Księżna Kate, książę Harry
Fot. EMPICS Entertainment/EAST NEWS
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Wielka Brytania. Książę Harry naraził się Kate! „Czuje się całkowicie zdradzona”

Mąż Meghan Markle pożałuje swojej decyzji?

Konrad Szczęsny 15 stycznia 2022 13:04
Księżna Kate, książę Harry
Fot. EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Tego mało kto się spodziewał. Mimo że o konflikcie Harry'ego i Williama mówi się od dawna, teraz okazuje się, że mimowolnie może zostać do niego wciągnięta również księżna Kate! Jednak według medialnych doniesień nie zamierza ona stać biernie i podejmie kroki, jeśli szwagier zdecyduje się wmieszać się w rodzinne niesnaski...

Książę Harry ma wydać swoje pamiętniki. Uderzy w nich w Williama i Kate?

W lipcu zeszłego roku media obiegła sensacyjna informacja, że książę Harry zamierza w 2022 roku opublikować pamiętniki. Znalazł już nawet wydawcę. Dochód z ich sprzedaży ma zostać przekazany na cele charytatywne, zaś pozycja ukaże się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w formie papierowej, jako e-book i audiobook.

Czy to dobra wiadomość dla Pałacu Buckingham? Komentatorzy zastanawiali się, jak na te doniesienia zareagowała królowa Elżbieta II i czy ulubiony wnuk poprosi ją o pozwolenie na tę publikację. Jeśli ma wypaść wiarygodnie, trudno, by w pamiętnikach zabrakło wątku konfliktu z księciem Williamem czy księciem Karolem. Ten ostatni po odejściu syna z rodziny królewskiej na początku 2020 roku nie odbierał od niego telefonów, co książę Harry ujawnił w głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey.

Według najnowszych doniesień, rodzina królewska podejmie kroki, by mieć wgląd w publikację przed jej wydaniem.

„Kate i William zostali zapewnieni, że pałac zażąda wglądu w treści dotyczące ich rodziny i podejmie wszelkie możliwe kroki, aby powstrzymać publikację jakichkolwiek problematycznych treści, ale mogą zrobić tylko tyle. William i Kate są przygotowani na najgorsze”, twierdzi informator gazety „Woman's day”.

I okazuje się, że nie tylko brat księcia Harry'ego ma powody do obaw. Publikacja może również zaszkodzić jego małżonce!

Czytaj także: Według tabloidów książę William i książę Harry mają przyrodniego brata. Kim jest Simon?

Książę William, księżna Kate, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 17.01.2017 rok
Fot. WPA Pool /Getty Images

Książę William, księżna Kate, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 17.01.2017 rok

Książę Harry, księżna Kate, książę William, Epsom, Wielka Brytania, 04.06.2011 rok
Fot. Matthew Lloyd/Getty Images

Książę Harry, księżna Kate, książę William, Epsom, Wielka Brytania, 04.06.2011 rok

Książę Harry uderzy w pamiętnikach w księżną Kate? „Nie pozostanie bierna”

Przez lata ich relacja była wzorcowa. Podobno traktowali się jak rodzeństwo, dogadywali świetnie i zawsze mogli liczyć na wzajemne wsparcie. Wiele zmieniło się, gdy młodszy syn Karola i Diany poznał Meghan Markle i wziął z nią ślub. Wtedy więź z księżną Kate znacznie osłabła. Mimo tego – według doniesień medialnych – księżna Cambridge nie spodziewała się, że może zostać w jakikolwiek sposób oczerniona w pamiętnikach, które zamierza wydać w tym roku książę Harry.

„Mieli więź silną jak brat i siostra. Harry bardzo to cenił, podobnie jak Kate, więc kiedy sprawy przybrały niespodziewany obrót, uznała to za bardzo niepokojące. Ale wierzyła też, że nigdy nie wciągnie jej w publiczną wojnę. Więc świadomość, że być może będzie musiała przygotować się do bycia bohaterką jego pamiętników, była dla Kate prawdziwym szokiem. Czuje się całkowicie zdradzona”, twierdzi informator gazety.

I dodaje, że tym razem żona księcia Williama nie pozostanie bierna i zrobi wszystko, by walczyć o dobre imię zarówno swoje, jak i rodziny.

„Teraz jest inaczej. Jej dzieci dorastają, a George jest wystarczająco duży, by wiedzieć, co się dzieje. Jeśli Harry wciągnie ją w swoją wendetę przeciwko rodzinie, wpłynie to na jej dzieci, a ona tego nie zniesie. Harry mógł pomylić jej bierność przez lata z łagodnością, a nie jest łagodna, zwłaszcza jeśli chodzi o jej dzieci”, mówi osoba związana z Pałacem Kensington.

Po czym twierdzi, że księżna Kate zrobi wszystko, by odeprzeć każdy atak.

„Być może Harry będzie żałował, że kiedykolwiek wciągnął Kate w wojnę swoją i Meghan z monarchią”, podkreśla informator „Woman’s Day”.

Wszystko wskazuje więc na to, że sprawa będzie miała ciąg dalszy...  

Czytaj także: To przełom w relacjach księcia Harry’ego z ojcem?!

Królowa Elżbieta II, książę Harry, księżna Meghan - okładka Woman's Day
Fot. Materiały prasowe

Książę William, księżna Kate, książę Harry, Thiepval, Francja, 01.07.2016 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Książę William, księżna Kate, książę Harry, Thiepval, Francja, 01.07.2016 rok

Księżna Kate, Londyn, Wielka Brytania, 09.11.2014 rok
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Księżna Kate, Londyn, Wielka Brytania, 09.11.2014 rok

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.