Maciej Stuhr, córka Matylda Stuhr, Warszawa, 04.08.2009 rok
Fot. TRICOLORS/East News
DZIECI GWIAZD

Tak wygląda dziś córka Macieja Stuhra! Matylda ma już 22 lata

Relacje córki z ojcem nie zawsze były łatwe, jednak wsparciem była dla niej matka Samanta Janas

Damian Brillowski 6 stycznia 2022 15:30
Maciej Stuhr, córka Matylda Stuhr, Warszawa, 04.08.2009 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Córka Macieja Stuhra to już dorosła kobieta. W tym roku skończy 22 lata. Bardzo zmieniła się, odkąd była dzieckiem. Według wielu osób Matylda jest podobna do znanego ojca. Czy tak jak tata zostanie w przyszłości aktorką? Czas pokaże... Wiadomo natomiast, że jej relacje z ojcem były skomplikowane. Rozwód z Samantą Janas i brak czasu poświęcanego córce przez aktora doprowadziły do ochłodzenia ich wzajemnych więzi, jednak stracony czas udało im się naprawić. Dziewczyna zawsze mogła jednak liczyć na wsparcie matki, która była dla niej opoką w trudnych życiowych momentach. Zobacz, jak córka aktorskiej pary zmieniała się na przestrzeni lat.

Matylda Stuhr wychowana w patchworkowej rodzinie 

Matylda Stuhr to jedyne dziecko aktorów Macieja Stuhra i Samanty Janas. Para była małżeństwem od 1999 roku do 2014 roku. Ostatecznie jednak małżonkowie rozstali się, zaś rozpad ich związku śledziła za pośrednictwem mediów cała Polska. Wytoczyli zresztą później kilka procesów o naruszenie dóbr osobistych, które wygrali. 

Po rozstaniu rodziców Matylda pozostała przy mamie. Gdy małżeństwo aktorów dobiegło końca, matka dziewczyny związała się z wokalistą Jakubem Krupskim, zaś ojciec Matyldy znalazł szczęście u boku dietetyczki Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr. W obu przypadkach Matylda doczekała się rodzeństwa. Samanta Janas urodziła jeszcze jedną córkę, a Maciej Stuhr po raz kolejny został ojcem, tym razem syna Tadeusza. W ten sposób Matylda doczekała się przyrodniej siostry i przyrodniego brata.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, zanim związała się z popularnym gwiazdorem filmowym, posiadała z poprzedniego związku syna Stanisława. Jak przyznała w materiale „Uwagi” dla stacji TVN, o ile jej syn Stanisław jako dwulatek nie miał żadnego problemu z zaakceptowaniem nowego partnera mamy, o tyle Matylda z początku nie chciała zaakceptować nowego związku ojca. 

„Stasiek miał dwa lata, gdy zaczęliśmy być razem. Dla niego to była normalność, takie życie w dwóch domach. Dla Matyśki, która była wtedy nastolatką i przechodziła naturalny okres buntu, było to nieco trudniejsze. Mam wrażenie, że jakoś nam się to udało. Dla nas dorosłych było to łatwiejsze, bo wiedzieliśmy, że po prostu się kochamy”, wyznała przed kamerami.

Czytaj także: Żona Macieja Stuhra o początkach ich związku: „Wiedzieliśmy, że po prostu się kochamy”

Ilona Ostrowska, Maciej Stuhr, Matylda Stuhr, Sopot, 02.06.2008 rok
Fot. LUKASZ OSTALSKI/REPORTER

Ilona Ostrowska, Maciej Stuhr, Matylda Stuhr, Sopot, 02.06.2008 rok

Trudne relacje Matyldy Stuhr z ojcem Maciejem

Z okazji 20. urodzin aktor zadedykował swojej córce list opublikowany na łamach miesięcznika „Zwierciadło”, w którym przyznaje, że nie poświecił córce zbyt dużo czasu podczas jej dorastania. W tym momencie była dla niego ważniejsza praca i rozwój kariery niż opieka nad dzieckiem, nad czym mocno ubolewa. „Praca pochłonęła nas bez reszty. Sama doskonale to wiesz i pamiętasz, jak w domu bywałem gościem. Praca jako sposób na zmianę siermiężnej, postkomunistycznej rzeczywistości materialnej i praca jako wielka pasja, której wielu z nas oddawało się bez reszty”.

