Tymon Tymański JAMNIK
Fot. FOT. ADAM PLUCIŃSKI/ MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Tymon Tymański dokonał coming outu! Artysta ujawnił sensacyjną prawdę

Jego wyznanie zaskoczyło fanów! Gratulują mu odwagi

Konrad Szczęsny 27 listopada 2020 20:41
Tymon Tymański JAMNIK
Fot. FOT. ADAM PLUCIŃSKI/ MOVE

Tego nikt się nie spodziewał... Uchodzący do tej pory za kobieciarza Tymon Tymański wyznał, że jest biseksualny! Wokalista zrobił to za pośrednictwem mediów społecznościowych. Internauci gratulują mu odwagi.

Tymon Tymański o Fryderyku Chopinie i jego listach

Artysta kojarzony ze współpracy z wieloma wybitnymi osobistościami, jak Leszek Możdżer, Lech Janerka czy Kim Black, widzom dał się bliżej poznać biorąc udział w „Ameryka Express” TVN (towarzyszył mu syn Lucas Hellmann) oraz jako juror w 11. edycji „Must be the music - tylko muzyka”.

Tymon Tymański w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych nawiązał do burzliwej dyskusji, jaka przetoczyła się w ostatnich dniach przez światowa media. Udział w niej wziął m.in. prestiżowy „The Guardian”. Wszystko za sprawą audycji w szwajcarskim radiu SRF. Nosiła ona znamienny tytuł „Mężczyźni Chopina” i prowadzący ją dziennikarz Moritz Weber stwierdził, że polski kompozytor był gejem. Dowodem miały być listy, które pisał m.in. do Tytusa Woyciechowskiego.

„Zawsze, nawet w tej chwili noszę ze sobą Twoje listy. Jakże cudownie mi będzie (...) wyciągnąć twój list i zapewnić się szczerze, że mnie kochasz (...) A przynajmniej spojrzeć na pismo i rękę tego, którego mogę tylko kochać”, cytuje wiadomość Fryderyka Chopina datowaną na 27 marca 1830 roku.

Szwajcar stwierdził na antenie, że to niezbity dowód na homoseksualną orientację kompozytora. Fakt ten miano ukrywać z uwagi na konserwatyzm panujący w Polsce. Specjaliści podkreślają jednak, że korespondencja w XIX wieku miała taką a nie inną konwencję i wyznania, które dzisiaj mogą być uznane za skandalizujące, wówczas były mniejszą lub większą normą i mogły świadczyć po prostu o bliskiej przyjaźni obu panów. Z drugiej strony absolutnie nie można wykluczyć, że wybitny artysta był biseksualny. I właśnie do tych spekulacji odniósł się w swoim wpisie Tymon Tymański...

Tymon Tymański jest biseksualny. Wyznał prawdę

Artysta zabrał głos na Facebooku. We wpisie dokonał coming outu i podkreślił, że nie ma wątpliwości, że Fryderyk Chopin był biseksualny... podobnie jak on sam!

„Chopin był gejem? Nie – po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie… Ja… I spora większość z Was, homofoby”, podkreślił.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Oczywiście wpis wywołał mieszane komentarze, czego zresztą można się było spodziewać. Przeważają w nich jednak słowa wsparcia.

„Jak dowodzą badania, każdy jest biseksualny, tylko że każdy w innym stopniu”, podkreślił ktoś. „A któryż dobry twórca nie był/ nie jest?? Wydaje się, że rozwój zmierza w kierunku panseksualizmu. Miłość płci nie wybiera”, dodał inny użytkownik. „Ogromny rispekt. Napisałeś że jesteś bi…? Zaimponowała mi twoja odwaga”, napisał ktoś trzeci.

Życie prywatne Tymona Tymańskiego

Wyznanie jest o tyle zaskakujące, że do tej pory artysta był wiązany wyłącznie z kobietami. Jego pierwszą żoną była Anna Lasocka. Kolejną Marta Handschke, z którą doczekał się syna Kosmy. Trzecią zaś Maria Bros, którą poślubił w 2013 roku. Doczekali się dwójki dzieci: syna Teo (urodzony w 2013) oraz córki Luny (urodzona w 2015). Artysta ma jeszcze syna Lucasa Hellmanna, zwanego również Lucasem Tymińskim albo Lucą Tymańskim.

W 2019 Tymon rozwiódł się z żoną w atmosferze skandalu. Kobieta przyznała, że była zdradzona przez męża, o czym doskonale wiedziała. Jednak nie to przelało czarę goryczy i nie było bezpośrednią przyczyną rozstania.  

Chopin był gejem? Nie - po prostu był biseksualny. Jak Lou Reed, David Bowie... Ja... I spora większość z Was, homofoby 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Opublikowany przez Tymon Tymański Czwartek, 26 listopada 2020

Tymon Tymański wyznał, że jest osobą biseksualną:

Tymon Tymański
Fot. FOT. ADAM PLUCIŃSKI/ MOVE
 

Tymon Tymański z byłą żoną Marią Bros, luty 2015:

Tymon Tymański, Maria Bros, 04.02.2015
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.