Tamara Arciuch, VIVA! sierpień 2014
Fot. @MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Tamara Arciuch stara się rozmawiać ze swoimi dziećmi o wojnie

„Córka jest jeszcze mała, syn ma 12 lat, jest przestraszony”

Olga Figaszewska 1 marca 2022 15:57
Tamara Arciuch, VIVA! sierpień 2014
Fot. @MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Tamara Arciuch jest mamą trójki pociech. Aktorka wyznała w jednym z wywiadów, że ostatnie wydarzenia za wschodnią granicą wywołują u jej młodszych dzieci: 12-letniego Michała i 6-letniej Nadii niepokój. Jak gwiazda rozmawia z młodszym synem o wojnie? W jednym z najnowszych wywiadów podkreśliła, że stara się chronić pociechy przed dezinformacją. 

Tamara Arciuch: jak rozmawia z dziećmi o wojnie? 

Wciąż docierają do nas dramatyczne informacje na temat wojny w Ukrainie. U wielu osób wywołują one panikę, lęk, przytłoczenie… To również szczególnie trudny czas dla najmłodszych pociech, które słyszą o traumatycznych wydarzeniach i nie radzą sobie z emocjami. Ważne, by rozmawiać z nimi na temat obecnej sytuacji i weryfikować źródła, z których czerpiemy wiedzę.

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski nie ukrywają przed dziećmi faktu, że u wschodnich sąsiadów trwa wojna.  Rozmawiają z nimi, zapewniają im poczucie bezpieczeństwa i starają się ograniczać oglądanie telewizji, by nie siać paniki i nie wywoływać emocjonalnych reakcji. Bardzo starannie weryfikują wszystkie treści.   

Zobacz też: Beata Kozidrak, Dawid Podsiadło, Margaret... Polscy muzycy przekazali prawie milion złotych na pomoc dla Ukrainy!

Bartek Kasprzykowski, Tamara Arciuch, VIVA! 2014
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

„Przede wszystkim staram się nie siać paniki. Bardzo ostrożnie wybieramy z Bartkiem informacje, które weryfikujemy, żeby nie ulegać panice i nie powtarzać fake newsów. Syna staram się po prostu uspokajać. Strach tak czy inaczej się gdzieś pojawia. To naturalne.  My, dorośli musimy dbać o to, żeby w razie czego być skuteczni, żeby nasze energia nie zużywała się wyobraźnię i myślenie o tym, co by było, gdyby, tylko na skuteczność działania”, mówiła gwiazda w rozmowie z Michałem Dziedzicem dla Pudelka.

Para stara się tłumaczyć pociechom, że obecnej sytuacji ważna jest pomoc. Córeczka jest jeszcze malutka i nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje. Aktorka nie ukrywa, że 12-letni syn jest wystraszony.

„Rozmawiamy o różnej pomocy, o tym, co można zrobić. Poprzez działanie niwelujemy trochę ten strach. Czujemy, że w pewnych kwestiach mamy siłę sprawczą. Córka jest jeszcze mała, syn ma 12 lat, jest przestraszony. Telewizja nie chodzi u nas non stop”, dodawała w rozmowie z Pudelkiem.

Sprawdź też: Jak świat mody i kultury sprzeciwia się wojnie w Ukrainie?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.