Jednocześnie zauważa, że pokolenie jego córki ma zdrowsze podejście do etosu pracy i nie stawia jej na piedestale. „To wyście zrozumieli, że zatracanie się w pracy, wyścig szczurów to nie wszystko, czym człowiek powinien być”.

Swój monolog w liście zakończył słowami otuchy i nadziei, że jego córce przyjdzie żyć w lepszych czasach. „Chcę Ci napisać, żebyś się nie martwiła. Wierzę w Was, że doskonale dacie sobie radę! Coś się kończy, lecz coś się zaczyna”, z nadzieją napisał do córki w dniu jej urodzin sławny ojciec.

Czytaj także: Maciej Stuhr szczerze o swojej przeszłości: „Wtedy się tego nie wstydziłem...”

Maciej Stuhr, Matylda Stuhr, Warszawa, 04.03.2013 rok, Gala Orły 2012
Fot. VIPHOTO/East News

Maciej Stuhr, Matylda Stuhr, Warszawa, 04.03.2013 rok, Gala Orły 2012

Samanta Janas najważniejszą osobą w życiu Matyldy Stuhr. Dziękuje jej za dar życia

Dziewczyna do tej pory unikała błysku fleszy i pozowania na ściankach. Jednak jest dość aktywna w internecie, a zwłaszcza na Instagramie, gdzie można zobaczyć fragmenty z jej życia. Matylda mieszka ze swoją mamą, ojczymem i młodszą siostrą, choć widuje się też z ojcem, jego partnerką i młodszym bratem Tadeuszem. Razem tworzą zgraną rodzinę patchworkową. Z jej mediów społecznościowych można dowiedzieć się m.in., że jest miłośniczką zwierząt, obcowania z przyrodą, podróżowania oraz jest wierną fanką piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego. Ponadto, podobnie jak ojciec, nie boi się wyrażać swoich poglądów na różne ważne tematy społeczne. Poparła m.in. Strajk Kobiet czy ruch #blacklivesmatter przeciwko rasizmowi na świecie. 

Matylda jest mocno związana ze swoją mamą Samantą Janas. Trzy lata temu zamieściła na swoim profilu  wzruszające życzenia urodzinowe dla mamy, dziękując jej za dar życia, pomimo że dziewczyna miała urodzić się jako osoba niepełnosprawna. 

„Spóźnione, ale walić to. Chciałam złożyć życzonka najwspanialszej, najmilszej, najukochańszej, najważniejszej, najsympatyczniejszej, najpiękniejszej osóbce w moim życiu i na całym świecie. To Ty byłaś przy mnie, gdy wszyscy mieli mnie gdzieś, to na Twoim ramieniu się wypłakiwałam, to Ty mnie wychowałaś, i dzięki Tobie jestem, jaka jestem i dzięki Tobie żyję, bo miałaś tak dobre serduszko, że mimo że wiedziałaś, że urodzę się niepełnosprawna, Ty podjęłaś to ryzyko i mnie urodziłaś i dziękuję Ci za to. Chciałam Ci życzyć, żebyś zawsze była szczęśliwa, dużo zdrówka, miłości, żebyś nie wstydziła się śpiewać, bo śpiewasz pięknie i wszystkiego najlepszego. Kocham Cię ❤", wyznała swą wdzięczność rodzicielce dumna córka. 

Poniżej możesz zobaczyć zdjęcia Matyldy Stuhr. Podobna do sławnych rodziców?  

Czytaj także: Maciej Stuhr: „Żona po prostu płakała, ale szybko te łzy przemieniły się w złość. I absolutną niezgodę”

Maciej Stuhr, Matylda Stuhr, Warszawa, 16.09.2012 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Maciej Stuhr, Matylda Stuhr, Warszawa, 16.09.2012 rok

Matylda Stuhr, córka Macieja Stuhra i Samanty Janas
Fot. Instagram @mafinka00

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.