Tomasz Komenda, Warszawa, konferencja prasowa, 11.09.2018 rok
Fot. Jan BIELECKI/East News
O tym się mówi!

Po 18 niesłusznych latach w więzieniu dostał milionowe odszkodowanie. Tomasz Komenda oddał część bliskiej osobie

"Tomek wydawał pieniądze na kupno apartamentów, które stoją puste"

Aleksandra Frankowska 22 lutego 2024 10:51
Tomasz Komenda, Warszawa, konferencja prasowa, 11.09.2018 rok
Fot. Jan BIELECKI/East News

Wczorajsza informacja o śmierci Tomasz Komendy wstrząsnęła całym krajem. Mężczyzna, który spędził w więzieniu niesłusznych 18 lat, zmarł po walce z ciężką chorobą. Miał zaledwie 46 lat. Po odsiadce otrzymał od państwa ogromne odszkodowanie. Pierwszy wypłacony mu milion, podarował swojej matce. Chciał w ten sposób zadośćuczynić kobiecie, za trudne lata życia.

Tomasz Komenda otrzymał rekordowe odszkodowanie

Tomasz Komenda po opuszczeniu więzienia, poszedł do banku. Tam specjalnie zamknięto dla niego oddział. Wypłacił równy milion złotych i zaniósł pieniądze swojej mamie. Chciał w ten sposób zadośćuczynić kobiecie, na której również bardzo odbiła się cała sytuacja. 

Matka Komendy uważała jednak, że pieniądze nie przyniosły ich rodzinie nic dobrego. Miał się do tego przyczynić najstarszy syn kobiety, Gerard. 

"Jak tylko się dowiedział, że Tomek dostanie pieniądze, to odciął go od nas. Chciał nas skłócić i to mu się udało" - mówiła.

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda

Pieniądze szczęścia nie dają

Zarówno matka Komendy, jak i jego była partnerka Anna Walter nie wypowiadały się dobrze na temat obecności pieniędzy w życiu Tomka. Twierdziły, że stracił przez nie zdrowy rozsądek. Miał wszystko i jednocześnie wszystko tracił. 

"Kiedy Tomek wydawał pieniądze na kupno apartamentów, które stoją puste lub zamieszkują tam członkowie rodziny, na narkotyki i alkohol, kiedy rozdawał pieniądze na lewo i prawo wszystkim swoim kolegom, jego syn mieszkał w zadłużonym mieszkaniu obrośniętym grzybem. Bo Tomek zostawił mnie ze wszystkimi problemami. Po prostu przestałam mu być potrzebna" - mówiła Anna Walter.

Życie Tomasz Komendy nie było łatwe. Nawet po wyjściu z więzienia, kiedy wszystko miało być już tylko lepsze, rzeczywistość okazała się bardzo bolesna.  

Tomasz Komenda, Warszawa, konferencja prasowa, 11.09.2018 rok
Fot. Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda, Warszawa, konferencja prasowa, 11.09.2018 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.