Danuta Stenka, VIVA! sierpień 2011, 16/2011
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
Z życia gwiazd

Tak wygląda dziś córka Danuty Stenki. Sprawdź, czym zajmuje się Paulina Grzelak!

Młoda kobieta od zawsze unikała błysku fleszy...

Marta Nawacka 21 września 2021 14:54
Danuta Stenka, VIVA! sierpień 2011, 16/2011
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, Danuta Stenka, jest mamą dwóch dorosłych już córek: Pauliny i Wiktorii. Młode kobiety są owocem jej związku z Januszem Grzelakiem, byłym aktorem. Pociechy artystki nie poszły jednak w jej ślady... Czym zajmuje się starsza z nich, Paulina Grzelak? Jest podobna do sławnej mamy?

Paulina Grzelak – córka Danuty Stenki

Starsza córka znanej aktorki, 27-letnia Paulina Grzelak, od początku nie lubiła przebywać w blasku fleszy, jak mówiła przed laty w Na żywo. „Dostaję szału, chowam się z boku”. Studiowała psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pracuje jako psycholog i trener, czego możemy dowiedzieć się z jej oficjalnej strony: „ Nazywam się Paulina Grzelak, jestem psychologiem i trenerem. Pracuję z ludźmi zarówno indywidualnie jak i prowadząc szkolenia, warsztaty i treningi dla grup”.

Paulina Grzelak postawiła na pracę z dziećmi, prowadzenie warsztatów w szkołach oraz naukę języka angielskiego. W 2016 roku wyjechała do Indii, żeby pomagać potrzebującym. „Spędziłam miesiąc w Indiach ucząc angielskiego dzieci ze slamsów w Delhi. To było niesamowite przeżycie. Pomyślałyśmy, że możemy też pomóc w nauce dzieciom z innych zakątków świata. Tym razem wspólnie”, pisała na stronie zbiórki pomagam.pl, gdy wraz z koleżanką postanowiły zbierać fundusze, by wyjechać na wolontariat do Nepalu. Ich celem był sierociniec w Pokharze.

„Po moim pobycie w Indiach widzę, że w południowo-wschodniej Azji każde ręce do pomocy są niezbędne. Znajomość angielskiego wśród Nepalczyków, którzy uczą dzieci, jest niska. Dlatego uważam, że zagraniczni wolontariusze odgrywają kluczową rolę w nauczaniu, zwłaszcza języka angielskiego. W Nepalu dzieci trafiają do sierocińców z różnych powodów. Czasami dlatego, że ich rodziny nie żyją, ale czasami również dlatego, że po prostu nie są w stanie ich utrzymać i nie mają innego wyjścia. Często są to maluchy po przejściach, które nam ciężko nawet sobie wyobrazić. Oczywiście każde rozstanie dzieci z rodzicami jest trudnym doświadczeniem, ale wierzymy, że dzięki dobrej opiece i pomocy wolontariuszy możemy sprawić, że znowu zobaczymy uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych”, tłumaczyła swoją decyzję córka Danuty Stenki. Więcej o Paulinie Grzelak możesz przeczytać POD TYM ADRESEM. Tu także dostępne jest jej najnowsze zdjęcie.

Czytaj też: Tak wygląda dziś córka Macieja Stuhra! Matylda ma już 21 lat

Danuta Stenka, Wiktoria Grzelak, Paulina Grzelak, styczeń 2001
Fot. Marek Szymanski / Forum

Danuta Stenka z córkami, Wiktoria Grzelak, Paulina Grzelak, styczeń 2001

Danuta Stenka z córką Pauliną Grzelak, uroczysta premiera filmu Ambassada, 17.10.2013, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Danuta Stenka z córką Pauliną Grzelak, uroczysta premiera filmu Ambassada, 17.10.2013, Warszawa

Danuta Stenka – jaką jest mamą dla swoich córek?

Jedna z najsłynniejszych polskich aktorek przyznała w wywiadzie dla party.pl, że więź, jaka łączy ją z córkami jest naprawdę silna. „Są to relacje, które myślę, że i im odpowiadają i mnie odpowiadają. To jest rodzaj luzu, lekkości, poczucia humoru w naszym codziennym byciu, ale też poważnych rozmów, takich serio rozmów. Jesteśmy i do tańca i do różańca można powiedzieć”. „Prywatnie w życiu jestem bardzo rozrywkową mamą. (...) Od czasu do czasu, (...) wysypuje się to z ich ust: "jesteś najlepszą mamą jaką kiedykolwiek miałam". No w każdym razie, chyba nie jest ze mną aż tak źle. Oczywiście jak każdy rodzic muszę mieć jakieś swoje słabe strony, muszę mieć swoje za uszami”, zwierzyła się kobieta.  

Zobacz także: Syn Doroty Wellman to już dorosły mężczyzna. Jak dziś wyglądają ich relacje?

Dorota Stenka z córką Pauliną Grzelak, lata 90.
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Danuta Stenka z córką Pauliną Grzelak, lata 90.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.