książę Harry depresja
Fot. Anwar Hussein/WireImage/Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Jak Harry dowiedział się o śmierci księcia Filipa? Nie od rodziny królewskiej...

Kto poinformował księcia o śmierci dziadka?

Gabriela Czernecka 29 maja 2021 15:41
książę Harry depresja
Fot. Anwar Hussein/WireImage/Getty Images

Książę Harry o śmierci dziadka nie dowiedział się od rodziny królewskiej. Jeden z magazynów ujawnia, w jakich okolicznościach wnuk księcia Filipa dowiedział się o jego śmierci. Ta informacja rzuca nowe światło na to jak jeszcze kilka miesięcy temu wyglądały relacje Harry’ego z rodziną…

Tak Harry dowiedział się o śmierci księcia Filipa

O śmierci księcia Filipa poinformowano 9 kwietnia za pośrednictwem social mediów. Teraz na światło dzienne wychodzą nowe informacje na temat tego, jak o śmierci księcia Filipa dowiedzieli się najbliżsi zmarłego, w tym jego wnuk, książę Harry. Początkowo podawano, że książę Harry został powiadomiony o śmierci księcia Filipa przez królową Elżbietę II.

Zobacz:  Znana jest już przyczyna śmierci księcia Filipa. Tajemnicę wyjawił główny królewski lekarz

Chwilę później pojawiły się inne doniesienia mówiące, że z wnukiem zmarłego księcia Edynburga skontaktowali się pracownicy ambasady amerykańskiej. Mimo jednak wielokrotnych prób nie udało im się połączyć z młodym księciem. W końcu wtedy u Harry’ego była 3.00 nad ranem. 

Harry o śmierci Filipa dowiedział się od policji

Według informacji serwisu TMZ, w związku z tym, że książę Harry nie odbierał telefonu, ambasada poprosiła o pomoc biuro szeryfa Santa Barbara. I tak pod posiadłość wynajmowaną wówczas przez książęcą parę Sussex, podjechał kilka godzin później wóz policyjny. Zdaniem serwisu TMZ, księcia Harry’ego o śmierci księcia Filipa poinformowali… policjanci. W ten sposób bez udziału rodziny książę dowiedział się o odejściu dziadka. 

Zobacz także: Książę William i książę Harry pogodzili się na pogrzebie księcia Filipa! Te zdjęcia przejdą do historii

Brytyjska prasa ujawnia, że zgodnie z protokołem, książę jako członek rodziny królewskiej, który zrzekł się pełnienia królewskich funkcji (tym samym nie należy już do ścisłego grona Windsorów) nie musiał być informowany w pierwszej kolejności. Z pewnością fakt, że mieszka tak daleko od bliskich również mógł utrudnić ten kontakt i nawet jeśli królowa miała okazję porozmawiać z wnukiem o śmierci Filipa, to Harry już wiedział o tym, co się wydarzyło. Mimo to zwraca się uwagę, że brak bezpośredniego kontaktu z rodziną w takiej sytuacji tylko potwierdza, że relacje księcia z resztą rodziną już wtedy nie były najlepsze... 

Fot. Getty Images

Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.