Anna Lewandowska, Klara Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba
O NIEJ SIĘ MÓWI

„Moja mała iskierka”: nowe zdjęcie Anny Lewandowskiej z córką rozczuliło internautów!

Trenerka pokazała brzuszek!

Ksenia Krasko 14 listopada 2019 20:53
Anna Lewandowska, Klara Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Anna Lewandowska już wkrótce powita na świecie drugie dziecko! Jak wynika z doniesień niemieckiej prasy, trenerka jest w czwartym miesiącu ciąży, ale nie zamierza zwalniać. Zachęca przyszłe matki do ćwiczeń i podpowiada, jakie z nich będą najlepsze. Opublikowała też pierwsze zdjęcie, na którym prezentuje ciążowe krągłości!

Anna Lewandowska na zdjęciu z Klarą

Radosna nowina o powiększeniu rodziny Lewandowskich ucieszyła tysiące fanów Anny i Roberta, co widać w komentarzach na ich Instagramach. Trenerka pozostaje wierna sobie, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że nie zamierza rezygnować z aktywności fizycznej, a wręcz zachęca do ćwiczeń w ciąży. Już kilka dni temu opublikowała zdjęcie z siłowni, i odpowiedziała na liczne pytania obserwujących ją kobiet.

„Dostałam około tysiąca zapytań o trening w ciąży. Z całą świadomością pozostałam aktywna, ale trening dobieram do obecnego stanu rzeczy”, podkreśliła w komentarzu pod fotografią. „Co to oznacza? Przede wszystkim to, że lekarz prowadzący powinien stwierdzić czy nie ma przeciwwskazań do trenowania w ciąży, a aktywność powinna być dopasowana do zachodzących zmian w organizmie przyszłej mamy, pod dany trymestr”.

Anna Lewandowska postanowiła zgłębić ten temat, a przy okazji opublikowała urocze zdjęcie, na którym doskonale widać powiększający się brzuszek! „Mam jeden, ale za to mocny argument, na to, dlaczego NIE warto rezygnować z aktywności fizycznej w ciąży”, zachęca na Instagramie.

„Odpowiednio dobrane i bezpieczne treningi niebywale korzystnie wpływają na prawidłowy przebieg ciąży i porodu. To już zostało udowodnione. Podkreślam, że dzięki aktywności fizycznej podczas ciąży powrót do formy po jej zakończeniu jest znacznie szybszy i przyjemniejszy”, tłumaczy trenerka i zwraca uwagę na istotny szczegół: „WARUNEK – brak przeciwwskazań lekarza”.

Jak może wyglądać trening w ciąży, polecany przez Annę Lewandowską? „Przede wszystkim codzienne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. W ich trakcie nie zapominajmy o miarowym oddechu. Każde ćwiczenie wykonujemy po 10–15 powtórzeń w 2–3 seriach”, sugeruje pod zdjęciem. 

Trenerka podpowiada również, jakich ćwiczeń lepiej unikać. Nie poleca m.in. „głębokich skłonów z głową w dół, unoszenia rąk powyżej linii barków (szczególnie z obciążeniem), jazdy na rolkach, łyżwach, nartach, nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej i innych sportów, które mogą doprowadzić do niedotlenienia”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trening w ciąży cz. II🤰🏻💪 Trening w II trymestrze ciąży. Mam jeden, ale za to mocny argument, na to, dlaczego NIE warto rezygnować z aktywności fizycznej w ciąży🤰🏻. TO MÓJ ULUBIONY TEAMAT🙌 Odpowiednio dobrane i bezpieczne treningi niebywale korzystnie wpływają na prawidłowy przebieg ciąży i porodu. To już zostało udowodnione. Podkreślam, że dzięki aktywności fizycznej podczas ciąży powrót do formy po jej zakończeniu jest znacznie szybszy i przyjemniejszy. WARUNEK - brak przeciwwskazań lekarza. CO POLECAM w II TRYMESTRZE? ➡️Przede wszystkim codzienne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. W ich trakcie nie zapominajmy o miarowym oddechu. Każde ćwiczenie wykonujemy po 10–15 powtórzeń w 2–3 seriach. Co odradzam? 🔺▫głębokich skłonów z głową w dół 🔺▫ gwałtownych podskoków 🔺▫ głębokich przysiadów 🔺▫ leżenia przodem i tyłem 🔺▫unoszenia rąk powyżej linii barków (szczególnie z obciążeniem) 🔺▫angażowania brzucha, zwłaszcza mięśnia prostego 🔺▫jazdy na rolkach, łyżwach, nartach 🔺▫jazdy na rowerze po nierównym terenie 🔺▫nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej i innych 🔺▫sportów, które mogą doprowadzić do niedotlenienia PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA w II trymestrze: ✔️▫sumo squat i sumo squat ze wspięciem na palce ✔️▫wykrok w tył i w przód Uginanie ramion w podporze tyłem ✔️▫unoszenie bioder do pozycji „krzesełko” w podporze tyłem. ✔️▫Wznos nogi ugiętej do góry w klęku podpartym na przedramionach. ✔️▫pompki na kolanach ✔️▫unoszenie bioder leżąc na plecach ✔️Ćwiczenia z lekkim obciążeniem (hantwlki/butelki) Dajcie mi koniecznie znać, jak to jest lub było (!) z Waszą aktywnością fizyczną w ciąży? #pregnantworkout #pregnant #annalewandowska #healthyplanbyann #fitmama #mom @diet_training_by_ann

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Nie tylko porady dla przyszłych mam wywołały falę pozytywnych komentarzy na profilu Anny Lewandowskiej – fani zgodnie twierdzą, że trenerka wygląda wspaniale, a ciąża zdecydowanie jej służy. Jednak to nowe zdjęcie z Klarą podbija serca obserwatorów! Na czułej fotografii z mamą widać, jak bardzo urosła. „Moja mała iskierka, moje małe wsparcie, moja motywacja razem ze mną”, czytamy w opisie fotografii.

W jednym z ostatnich wywiadów VIVY! Anna Lewandowska zdradziła, że Klara uwielbia inne dzieci. „To jest fajny widok, kiedy podchodzi do maluszków i mówi: O! Dzidzia”, wyznała w rozmowie z Katarzyną Sielicką. Będzie wspaniałą starszą siostrą, zgadzacie się? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…