Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Robert Lewandowski już nie jest najcenniejszym polskim piłkarzem...

Kto go zdetronizował? Jest zaskoczenie!

Rafał Kowalski 15 czerwca 2019 07:04
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. FOT. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Polska reprezentacja w piłce nożnej ma aktualnie dwie niekwestionowane gwiazdy. Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek, o których mowa, udowodnili, że wspierają się na murawie, ale poza nią wciąż tworzone są rankingi, w których panowie ze sobą konkurują. I tak, w najnowszym zestawieniu najcenniejszych zawodników świata, napastnik A.C. Milanu ku zdumieniu fanów wyprzedził gwiazdora Bayernu Monachium.

Ile warci są Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski?

Obserwatorium Futbolu CIES przygotowało zestawienie piłkarzy, za transfer których kluby musiałyby zapłacić najwięcej. Pod uwagę wzięto szereg czynników, tj.: status na arenie międzynarodowej, ich wiek, czas gry, pozycję, liczbę zdobytych bramek czy długość kontraktu. Tak przygotowane dane zebrano i na ich podstawie wyszło, że Krzysztof Piątek jest cenniejszy, niż kapitan polskiej reprezentacji.

Robertowi Lewandowskiemu przypisano cenę 75,5 mln euro, co dało mu 52. miejsce w całym rankingu. Z kolei Krzysztof Piątek jest wyceniany na 79,2 mln euro i miejsce 44. To ogromny sukces obu sportowców, których współpraca na boisku jest doceniana przez specjalistów. „Od dawna mówiłem, że takie ustawienie da dużo dobrego naszej reprezentacji. To się sprawdza, bo Robert ma duże zdolności do gry kombinacyjnej, potrafi dać fajną asystę, cofnąć się, przytrzymać piłkę, natomiast Krzysiek jest dynamiczny, bardzo dobrze wygląda, szkoda trzymać takiego chłopaka na ławce. W tym ustawieniu wyglądamy naprawdę fajnie”, twierdził piłkarski trener Jacek Zieliński w rozmowie Sport.pl. Dziennikarz Przeglądu Sportowego uważa z kolei, że napastnicy mają wiele ze sobą wspólnego. „Podobieństwa między nimi są i były namacalne na każdym etapie kształtowania się panów. […] Moim zdaniem Robert był bardzo ważnym drogowskazem Krzyśka”, powiedział Tomasz Włodarczyk.

Na koniec dodajmy, jak wygląda czołówka wspomnianego rankingu najdroższych piłkarzy. Pierwsze miejsce zajmuje Kylian Mbappe. (252 mln euro), drugie Mohamed Salah (219,6 mln euro), trzecie Raheem Sterling (207,8 mln euro), czwarte Lionel Messi (167,4mln euro) i piąte Jadon Sancho (159,4mln euro).
 

Gratulujemy naszym piłkarzom. A Wy kogo cenicie bardziej – Piątka czy Lewandowskiego? 

Krzysztof Piątek JAMNIK
Fot. Instagram

Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!