Top Model 8 finał
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Sandra, Dawid, Staszek czy Olga? Wiemy, kto wygrał ósmą edycję Top Model! 

Finał Top Model 8 już za nami!

Gabriela Czernecka 25 listopada 2019 23:01
Top Model 8 finał
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Finał Top Model za nami. Wiadomo już, kto wygrał ósmą edycję show! Zwycięzcą Top Model 8 został Dawid Woskanian. Do ostatniego odcinka dotarła wyjątkowa czwórka: Sandra Dorsz, Olga Kleczkowska, Dawid Woskanian i Stanisław Obolewicz. Nie obyło się bez zaskoczeń. Kilka dni temu podano, że finałowego odcinka Top Model nie poprowadzi Joanna Krupa. Modelka niedawno została mamą i nie chciała zostawiać córki na tyle godzin samej. Gwiazda miała jednak godne zastępstwo. Finałowy odcinek Top Model 8 poprowadziła Magda Mołek. Zobaczcie, co się działo!

Finał Top Model 8 kto wygrał?

Kolejna edycja Top Model za nami. Już po raz ósmy show TVN wyłonił zwycięzcę, który będzie próbował swoich sił w modelingu już z tytułem Top Model. Przypomnijmy, że w gronie szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do zwycięskiej piętnastki byli: Sandra Dorsz, Anna Jaroszewska, Dawid WoskanianDenis Chmielewski, Magdalena Karwacka, Olga Kleczkowska, Radek Czekański, Marcin Chowaniak, Vanessa Kulak, Klaudia Chojnacka, Rafał Torkowski, Staszek Obolewicz, Michał Gała, Kinga Wawrzyniak oraz Nicola Furman. Do domu modeli i modelek zakwalifikowała się także Klaudia El Dursi, laureatka „złotego biletu”. 

Każdy odcinek przynosił sporą dawkę emocji, a im bliżej finału tym więcej się działo. Były konflikty, romanse i nie brakowało zaskoczeń. W 10. i 11. odcinku emocje sięgnęły zenitu - miały odpaść aż po dwie osoby. Najpierw z domem modeli pożegnała się Ania Jaroszewska i Michał Gała, a później w odcinku z Fashion Week Klaudia El Dursi i Stanisław Obolewicz. Michał Piróg, który zachował swój głos aż do ostatniego odcinka, postanowił go wykorzystać, dając szansę właśnie Stanisławowi. I tak właśnie do finału Top Model 8 awansowały więc aż cztery osoby: Olga Kleczkowska, Sandra Dorsz, Dawid Woskanian i Stanisław Obolewicz.

Finał Top Model 8 rozpoczęła transmisja na żywo z Joanną Krupą, która z córeczką na rękach pogratulowała finalistom i życzyła im powodzenia. Następnie wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na wybiegu Top Model w rytm utworu Rosalie Więcej. W skład jury, który wraz z widzami podejmą decyzję o finaliście Top Model weszli: Dawid Woliński, Katarzyna Sokołowska, Marcin Tyszka i Kasia Struss, a prowadzącymi byli: Magda Mołek i Michał Piróg. Przypomnijmy, że zwycięzca Top Model 8 otrzyma czek na 100 tys. złotych oraz podpisze kontrakt z prestiżową agencją modelek Model Plus. Pojawi się również na okładce grudniowego numeru magazynu Glamour. Warto dodać, że do siódmej edycji tylko widzowie decydowali o zwycięstwie show, ale tym razem nastąpiła drobna zmiana - teraz do głosów widzów dodane zostaną głosy jurorów i wówczas wyłoni się zwycięzca Top Model.

