księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Meghan i Harry'ego nie jest księciem! Czy nim zostanie?

Może się to zdarzyć w jednym przypadku

Sabina Zięba 26 sierpnia 2020 10:00
księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images

Decyzja Meghan i Harry'ego odnośnie ucieczki z Wielkiej Brytanii i rezygnacji z pełnienia funkcji członków brytyjskiej rodziny królewskiej, ma wpływ nie tylko na ich życie, ale również konsekwencje dla ich potomków. Wiadomo na przykład, że Archie, mimo urodzenia w arystokratycznej rodzinie, nie jest księciem. Teraz okazuje się jednak, że może nim jeszcze zostać w przyszłości. Czy para Sussex wie o tym, w jaki sposób?

Archie może zostać księciem

Gdy na początku tego roku księżna Meghan i książę Harry podjęli zaskakującą decyzję o wyprowadzce za ocean, mieli na względzie nie tylko swoje dobro, ale również całej ich przyszłej rodziny. Ze względu na to unikają wielu obowiązków oraz żyją niewystawieni na zainteresowanie paparazzi, lecz równocześnie pozbawili siebie środków do życia, a przyszłe dzieci królewskich przywilejów.

Na razie ich jedyny syn, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, jest wychowywany z dala od błysków fleszy w Los Angeles. Sussexi chcą mu zapewnić normalne dzieciństwo i mogą to zrobić, gdyż, mimo tego, że maluch jest siódmy w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii, formalnie nie jest księciem.

Teraz informatorzy US Weekly podali jednak, że Archie w bardzo łatwy sposób może jeszcze tytuł królewski zdobyć. Otóż zostanie on księciem w momencie, kiedy jego dziadek, czyli książę Karol, przejmie tron po swojej matce. Inny z portali zauważa również, że gdy syn księcia Harry'ego i Meghan będzie szósty w kolejce do brytyjskiego tronu, będzie musiał prosić władcę o zgodę na ślub z wybranką swojego serca. Mówi o tym ustawa o sukcesji korony z 2013 roku. Wszystko może się jednak jeszcze zmienić...

A jak wygląda obecnie kolejka do tronu Wielkiej Brytanii? Pierwszy jest książę Karol, a zaraz za nim książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Harry oraz właśnie Archie. Na razie, już od 68 lat, nadal panuje królowa Elżbieta II. W 2015 roku ustanowiła ona rekord, zajmując miejsce królowej Wiktorii, która władała 63 lata i 217 dni.  

królowa Elżbieta II ogląda wnuka, księżna Meghan, jej mama i książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.