Edyta Górniak, Dariusz Kordek, lata 90. XX wieku
Fot. WOJTEK RZAZEWSKI/East News, Jaroslaw Stachowicz / Forum
Historie miłosne

Ten związek wspominany jest do dziś. Historia miłości Edyty Górniak i Dariusza Kordka

Ich uczucie urosło na planie "Metra"

Marcjanna Maryszewska 26 stycznia 2023 16:54
Edyta Górniak, Dariusz Kordek, lata 90. XX wieku
Fot. WOJTEK RZAZEWSKI/East News, Jaroslaw Stachowicz / Forum

Jest jednym z najwszechstronniejszych polskich artystów: spełnia się jako wokalista, aktor, a także konferansjer. Dariusz Kordek ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, ale nie tylko o nich chętnie się mówi. Równie często porusza się również temat jego życia prywatnego. Jeden z jego związków do dziś wspominany jest w mediach! Przed laty związany był z diwą polskiej piosenki, Edytą Górniak. Jak wyglądała ich historia miłości i jakie relacje łączą ich dzisiaj?

Dariusz Kordek i Edyta Górniak - jak się poznali?

Dariusz Kordek od początku planował powiązać swoją karierę z teatrem. Ukończył prestiżowe stołeczne liceum im. Tadeusza Reytana w klasie matematyczno-fizycznej, lecz szybko odkrył swoje powołanie do teatru. Postanowił zdawać do warszawskiej Akademii Teatralnej. Tam wykazał niesamowity talent nie tylko teatralny, ale również wokalny. Po uzyskaniu dyplomu w 1988 roku rozpoczął pracę przy kolejnych projektach. Przypływ popularności nadszedł po dostaniu roli w serialu „W labiryncie”. Kolejne wybitne wystąpienia Kordka publiczność mogła podziwiać niedługo później.

Nic dziwnego zatem, że spędzając tyle czasu na planach zdjęciowych, swoje partnerki również poznawał właśnie tam. Jedną z nich była Edyta Górniak. Podobnie jak Dariusz Kordek, jest obecnie kojarzona ze swojego bogatego życia uczuciowego.

Czytaj także: Jacek Kopczyński niedawno rozstał się z Patrycją Markowską. Teraz znów jest zakochany!

Edyta Górniak, Dariusz Kordek, plan programu „Jak oni śpiewają?”, Warszawa, 05.06.2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
Edyta Górniak, Dariusz Kordek, plan programu „Jak oni śpiewają?”, Warszawa, 05.06.2008 rok

Para poznała się w latach 90. na próbach do musicalu „Metro”, a ich relacja z czysto zawodowej wkrótce przerodziła się w gorące uczucie. Początek związku to rok 1993. Wydawał się on wówczas szerokiej publiczności poważny i przyszłościowy - Kordek i Górniak snuli już nawet plany o ślubie i założeniu rodziny. Znany jako „na wieki wieków amant” Dariusz Kordek był wierny swojej ukochanej i w porównaniu do innych partnerów artystki - on traktował ją naprawdę dobrze. 

Niestety, ta relacja nie przetrwała próby czasu. Dariusz Kordek i Edyta Górniak rozstali się niespodziewanie – niektóre źródła podają, że już w 1994 roku, inne, że dwa lata później. Zapewniali co prawda, że pozostaną przyjaciółmi, jednak artysta w późniejszych wywiadach zwierzał się, że za długo tkwił w tym związku. Była ukochana miała mu to ponoć za złe...

Czytaj także: Piotr Cugowski o pierwszej żonie mówił niewiele, rozstali się potajemnie. Oto ich historia miłości

Edyta Górniak wyżywała się na byłym partnerze jako jurorka?

Po rozstaniu drogi Dariusza Kordka i Edyty Górniak skrzyżowały się ponownie dopiero w 2008 roku. Górniak, jako jurorka programu „Jak Oni Śpiewają”, została postawiona przed trudną sytuacją. Bowiem jej były partner pojawił się tam jako uczestnik. Nie szczędziła mu wówczas przykrych słów. Kordek odniósł się do plotek na temat rzekomego sporu między nimi:

„To część mojego prywatnego życia, które trochę nieszczęśliwie mieszało się wówczas z zawodowym. Spotkaliśmy się niedawno w „Jak Oni śpiewają”. Pisało się, że wyżywała się na mnie jako jurorka, ale ja tego nie odebrałem w ten sposób. Edyta po prostu idealnie wpasowała się w konwencję programu i może nie do końca wiedziała, jak do mnie podejść. Nie mam do niej żalu za lekkomyślne i chybione komentarze. Całkowicie ją rozgrzeszam”, zapewniał w rozmowie z „Super Expressem”.

Edyta Górniak, Dariusz Kordek, plan programu „Jak oni śpiewają?”, Warszawa, 05.06.2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
Edyta Górniak, Dariusz Kordek, plan programu „Jak oni śpiewają?”, Warszawa, 05.06.2008 rok

Oboje ciepło wspominają swój związek

Mimo upływu lat temat tej dwójki co jakiś czas wraca do mediów. Bowiem zarówno Górniak, jak i Kordek powracają wspomnieniami do uczucia, jakie ich łączyło. Górniak wielokrotnie przyznawała, że jej ekspartner to jedyny, który nie pozostawił w jej życiu zgliszczy, i o którym wciąż myśli ciepło, wbrew swoim uszczypliwym komentarzom w programie „Jak Oni Śpiewają”. Aktor podziela jej zdanie.

„To był szalony czas musicalu „Metro”, kuźni talentów i charakterów. Szczęśliwie brałem w tym udział, przeszedłem twardą szkołę musicalu. Fajnie, że to wszystko się wydarzyło. Mam dobre wspomnienia z tego czasu. Zresztą nie tylko ja, o czym świadczy zdanie Edyty”, wyznał w wywiadzie dla tygodnika „Świat&Ludzie” w 2018 roku.

W tej samej rozmowie przyznał, że z byłą partnerką nie ma jednak już kontaktu, i jedynie sporadycznie mijają się na koncertach. Tę relację dawno już zostawili za sobą. Obecnie Dariusz Kordek jest z modelką - Elizą Jędrzejewską, z którą doczekał się dwójki dzieci. Edyta Górniak nadal mierzy się z koszmarami swoich poprzednich związków i obawia się zaufać kolejnemu mężczyźnie.  

Czytaj także: Jadwiga Jankowska-Cieślak o stracie ukochanego męża: „To tak, jakby człowieka przepołowić i jedną połówkę odstawić gdzieś na bok”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.