Węże 2020
Fot. Mat. prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Węże 2020 przyznane! Znamy wyniki słynnej polskiej antynagrody!

Kto zdobył tytuł najgorszego filmu roku?

Ida Marszałek 1 kwietnia 2020 13:25
Węże 2020
Fot. Mat. prasowe

Koszmar polskiego filmowca, odpowiednik amerykańskich Złotych Malin - Węże to słynna polska antynagroda przyznawana co roku najgorszym produkcjom naszej rodzimej kinematografii. Dziś poznaliśmy wyniki tegorocznego rozdania tego niechlubnego wyróżnienia. Kto okazał się największym przegranym 2020 roku?

Węże 2020 laureaci

Po raz pierwszy rozdano je w 2012 roku. Pomysłodawcami antynagród byli krytycy filmowi: Krzysztof Spór, Kamil Śmiałkowski oraz Konrad Wągrowski. Ich nazwę zainspirował film mający status najgorszego w historii polskiej kinematografii - Klątwa Doliny Węży. Co roku Akademia złożona z krytyków i miłośników kina przyznaje Węże w kilkunastu pechowych kategoriach. W tym roku były to: Wielki Wąż (Najgorszy film roku), Najgorszy reżyser, Najgorsza rola męska, Najgorsza rola żeńska, Najgorszy duet na ekranie, Najgorszy scenariusz, Najgorszy sequel, prequel lub remake, Najbardziej żenująca scena, Występ poniżej talentu, Najgorszy teledysk okołofilmowy, Najgorszy plakat, a także Najgorszy przekład tytułu zagranicznego. 

W tegorocznym rozdaniu nagród najbardziej pokrzywdzony okazał się film Futro z misia, który został wyróżniony aż w czterech kategoriach. Otrzymał wątpliwie zaszczytną nagrodę Wielkiego Węża, nagrodę za najgorszą reżyserię, scenariusz oraz za najgorszy duet (Michał Milowicz z Przemysławem Sadowskim). Drugą najgorszą produkcją okazał się Diablo. Wyścig o wszystko, który otrzymał Węże w kategoriach: Najgorsza rola męska dla Mikołaja Roznerskiego oraz Występ poniżej talentu dla Cezarego Pazury. Które filmy otrzymały pozostała antynagrody?

Oto pełna lista laureatów Węży 2020:

Wielki Wąż - Najgorszy film roku: 

Futro z misia (reż. Kacper Anuszewski, Michał Milowicz; prod. Anna Siergiej, Michał Milowicz), za cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe

Najgorsza reżyseria: 

Kacper Anuszewski, Michał Milowicz - Futro z misia

Najgorszy scenariusz:

Paweł Bilski, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, Kacper Anuszewski - Futro z misia

Najgorszy sequel, prequel lub remake:

Misz Masz czyli Kogel Mogel 3 (reż. Kordian Piwowarski; prod. Tadeusz Lampka, Ilona Łepkowska)

Najgorsza rolą męska

Mikołaj Roznerski - Diablo. Wyścig o wszystko

Najgorsza rola żeńska:

Małgorzata Foremniak - Jak poślubić milionera?

Występ poniżej talentu:

Cezary Pazura - Diablo. Wyścig o wszystko

Najgorszy duet na ekranie:

Michał Milowicz i Przemysław Sadowski - Futro z misia

Najbardziej żenująca scena: 

goły tyłek Daniela Olbrychskiego - Polityka

Najgorszy teledysk okołofilmowy:

Mateusz Ziółko i Tabb Legiony - Legiony (reż. Alan Kępski)

Najgorszy plakat:

Serce do walki (prod. Kacper Anuszewski; dystr. Kino Świat)

Najgorszy przekład tytułu zagranicznego:

Impostor (ang. The Hole in the Ground, dystrybucja M2)

Zgadzacie się z wynikami Węży 2020? Który film Waszym zdaniem zasłużył na nagrodę "Wielkiego Węża"? 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.