Krzysztof Krawczyk nie żyje, Krzysztof Krawczyk na zdjęciu z 2015 rok
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
POŻEGNANIE

Krzysztof Krawczyk dziesięć lat temu spisał swój testament

„Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć”

Olga Figaszewska 6 kwietnia 2021 14:01
Krzysztof Krawczyk nie żyje, Krzysztof Krawczyk na zdjęciu z 2015 rok
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Odszedł wielki artysta, wspaniały i dobry człowiek… Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Informację o jego śmierci przekazał wieloletni przyjaciel i manager, Andrzej Kosmala. Trudno się z tym pogodzić. Jak teraz informują, Krzysztof Krawczyk dziesięć lat temu spisał swój testament. Chciał zadbać o przyszłość rodziny. „Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć”, mówił w 2011 w rozmowie z Super Expressem. Jak Krzysztof Krawczyk podzielił swój majątek?

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk kilka dni temu wyszedł ze szpitala. Wcześniej informował, że zmagał się z koronawirusem. Muzyk spędził święta wielkanocne w domu, wraz z ukochaną żoną i uspokajał fanów, że czuje się dobrze.

Sprawdź też: Miłość Ewy i Krzysztofa Krawczyków pokonała wszelkie przeszkody... Byli razem przez prawie 40 lat

„Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”, pisał na Facebooku. 

Nic nie wskazywało, że jego stan się pogorszy. W poniedziałek Krzysztof Krawczyk nagle zasłabł i trafił do szpitala w Łodzi. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować... Artysta zmarł. W rozmowie z Onet.pl żona muzyka, Ewa Krawczyk wyznała, że powodem jego śmierci nie był koronawirus. Manager artysty podkreślił, że wokalista miał kilka chorób współistniejących. Od pewnego czasu miał problemy z sercem, płucami i oddychaniem. Jeszcze przed śmiercią Krzysztof Krawczyk zdążył pożegnać się z ukochaną żona.

„Nie było mnie obok, Krzyś był w Łodzi, ja w Poznaniu. Myślałem, że będzie dobrze. Był z bliskimi, miał w sobie wiele optymizmu. W święta znów pokazano film o jego twórczości, zapewniał, że czuje się lepiej. To szok. Wysiadło serce, płuca, lekarze nie mogli nic zrobić. Ewunia jest w rozsypce, to nie tak miało być. Wiem, że zdążył się pożegnać z Ewunią”, wyznał w rozmowie z Faktem Andrzej Kosmala.

Krzysztof Krawczyk z żoną, Ewą

Krzysztof Krawczyk, Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk z żoną Ewą, 2010 rok
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Testament Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk cieszył się każdą chwilą. W jednym z wywiadów wyznał, że jest przygotowany na wszystko. Dziesięć lat temu spisał testament. W 2011 roku w rozmowie z Super Expressem, artysta opowiadał o swojej ostatniej woli. Krzysztof Krawczyk wraz z żoną, Ewą podróżowali wówczas bardzo często do Stanów Zjednoczonych, to wtedy małżonkowie postanowili o podziale majątku.

Zobacz też: Krzysztof Krawczyk dla adoptowanych córek był całym światem. Jak wyglądały ich relacje?

„Oczywiście testament został złożony u notariusza. Ustaliliśmy, że połowę majątku dostanie moja rodzina, czyli brat i syn, drugą połowę rodzina żony, czyli jej siostra i córki siostry. Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć”, mówił dziesięć lat temu. Jakiś czas temu opowiedział o swoim majątku, wyznając, że udało mu się odłożyć trochę oszczędności dzięki żonie i mamie. 

„Ja coś odłożyłem na czarną godzinę, dzięki mojej żonie Ewuni, która w odpowiednim momencie okiełznała we mnie utracjusza. No i dzięki mej mamie, która, gdy ja nie myślałem o przyszłości, pilnowała, bym regularnie płacił składki na ZUS”, mówił w Twoim Imperium.  

Krzysztof Krawczyk, Jaka to melodia, 2012 rok
Fot. KAROL SEREWIS/East News

Krzysztof Krawczyk nie żyje, Krzysztof Krawczyk na zdjęciu z 2015 rok
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…