Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Te rodziny nie mogą wziąć udziału w programie „Nasz nowy dom”

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby ekipa programu zrealizowała marzenie?

Aleksandra Andrzejak 8 marca 2021 15:57
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Program Nasz nowy dom prowadzony przez Katarzynę Dowbor cieszy się ogromną popularnością. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą wziąć w nim udział. Ekipa programu stawia warunki. Niewielki metraż to tylko początek... 

Katarzyna Dowbor w programie Nasz nowy dom

Katarzyna Dowbor wraz z ekipą remontową od prawie ośmiu lat odmienia życia ludzi, remontując ich domy. Jako prowadząca emitowany na Polsacie program Nasz nowy dom odwiedza rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Fachowcy w ciągu kilku dni nie tylko odnawiają wnętrza, ale dbają także o to, aby dom stał się w pełni bezpieczny dla mieszkańców. Jednak nie wszyscy mogą wziąć udział w programie...

Nasz nowy dom: praca na planie

Martyna Kupczyk architektka programu Nasz nowy dom zdradza jakie warunki musi spełnić rodzina, aby ekipa wyremontowała ich mieszkanie. Kupczyk poprowadziła live'a na Instastories i wyznała, jak wygląda praca na budowie.  „Powiem szczerze, że wyjeżdżamy często, więc jest problem, bo zostawiamy rodzinę. Ja mam małe dziecko, Kornelia już się przyzwyczaiła, że nie ma mamy w domu, ale ja się chyba nie do końca przyzwyczaiłam, że na te sześć dni wyjeżdżam. Druga sprawa jest taka, że jak robimy odcinek „na wyjeździe”, to fajne jest, że cały czas można być na budowie i mieć kontakt z kierownikiem budowy”. - powiedziała Martyna.

Nasz nowy dom: kto może wziąć udział w programie?

Architekta odpowiedziała także na pytanie jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w programie Nasz nowy dom. Ekipę ograniczają czas i możliwości, dlatego odrzucane są zbyt duże domy, a także te, które są w bardzo złym stanie technicznym. „Pamiętajcie, że mamy tylko pięć dni, więc nie jesteśmy w stanie wyremontować domu, który ma 120 m2, bo musielibyśmy chyba trzy ekipy budowlane wziąć, a to też tak się nie da pracować”- wyjaśniła Kupczyk.

„Nie możemy wyremontować domów, które są w bardzo złym stanie technicznym, bo mamy kierowników budowy, którzy są za tę całą budowę odpowiedzialni i nie możemy wziąć się za coś, kiedy nie jesteśmy pewni, że ten dom będzie stał przez następnie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat” - dodała. 

Na podobne pytanie jakiś czas temu odpowiedziała także Katarzyna Dowbor - prowadząca program. Wyznała, że odnowienie budynku nie jest możliwe, jeśli zgłaszający nie posiadają aktu własności lub nieruchomość należy do gminy. 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.