Finałowa czwórka odpowiedziała na kilka pytań Magdy Mołek: „Ja wiem, że jestem w pewnym sensie inspiracją dla wielu osób, ale jestem taki sam jak każdy inny człowiek. Lubię modeling i chcę z tym jak najbardziej wiązać przyszłość”, mówił Dawid Woskanian. „Zmieniło się dużo. Dostałam dużo pewnosci siebie i dzięki programowi zobaczyłam, co jest moją pasją. Poznałam tu dużo ludzi o różnych osobowościach i to właśnie ludzie najbardziej mnie zmienili, bo mają największy wpływ”, powiedziała Olga Kleczkowska. „Rodzinę stawiam zawsze ponad wszystko”, zdradziła Sandra Dorsz decydując o tym, czy wolałaby przejść się po najważniejszym wybiegu czy wyjechać ze wspierającym ją tatą w podróż. „Zobaczymy, jaki świat będzie za dziesięć lat. Zaryzykowałbym i powiedziałbym, że w ogóle tego nie żałuje. Ten program potwierdził, że miałem rację”, wyznał Staszek o tym, gdzie będzie za dziesięć lat.

Sesja finałowa Top Model 8 odbyła się na Kubie. „Ja czuję, że dałam z siebie bardzo dużo i fajnie gdyby zostało to docenione wygraną. Wiele rzeczy nauczyłam się w programie o sobie, zaczęłam pracować nad sobą. Przyszłam do tego programu, jako osoba bojąca się wszystkiego, byłam dzika, wystraszona. Wychodzę jako o wiele bardziej doświadczona dziewczyna, która przede wszystkim więcej się uśmiecha”, powiedziała Olga Kleczkowska. „Chciałbym mieć te same wartości. Ja cały czas pracuję nad sobą i to moja mocna strona, więc uważam, że już wygrałem. Modeling to coś, co lubię i co będę robił po tym programie”, wyznał Stanisław Obolewicz.

„Jako mała dziewczynka siedziałam przed telewizorem i kibicowałam uczestnikom. Myslałam, ze fajnie błoby być po tamtej stronie, ale nigdy nie spodziewałam się, że tu będę. Wydaje mi się, że to byloby przecudowne marzenie i chciałabym, żeby to była ta okładka”, mówi Sandra Dorsz. „Pozowanie daje mi taką wolność: jestem tylko ja i obiektyw. Obawiałem się jak ludzie mnie przyjmą, że będzie dużo opinii, że dostałem się tylko dlatego, że jestem chory. (...). Jestem z siebie zadowolony i dumny, że mój udział w tym programie dał wiele innym”, wyznał Dawid Woskanian.

Jurorzy po raz pierwszy przyznali swoje punkty - w skali od 1 do 3. Dawid Woskanian otrzymał łącznie jedenaście punktów, Olga Kleczkowska dziesięć punktów, Sandra Dorsz jedenaście punktów, a Stanisław Obolewicz jedenaście punktów. Następnie widzowie mieli okazję zobaczyć pokaz Mariusza Przybylskiego, a na scenie wystąpił Krzysztof Zalewski. Kolejnym zadaniem było pozowanie z ekskluzywnym samochodem, sesja w klimacie futurystycznym. Dawid Woskanian zyskał kolejne dziesięć punktów (20 razem), Olga Kleczkowska dwanaście punktów (22), Sandra Dorsz otrzymała osiem punktów (19), a Stanisław Obolewicz osiem punktów (19). 

Pierwszą osobą, która znalazła się w finałowej trójce Top Model 8 był Dawid Woskanian. Wraz z nim w na podium stanęła Olga Kleczkowska oraz Stanisław Obolewicz. Finałowa trójka wraz z pozostałymi uczestnikami Top Model wzięli udział w pokazie mody do muzyki Piotra Roguskiego i Kuby Karasia. Następnie finaliści wzięli udział w sesji zdjęciowej dla ekskluzywnej marki biżuterii i przyszła pora na ocenę. Dawid Woskanian otrzymał jedenaście punktów (31), Olga Kleczkowska jedenaście punktów (33), Stanisław Obolewicz jedenaście punktów (30).  

I przyszła pora na ostatni pokaz tego wieczoru. Tym razem do utworu Miłość miłość Krzysztofa Zalewskiego. Zwycięzcą Top Model 8 został Dawid Woskanian. Serdecznie gratulujemy! 

Zwycięzca Top Model 8 Dawid Woskanian
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Zwycięzca Top Model 8 Dawid Woskanian
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

TAGI #Top Model

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.