Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
królewskie życie

Ukryte znaczenie torebki księżnej Camilli. Czy to przytyk w stronę Diany?

Dobór dodatku wzbudził kontrowersje

Marcjanna Maryszewska 17 marca 2022 16:55
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Chociaż księżna Camilla na przestrzeni ostatnich lat zaskarbiła sobie sympatię poddanych, to duża część Brytyjczyków nadal rozpamiętuje jej romans z księciem Karolem. Syn królowej Elżbiety był wówczas w związku z Dianą. Jednak od jej śmierci minęło już 25 lat, a opinia publiczna Camilli w tym czasie ociepliła się. Niestety wygląda na to, że żona księcia Karola ponownie nadepnęła na odcisk Brytyjczykom, a to wszystko przez… torebkę. 

Księżna Camilla wywołuje kontrowersje dodatkiem luksusowej marki

Księżna Camilla i książę Karol pojawili się na obchodach Dnia Wspólnoty Narodów w opactwie Westminsterskim. Uwagę fanów rodziny królewskiej została zwrócona na wyjątkową kreację księżnej, która na tą okazję pojawiła się w eleganckim, fioletowym płaszczu oraz pasującym kolorystycznie kapeluszu. 

Cała stylizacja Camilli zachwyciła nie tylko poddanych, jednak zagorzali fani rodziny królewskiej zwrócili uwagę na torebkę Chanel, która dopełniła jej strój. To ten dodatek wzbudził szczególne zainteresowanie, gdyż zasugerowano, że mógł to być przytyk w stronę księżnej Diany. Z jakiego powodu?

Czytaj także: Książę Filip złamał protokół na pogrzebie Diany? Nie mógł patrzeć na cierpienie Williama 

Fot. Karwai Tang/WireImage/Getty Images
Księżna Camilla na obchodach Dnia Wspólnoty Narodów, Londyn 14.03.2022

Czy torebka księżnej Camilli ma ukryte znaczenie?

Okazuje się bowiem, że Diana bojkotowała markę Chanel, a to wszystko z powodu… logo. Zawiera ono dwie splecione ze sobą litery C, a nieżyjąca już księżna skojarzyła je z imionami Camilli i Carola. Romans tej dwójki zrujnował całkowicie zdrowie księżnej. Zatem nic dziwnego, że była żona Karola nigdy nie nosiła i nie korzystała z produktów sygnowanych znienawidzonym logo, skoro przywoływały one dramatyczne wspomnienia zdrady.

Dobór torebki przez księżną Camillę stał się z tego powodu nie lada kontrowersją. Wiele osób doszukuje się ukrytego znaczenia i twierdzi, że założyła ją z premedytacją i jest to jawne nawiązanie do księżnej Diany, u której logo wywoływało nieprzyjemne dla niej skojarzenia… Jednak mógł to być zupełny przypadek, a księżnej Camilli torebka mogła się zwyczajnie podobać.

Fot. Chris Jackson/Getty Images
Księżna Camilla i książę Carol na obchodach Dnia Wspólnoty Narodów, Londyn 14.03.2022

W ostatnim czasie jednak nie brakuje podobnych domysłów na temat przytyków w stronę innych członków rodziny królewskiej. Jakiś czas temu pisaliśmy o księciu Williamie, który swoimi słowami o zmarłej mamie prawdopodobnie mógł chcieć wbić szpilę Camilli sugerując, że nie zasłużyła sobie na tytuł Królowej Małżonki. Niewykluczone, że ta mogła chcieć odpłacić się pięknym za nadobne.  

Zobacz również: Wielka Brytania. Dlaczego księżna Kate musiała tak długo czekać na oświadczyny Williama?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…