Marek Perepeczko, 25.03.2002
Fot. ANDRZEJ WAWOK/REPORTER
Wspomnienie

Marek Perepeczko w proroczych słowach przed śmiercią. Przewidział swój los?

W jednym z wywiadów udzielonych przed śmiercią nawiązał do tego, co go zabije....

Marta Nawacka 18 listopada 2021 13:54
Marek Perepeczko, 25.03.2002
Fot. ANDRZEJ WAWOK/REPORTER

Marek Perepeczko odszedł 16 lat temu. Pokochaliśmy go jako serialowego Janosika i dla wielu z nas na zawsze nim pozostał. Tą aktorską kreacją zdobył serca Polaków, ale również niejako zamknął sobie drzwi do rozwinięcia dalszej kariery. W jednym z wywiadów udzielonych przed śmiercią nawiązał do tego, co go zabije. Nie miał pojęcia, jak bardzo jego słowa okazały się prorocze...

Marek Perepeczko – uwielbiany przez widzów Janosik

Janosik szybko zdobył sympatię ogromnego grona widzów. Marek Perepeczko rewelacyjnie odnalazł się w tej roli i dla wielu z nas na zawsze tym Janosikiem pozostał. Popularność, którą przyniosła mu ta kreacja przypłacił zatrzymaniem kariery i trudnością w znalezieniu innych ról. Aktor wielokrotnie żalił się, że zwyczajnie go zaszufladkowano. Z początkiem lat 80. mężczyzna wyjechał więc do Australii. Tam czekała już na niego żona, Agnieszka Fitkau-Perepeczko.

Czytaj też: Agnieszka Fitkau-Perepeczko we wzruszających słowach wspomina męża!

Marek Perepeczko, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
Fot. PIOTR GAJEK/East News

Marek Perepeczko, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Marek Perepeczko z żoną
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS
Marek Perepeczko i Agnieszka Fitkau-Perepeczko

Marek Perepeczko przewidział przyczynę swojej śmierci?

Po jakimś czasie Marek Perepeczko wrócił do kraju, a jego życie uległo drastycznej zmianie. Wrócił sam, żona mężczyzny postanowiła zostać w Australii i dopiero po kilku latach przyjechała do męża. Aktor zmagał się już z ogromną otyłością, a zanim Agnieszka Fitkau-Perepeczko wróciła do Polski, musiał radzić sobie sam. W tym czasie odtwórca roli słynnego Janosika zmagał się już z około 40-kilogramową nadwagą.

„Ta nadwaga mnie kiedyś zabije. To wielkie szczęście, że nikt nie będzie po mnie płakał”, mówił kiedyś Marek Perepeczko w magazynie Retro. Okazało się, że jego słowa były niezwykle prorocze... Aktor zmarł na zawał serca w nocy z 16 na 17 listopada 2005 roku. Jego śmierć nastąpiła dziesięć dni po udzieleniu przez mężczyznę rzeczonego wywiadu. Aktor spoczął na Warszawskich Powązkach, lecz na tym pamięć o nim się nie skończyła. W 2014 roku w Częstochowie odsłonięta została ławeczka upamiętniająca serialowego Janosika, a w 2019 roku powstał również mural.  

Zobacz także: Marek Perepeczko i Agnieszka Fitkau: ten związek budził kontrowersje. Oto historia ich miłości!

Ławeczka Marka Perepeczko, aktora oraz dyrektora Teatru im Adama Mickiewicza w Częstochowie
Fot. GERARD/REPORTER

Ławeczka Marka Perepeczko, aktora oraz dyrektora Teatru im Adama Mickiewicza w Częstochowie

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.