Danuta Stenka, Wiktoria Grzelak, Paulina Grzelak, styczeń 2001
Fot. Marek Szymanski / Forum
DZIECI GWIAZD

Tak wygląda dziś córka Danuty Stenki. Sprawdź, czym zajmuje się Paulina Grzelak!

Młoda kobieta od zawsze unikała błysku fleszy...

Marta Nawacka 13 kwietnia 2022 11:51
Danuta Stenka, Wiktoria Grzelak, Paulina Grzelak, styczeń 2001
Fot. Marek Szymanski / Forum

Widzowie pokochali Danutę Stenkę za role w takich produkcjach jak „Nigdy w życiu!”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „Katyń”, „Boża podszewka” czy „Lekarze”. Prywatnie od 30 lat tworzy szczęśliwe małżeństwo z Januszem Grzelakiem, z którym doczekała się dwóch wspaniałych córek: Pauliny i Wiktorii. Pociechy artystki nie poszły jednak w jej ślady. Czym zajmuje się starsza z nich, Paulina Grzelak? Dziś ma już 29 lat i zachwyca urodą. Zobacz, czy jest podobna do sławnej mamy?

Paulina Grzelak – córka Danuty Stenki

Starsza córka znanej aktorki, 29-letnia Paulina Grzelak, od początku nie lubiła przebywać w blasku fleszy, jak mówiła przed laty w Na żywo. „Dostaję szału, chowam się z boku”. Studiowała psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pracuje jako psycholog i trener, czego możemy dowiedzieć się z jej oficjalnej strony: „ Nazywam się Paulina Grzelak, jestem psychologiem i trenerem. Pracuję z ludźmi zarówno indywidualnie jak i prowadząc szkolenia, warsztaty i treningi dla grup. Obok psychologii moją pasją są podróże, zwłaszcza te z plecakiem do Azji, literatura faktu i nauka języków”.

Paulina Grzelak postawiła na pracę z dziećmi, prowadzenie warsztatów w szkołach oraz naukę języka angielskiego. W 2016 roku wyjechała do Indii, żeby pomagać potrzebującym. „Spędziłam miesiąc w Indiach ucząc angielskiego dzieci ze slamsów w Delhi. To było niesamowite przeżycie. Pomyślałyśmy, że możemy też pomóc w nauce dzieciom z innych zakątków świata. Tym razem wspólnie”, pisała na stronie zbiórki pomagam.pl, gdy wraz z koleżanką postanowiły zbierać fundusze, by wyjechać na wolontariat do Nepalu. Ich celem był sierociniec w Pokharze.

„Po moim pobycie w Indiach widzę, że w południowo-wschodniej Azji każde ręce do pomocy są niezbędne. Znajomość angielskiego wśród Nepalczyków, którzy uczą dzieci, jest niska. Dlatego uważam, że zagraniczni wolontariusze odgrywają kluczową rolę w nauczaniu, zwłaszcza języka angielskiego. W Nepalu dzieci trafiają do sierocińców z różnych powodów. Czasami dlatego, że ich rodziny nie żyją, ale czasami również dlatego, że po prostu nie są w stanie ich utrzymać i nie mają innego wyjścia. Często są to maluchy po przejściach, które nam ciężko nawet sobie wyobrazić. Oczywiście każde rozstanie dzieci z rodzicami jest trudnym doświadczeniem, ale wierzymy, że dzięki dobrej opiece i pomocy wolontariuszy możemy sprawić, że znowu zobaczymy uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych”, tłumaczyła swoją decyzję córka Danuty Stenki. Więcej o Paulinie Grzelak możesz przeczytać POD TYM ADRESEM. Tu także dostępne jest jej najnowsze zdjęcie.

Czytaj też: Tak wygląda dziś córka Macieja Stuhra! Matylda ma już 21 lat

Danuta Stenka, Wiktoria Grzelak, Paulina Grzelak, styczeń 2001
Fot. Marek Szymanski / Forum

Danuta Stenka z córkami, Wiktoria Grzelak, Paulina Grzelak, styczeń 2001

Danuta Stenka – jaką jest mamą dla swoich córek?

Jedna z najsłynniejszych polskich aktorek przyznała w wywiadzie dla party.pl, że więź, jaka łączy ją z córkami jest naprawdę silna. „Są to relacje, które myślę, że i im odpowiadają i mnie odpowiadają. To jest rodzaj luzu, lekkości, poczucia humoru w naszym codziennym byciu, ale też poważnych rozmów, takich serio rozmów. Jesteśmy i do tańca i do różańca można powiedzieć”. „Prywatnie w życiu jestem bardzo rozrywkową mamą. (...) Od czasu do czasu, (...) wysypuje się to z ich ust: "jesteś najlepszą mamą jaką kiedykolwiek miałam". No w każdym razie, chyba nie jest ze mną aż tak źle. Oczywiście jak każdy rodzic muszę mieć jakieś swoje słabe strony, muszę mieć swoje za uszami”, zwierzyła się artystka. 

Zobacz, jak na przestrzeni lat zmieniała się córka Danuty Stenki. Trzeba przyznać, że Paulina Grzelak wyrosła na piękną kobietę.  

Zobacz także: Syn Pawła Małaszyńskiego właśnie skończył 18 lat. Tak wygląda Jeremiasz. To prawdziwy przystojniak!

Warszawa, 01.2001. Danuta Stenka z rodzina od lewej corka Wiktoria, Danuta Stenka, corka Paulina i maz Janusz Grzelak.
Fot. Marek Szymanski / Forum

Danuta Stenka z rodziną od lewej: córka Wiktoria, Danuta Stenka, córka Paulina i mąż Janusz Grzelak, Warszawa, 01.2001 rok

Danuta Stenka z córką Pauliną Grzelak, uroczysta premiera filmu Ambassada, 17.10.2013, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Danuta Stenka z córką Pauliną Grzelak, uroczysta premiera filmu Ambassada, Warszawa, 17.10.2013 rok 

Janusz Grzelak, Paulina Grzelak, Premiera nowego wydania książki
Fot. Gałązka/AKPA

Janusz Grzelak, Paulina Grzelak, premiera nowego wydania książki "Flirtując z życiem", 08.11.2018 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.