Czesław Michniewicz, Grażyna Rzewuska
Fot. Darek Majewski / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Czesław Michniewicz poznał Grażynę Rzewuską dzięki jej tacie. Od ponad 24 tworzą idealne małżeństwo. Oto ich historia

Kim jest żona obecnego selekcjonera?

Karol Sowa 30 listopada 2022 18:59
Czesław Michniewicz, Grażyna Rzewuska
Fot. Darek Majewski / Forum

Grażyna Rzewuska jest żoną obecnego selekcjonera reprezentacji Polski — Czesława Michniewicza. Razem dzielą te gorsze i lepsze chwile. A jak się poznali? Wszystko dzięki jej tacie. „Ojciec Grażyny grał ze mną w piłkę i to poprzez niego poznałem moją obecną małżonkę”, mówił trener. Później zakochani postanowili razem wybrać się na AWF do Gdańska. Ich miłość zaczęła wówczas kwitnąć. Kim jest ukochana obecnego selekcjonera reprezentacji Polski i jak wygląda ich relacja?

Czesław Michniewicz i Grażyna Rzewuska — historia miłości

Zakochani poznali się w 1991 roku, gdy Grażyna i Czesław kończyli wówczas szkołę średnią. Jak doszło do ich pierwszego spotkania? 52-latek zaprzyjaźnił się z przyszłą żoną dzięki jej tacie. Panowie grali wówczas w piłkę nożną. „Małżonkę poznałem po szkole średniej. Studiowaliśmy razem w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wzięliśmy ślub w 1998 r. po 7 latach znajomości. Ojciec Grażyny grał ze mną w piłkę i to poprzez niego poznałem moją obecną małżonkę”, dowiadujemy się ze strony michniewicz.com.pl. 

Grażyna i Czesław postanowili wybrać się na studia na Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Co więcej, już w 1998 roku para została małżeństwem. Doczekali się dwójki dzieci. Starszy syn selekcjonera ma na imię Mateusz i urodził się w 2001 roku w Poznaniu. Jest on bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie komentuje aktualne wydarzenia ze świata sportu. Młodsza pociecha Grażyny i Czesława urodziła się w 2003 roku w Gdyni. Jest ona aktywny na social mediach, jednak znacznie mniej niż jego starszy brat. Co ciekawe Jakub, bo tak ma na imię drugi syn, przyszedł na świat w wyjątkowym czasie. „Zawsze powtarzam, że to, co łączy mnie z Mateuszem to fakt, że on narodził się w Poznaniu jako dziecko, a ja... jako trener. Tam dostałem swoją pierwszą szansę i zawsze będę o tym pamiętał. Kuba z kolei urodził się w Gdyni. Poród rozpoczął się w przerwie meczu Jagiellonia — Arka w 2. lidze. Zważywszy, że Mateusz przyszedł na świat w dniu mojego wyjazdu z rezerwami Amiki na zgrupowanie w Polanicy, śmiejemy się z żoną, że piłka wciąż gdzieś jest w tle ważnych wydarzeń naszego życia...”, wyznał selekcjoner na swojej stronie michniewicz.com.pl. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Starszy syn Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz zmienił nazwisko

Czesław Michniewicz z żoną Grażyną Rzewuską, Gala wręczenia nagród medalistom Orange Ekstraklasy, Warszawa, 27.05.2007

Czesław Michniewicz, Grażyna Rzewuska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Kim jest Grażyna Rzewuska, czyli żona Czesława Michniewicza?

Obecnie Grażyna Rzewuska bardzo chroni swojej prywatności. W internecie jest bardzo mało informacji na jej temat. Pewne jest to, że od lat jest przy swoim mężu i kocha go nad życie.

Z wielu źródeł wynika, że Pani Grażyna pracuje w szkole podstawowej w Gdańsku, jednak jest to jedynie zbieżność nazwisk. Na ten moment nieznane jest jej stanowisko pracy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tomasz Lis ma za sobą aż cztery udary. Powodem nawracającej choroby jest... „dziura w sercu”

Czesław Michniewicz z żoną Grażyną Rzewuską, Warszawa, 02.02.2019. Hotel Hilton. Gala tygodnika Piłka nożna

Czesław Michniewicz, Grażyna Rzewuska
Fot. Darek Majewski / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.