci i zażegnania rodzinnych konfliktów na dworze królewskim? 

Księżna Diana, Harry i William
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.