Porsche, samochód Roberta Lewandowskiego, Robert Lewandowski, samochody gwiazd, main topic
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Czy powstanie ulica im. Roberta Lewandowskiego? Znamy decyzję władz!

Sabina Zięba 6 lipca 2017 20:15
Porsche, samochód Roberta Lewandowskiego, Robert Lewandowski, samochody gwiazd, main topic
Fot. Getty Images

Życie Roberta Lewandowskiego to od pewnego czasu nieprzerwane pasmo sukcesów. Młody tata cieszy się szczęśliwą rodziną, mając równocześnie dobrą passę w życiu zawodowym. Dzięki jego sportowemu talentowi otrzymał już propozycje od najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Nic dziwnego, że jest on autorytetem dla wielu młodych ludzi, którzy marzą o podobnej karierze. Jego imieniem nazwano już wiele szkółek sportowych, lecz teraz fani piłkarza wpadli na nowy pomysł.

Polecamy też: Rewolucja w życiu Roberta Lewandowskiego! Czy piłkarz porzuci karierę w Niemczech?

Ulica imienia Roberta Lewandowskiego
 

W zeszłym roku przyjęto ustawę dekomunikazyjną o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Przez jej funkcjonowanie wszystkie dotychczasowe nazwy nawiązujące do PRL-u muszą zostać do września zmienione. W małej miejscowości jaką jest położona na Śląsku Kuźnia Raciborska, jedna z głównych ulic, przy której znajduje się miejscowa szkoła, nosi imię generała Wojska Polskiego i Armii Czerwonej, Karola "Waltera" Świerczewskiego. W trakcie konsultacji społecznych najwięcej głosów zebrała propozycja jej zmiany na "Szkolną", lecz po meczu Polska-Rumunia władze miasta otrzymały wniosek podpisany przez 160 osób, by patronem ulicy został nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Wówczas burmistrz miasta, Paweł Macha, w rozmowie z Radiem Katowice powiedział: "Imię i nazwisko Roberta Lewandowskiego stanowią jego dobro osobiste i nie możemy nim dysponować bez jego wiedzy i zgody. A póki co takiej zgody nie posiadamy. Nie możemy też zignorować tak licznie popieranej inicjatywy głównie młodych ludzi i dlatego postanowiłem wstrzymać się z podejmowaniem ostatecznych decyzji do czasu otrzymania odpowiedzi od naszego mistrza".

Polecamy też: Te gesty świadczą o ich wielkiej miłości! Jak Anna reagowała na gole Roberta Lewandowskiego?

Co ciekawe, prośba mieszkańców dotarła do polskiego napastnika, który odpowiedział za pośrednictwem menedżera. Burmistrz udzielił informacji portalowi NaszRaciborz.pl, zdradzając: "Przyszedł do nas mail ze zgodą". Paweł Macha zamierza teraz wysłać oficjalne zaproszenie dla Roberta Lewandowskiego, z nadzieją, że piłkarz zjawi się osobiście w Kuźni Raciborskiej. Równocześnie w Polsat News wypowiedziała się wiceburmistrz miejscowości, Gabriela Tomik: "Sama bym na to nie wpadła, ale cieszę się, że młodzi ludzie mieszkający w naszym mieście wykazali się taką inwencją. Nie jest to łapanie popularności na czyimś nazwisku, to coś więcej. Dla nas to coś wielkiego". Pomysł nadania ulicy jego imienia wróci pod obrady Rady Miasta w przyszłym miesiącu. Wydaje się jednak, że jest to już tylko formalnością.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?