Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Titanic, Jack Dawson, Rose DeWitt Bukater
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To nie Kate Winslet miała zagrać u boku Leonardo DiCaprio!

Inna aktorka zdradziła, dlaczego odmówiła reżyserowi „Titanica”

Sabina Zięba 30 stycznia 2020 17:46
Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Titanic, Jack Dawson, Rose DeWitt Bukater
Fot. Getty Images

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie obejrzałaby przynajmniej raz kultowego Titanica. Produkcja Jamesa Camerona zapisała się na kartach kinematografii, jako najbardziej kasowa, ale i najbardziej romantyczna. Opowieść o nagłym i burzliwym uczuciu dwójki głównych bohaterów, w których wcielili się Leonardo DiCaprio oraz Kate Winslet, zapada w pamięć i zmusza do przemyśleń. Obecnie okazuje się, że u boku przystojnego aktora mieliśmy zobaczyć inną artystkę. Dlaczego odmówiła?

Claire Danes o roli w „Titanicu”

Wiadomo, że produkcja Titanica wymagała wielu poświęceń oraz środków finansowych, lecz efekt był tego wart. Film nominowano do Oscara w 14 kategoriach, z czego końcowo otrzymał on aż 11 statuetek. Wówczas jako „Najlepszą aktorkę pierwszoplanową” nominowano również Kate Winslet. Choć finalnie za ten obraz nie otrzymała nagrody, jej rola przeszła do historii. Teraz media obiegła informacja, że o mały włos to inną artystkę kojarzylibyśmy z postacią Rose.

Kilka dni temu wywiadu Daxowi Shepardowi w jego podcastcie Armchair Expert udzieliła Claire Danes. Aktorka kojarzona jest głównie z adaptacji Romea i Julii. To właśnie ona wcieliła się w tytułową postać u boku Leonardo DiCaprio.

Prowadzący zadał jej pytanie o to, czy zaproponowano jej również główną rolę w Titanicu, na co ta odparła: „Było duże zainteresowanie moją osobą, ale szczerze mówiąc, nagrywałam romantyczne sceny z Leo w Meksyku [podczas produkcji filmu Romeo i Julia], gdzie mieli kręcić Titanica i po prostu nie czułam tego w sobie”.

Artystka zdradziła również, że popularny aktor sam rozważał, czy... nie odrzucić tej propozycji! Wspominała: „Pamiętam, że Leo i ja mieliśmy wtedy wspólnego agenta i byliśmy w biurze. Ja stałam na balkonie, co jest zabawne, a Leo miał ten wynajęty, czerwony kabriolet i kręcił się w kółko na parkingu. Wiedziałem, że zastanawia się, czy zrobić ten film, czy nie. W końcu prostu spojrzał na mnie i powiedział: Wchodzę w to. Spojrzałam na niego z góry i powiedziałam: Całkowicie rozumiem, dlaczego to robisz, ale ja nie jestem na to gotowa. I chyba naprawdę nie byłam”.

Jednocześnie dodała, że nie żałuje swojej decyzji, bo nie chciałaby zostać po powstaniu obrazu zaszufladkowana, tak jak DiCaprio. Podkreśliła także, że powodem odmowy nie był konflikt z Leonardo czy resztą obsady.

Wyobrażacie sobie Titanica, gdyby jednak przyjęła ową propozycję? Sądzicie, że byłby równie kultowy?  

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w kultowym „Titanicu”

Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Titanic, Jack Dawson, Rose DeWitt Bukater
Fot. Getty Images

Czy Jack Dawson musiał zginąć w filmie Titanic? James Cameron ujawnia
Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?