Danuta Stenka, VIVA! 2011
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
O TYM SIĘ MÓWI

Kryzys w małżeństwie Danuty Stenki? „Romans wisiał w powietrzu’’

Mężczyzna, który zakochał się w aktorce, wstąpił do... zakonu!

Damian Duda 13 marca 2018 06:50
Danuta Stenka, VIVA! 2011
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Danuta Stenka wie, jak ogromną wartością jest rodzina. Dziś jest szczęśliwą żoną i matką. Jednak zawód, który uprawia na co dzień, daje wiele pokus, z których aktorka... nie skorzystała. Gdyż bliscy są dla niej najważniejsi. A mężczyzna, który w przeszłości się w niej zakochał, wstąpił do zakonu.

Kryzys w małżeństwie Danuty Stenki

Gwiazda kina poznała swojego przyszłego męża w Toruniu. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Wyglądał jak chłopie z 10 lat ode mnie młodsze’’, wspomina aktorka. Jednak Janusz Grzelak od razu wiedział, że Danuta jest kobietą, z którą chce spędzić resztę życia. Na drodze do ich szczęścia stanęła mała przeszkoda. Aktorka uwielbiała flirtować, czego zresztą nigdy nie ukrywała. Mam kochliwą naturę. Ulegam fascynacjom światem, ludźmi’’, przyznała w książce Flirtując z życiem’’.

To nie zniechęciło przyszłego męża aktorki w staraniu się o nią. Stenka wkrótce się w nim zakochała, a w październiku 1989 roku wzięli ślub. Kiedy gwiazda dostała angaż w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, przenieśli się do stolicy. Wówczas mąż Stenki sam rzucił aktorstwo i zajął się doradztwem finansowym. Wszystko po to, by umożliwić swojej kobiecie realizację aspiracji.

Jak to dobrze, że Anioł Stróż mnie strzegł i nie pozwolił mi zrobić jakiegoś głupstwa

Kryzys w związku nastąpił w połowie lat 90. — donosi Dobry Tydzień’’. Wówczas aktorka, której kariera nabierała tempa, poznała przystojnego reżysera oper, Ryszarda Peryta. Od samego początku mężczyzna zrobił na aktorce ogromne wrażenie. Romans wisiał w powietrzu, ale gwiazda w porę się opamiętała’’, donosi „Dobry tydzień’’. — Gdy popatrzę wstecz i przypomnę sobie rozmaite fascynacje, rozterki, gdy ktoś intrygujący pojawił się na horyzoncie... Myślę wtedy, jak to dobrze, że Anioł Stróż mnie strzegł i nie pozwolił mi zrobić jakiegoś głupstwa — wyznała Stenka.

Aktorka jest wdzięczna losowi za to, że jej związek przetrwał wszystkie próby, na które został wystawiony. — To ogromne szczęście, że wciąż z mężem jesteśmy razem. Za żadne skarby nie chciałbym tego zmienić — podkreśla gwiazda. Niestety, reżyser nie od razu pogodził się z odrzuceniem ze strony aktorki. Na szczęście z pomocą przyszła mu wiara. Mężczyzna, jako osoba świecka, wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów. W Wigilię 2011 roku został oblatem’’, czytamy na łamach „Dobrego tygodnia’’.

Spotkaliście się z podobnymi przypadkami? 

Danuta Stenka
Fot. East News

Danuta Stenka
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.