Izabela Skierska, Aleksander Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, 2024
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Afera po Tańcu z Gwiazdami. Faworyt pożegnał się z show, teraz apeluje do sympatyków

"To jest totalny rollercoaster, jeżeli chodzi o emocje, które mną teraz targają", mówi Aleks Mackiewicz

Olga Figaszewska 8 kwietnia 2024 11:16
Izabela Skierska, Aleksander Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, 2024
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Fani Tańca z Gwiazdami nie spodziewali się takiego zakończenia niedzielnego odcinka. Aleks Mackiewicz nie zawalczy już o Kryształową Kulę. Aktor i jego taneczna partnerka pożegnali się z udziałem w show. A w sieci zagrzmiało. Internauci nie oszczędzają Dagmary Kaźmierskiej, która otrzymała od jury najniższe noty, ale przeszła dalej. Aleks Mackiewicz postanowił zabrać głos i zaapelował do sympatyków. 

Był uważany za faworyta. Aleksander Mackiewicz pożegnał się z udziałem w Tańcu z Gwiazdami.

Taneczne show w każdą niedzielę gromadzi przed telewizorami fantastyczną publiczność. W 6. odcinku Tańca z Gwiazdami nie brakowało emocji. Motywem przewodnim było disco! Uczestnicy zaprezentowali swoje taneczne umiejętności i przenieśli widzów do innego świata. Na parkiecie Aleks Mackiewicz i Iza Skierska zatańczyli sambę do piosenki  „Za daleko” Mroza i Vito Bambino. „Porażająco do znudzenia doskonałe”, komplementowała Ewa Kasprzyk. „Rzadko to widzę w choreografiach ty zacząłeś od solówki jak zawodowy tancerz”, dodawał Tomasz Wygoda. Z kolei Iwona Pavlović zauważała: „Samba często jest killerem bo tu są różnorodne rytmy. Ty to wszystko zrobiłeś”. Duet otrzymał wysokie noty – 38 punktów.

Z kolei Dagmara Kaźmierska i Marcin Hakiel zatańczyli paso doble do piosenki „HiFi Superstar” zespołu Wanda i Banda. „Chciałam Ci przypomnieć że ten program nazywa się taniec z gwiazdami, nie człapanie z gwiazdami czy chodzenie. To jest twój najlepszy taniec”, podkreśliła Iwona Pavlović. A  Rafał Maserak dodawał: „Żeby paso doble wyglądało jak corrida to partnerka musi odegrać trzy pozycje. Te trzy pozycje u ciebie były”. Choć jurorzy orzekli, że był to najlepszy występ Królowej Życia, ocenili go na 19 punktów.

Czytaj też: Takich emocji jeszcze nie było! Wynik szóstego odcinka Tańca z Gwiazdami zaskoczył wszystkich

Aleksander Mackiewicz, Izabelsa Skierska, Dagmara Kaźmierska, Marcin Hakiel, Taniec z Gwiazdami
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Aleksander Mackiewicz, Izabelsa Skierska, Dagmara Kaźmierska, Marcin Hakiel, Taniec z Gwiazdami

Internauci uderzają w Dagmarę Kaźmierską. Aleks Mackiewicz apeluje

Finał odcinka przyniósł wiele zaskoczeń, bo właśnie te dwie pary znalazły się w strefie zagrożenia. Niestety, głosami widzów z programem pożegnała się para nr 11. Aleks Mackiewicz i Izabela Skierska. Aktor był uważany za faworyta programu, niektórzy sugerowali, że może znaleźć się w wielkim finale. Tymczasem fani artysty poczuli rozczarowanie i uważają wynik za niesprawiedliwy.

W sieci wybuchła prawdziwa afera. Niektórzy wyrażali swoje niezadowolenie, uderzali w Dagmarę Kaźmierską. Inni sugerowali, że powinna zrezygnować z udziału w show. Aleks Mackiewicz zaapelował do fanów, by nie hejtowali uczestników. „Ja bym prosił naszych sympatyków o jedno. Jeżeli jesteście naprawdę naszymi sympatykami, to nie krytykujcie nikogo innego. Po prostu takie są zasady i cieszcie się programem, bo jeszcze cztery odcinki zostały”, wyznał w rozmowie z dziennikarzem Pomponika.

Aktor cieszy się, że miał okazję dotrzeć do szóstego odcinka z dziesięciu. „To jest naprawdę spoko wynik”, dodał. Nie ukrywa, że ma w sobie wiele emocji – smutek,  szczęście i trochę ulgi. W rozmowie z  serwisem Jastrząb Post dodał też, zdaje sobie sprawę z zasad, którymi rządzi się program. Nie dziwi się, że na Dagmarę Kaźmierską i Marcina Hakiela widzowie chętnie oddają głos. Popularność ma duży wpływ na ostateczny wynik.  Udział w programie był dla niego wspaniałą przygodą, a te emocje i wspomnienia na zawsze pozostaną w jego pamięci.

„Ja też lubię Dagmarę i Marcina. Może mają większą rzeszę fanów, sympatyków. To wszystko ma na to wpływ. Mieliśmy piękne oceny od jury, za co dziękujemy. Czujemy niedosyt, bo myśleliśmy o tym, co możemy przygotować na kolejny taniec, jeśli byśmy przeszli. […]Ja jestem zadowolony ze swojego tańca. Dobrze się bawiłem, to była fajna, pozytywna samba i tak też zostanie w mojej pamięci”, mówił Aleks Mackiewicz.

Sprawdź też: Ostatni odcinek „Tańca z Gwiazdami” wywołał burzę, widzowie oburzeni. „Niesprawiedliwość aż razi w oczy”

Aleks Mackiewicz – piękny gest aktora

Gdy emocje nieco opadły, Aleksander Mackiewicz wyznał, że swoje honorarium za ostatni występ w programie przeznaczy na szczytny cel. Chce wesprzeć młodzież, która nie ma środków na rozwój swoich pasji i zainteresowań.

„Nie mówiłem tego przed programem, bo nie chciałem w jakikolwiek sposób wpływać na nasze losy i głosowanie, ale wynagrodzenie z ostatniego odcinka "Tańca z gwiazdami" chcę przeznaczyć na utalentowane dzieci, które potrzebują pomocy i są po prostu biedne. Więc pojadę do miejskiego środka wychowawczego i tam zrobię im prezenty. Chcę zrobić coś fajnego”, zwierzył się w audycji Radia Zet. 

Izabela Skierska, Aleksander Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, 2024
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Izabela Skierska, Aleksander Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, 2024

Izabela Skierska, Aleksander Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, 2024
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Izabela Skierska, Aleksander Mackiewicz, Taniec z Gwiazdami, 2024

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.