Krystyna Przybylska, mama Ani Przybylskiej, 24.09.2017
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
POŻEGNANIE

Tragedia w rodzinie Anny Przybylskiej. Nie żyje mąż mamy aktorki

Benedykt Wietrzykowski miał 82 lata

Konrad Szczęsny 22 lutego 2021 17:04
Krystyna Przybylska, mama Ani Przybylskiej, 24.09.2017
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Nie żyje Benedykt Wietrzykowski, mąż Krystyny Przybylskiej. We wzruszającym wpisie na Instagramie pożegnała go m.in. Agnieszka Kubera, siostra zmarłej w 2014 roku gwiazdy... Mama aktorki związała się z nim po śmierci ojca Ani Przybylskiej.

Ania Przybylska o śmierci ojca Bogdana. Gdy zmarł, miała zaledwie 16 lat

Krystyna Przybylska związała się z nim po śmierci Bogdana Przybylskiego, który zmarł w 1995 roku. Jak ujawniła w jednym z wywiadów jego córka, odszedł zaledwie półtora miesiąca po tym, jak zdiagnozowano u niego raka. Miał 52 lata, zaś Ania Przybylska w chwili jego śmierci 16. M.in. z powodu jego odejścia Ania Przybylska była pewna, że nie chce długo zwlekać z założeniem własnej rodziny. Rownież to bolesne doświadczenie zbliżyło ją z menadżerką i przyjaciółką, Małgorzatą Rudowską. 

„Wbiłam sobie do głowy, że szybko muszę mieć dziecko. Wcześnie straciłam ojca, może dlatego…. Zachorował nagle na raka, zmarł w półtora miesiąca od postawienia diagnozy. 52 lata. Bardzo mi go brakowało, miałam 16 lat, kiedy odszedł i moje poczucie bezpieczeństwa się rozsypało. Dlatego sama chciałam być szybko rodzicem, bo nawet jak zachoruję – myślałam – to dzieci będą już duże i sobie poradzą. Za chwilę będę mieć 34 lata, ciągle odliczam dni i myślę, co jeszcze mogę zrobić”, zwierzała się w „Gali”.

Mimo tego, że doczekała się trójki wspaniałych dzieci: Oliwii, Szymona i Jana, nie było jej dane długo cieszyć się macierzyństwem. Ania Przybylska zgasła 5. października 2014 roku po długiej i wyczerpującej walce z rakiem trzustki. Bliscy czuwali przy niej do końca i wierzyli, że to nierówne starcie wygra. Stało się jednak inaczej... 

W tym niewyobrażalnie trudnym czasie wspierał ją partner Jarosław Bieniuk, mama Krystyna Przybylska oraz siostra, Agnieszka Kubera. Teraz na rodzinę zmarłej aktorki spadł kolejny cios...

Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Nie żyje Benedykt Wietrzykowski, mąż mamy Ani Przybylskiej. Kim był?

Śmierć ukochanego męża była dla Krystyny Przybylskiej bolesnym ciosem. Gdy jednak rany się zabliźniły, postanowiła dać szansę miłości. Dlatego związała się z Benedyktem Wietrzykowskim, który urodził się w 1939 roku w Gdyni i był z tym miastem związany przez całe życie. Przez 21 ostatnich lat stał na czele Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych. 

„Był ceniony w środowisku. Organizował ważne spotkania, wspierał projekty prac dokumentalnych na temat przymusowych wysiedleń mieszkańców Pomorza. W lokalnych mediach był gwiazdą”, przypomina serwis Jastrząbpost.

Jego pasierbice - Ania i Agnieszka – zawsze mogły polegać na mężczyźnie. Był dla nich wsparciem i ostoją. Podobno to właśnie dzięki niemu aktorka przed śmiercią nawróciła się i zaczęła regularnie chodzić do Kościoła, by się modlić. Mimo dużej popularności Ani Przybylskiej, Bogdan Wietrzykowski stronił od błysku fleszy i medialnego zgiełku. Wolał skupiać się na budowaniu związku z mamą aktorki oraz codziennych zobowiązaniach.

Niestety, mąż Krystyny Przybylskiej zmarł. Informacja o jego śmierci obiegła media w poniedziałek 22 lutego. Mężczyzna miał 82 lata. Wiadomość o jego odejściu potwierdziła za pośrednictwem profilu na Facebooku ukochana żona. Wpis opatrzyła zdjęciem pomnika, który postawił jej wybranek...

„Panie Prezesie !!! Benedykcie. Będziesz patrzył na swój UKOCHANY POMNIK z góry”, napisała Krystyna Przybylska.

Benedykt Wietrzykowski, Krystyna Przybylska
Fot. Facebook @Krystyna Przybylska

Poruszający wpis na swoim profilu na Instagramie zamieściła również Agnieszka Kubera. Opublikowała czarno-białe zdjęcie, na którym Bogdan Wietrzykowski pozuje z jej mamą. 

„Żegnamy Cię Benku”, podpisała je.

Bliskim mężczyzny składamy wyrazy współczucia...  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.