Zobaczcie, jak wyglądała tego wyjątkowego dnia

Gabriela Czernecka 25 września 2017 07:25

Ślub księcia Williama i księżnej Kate był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2011 roku. Piękna panna młoda Kate Middleton zachwyciła śnieżnobiałą suknią ślubną z domu mody Alexandra McQueena., w której w pełnej krasie zaprezentowała się na czerwonym dywanie prowadzącym do kaplicy. A wiedzieliście, że księżna Kate miała nie jedną, a dwie suknie ślubne?

Ślub księcia Williama z Kate Middleton

Wszyscy czekali na ten moment! Od samego początku organizowania ślubu Williama i Kate rozpisywano się o szczegółach uroczystości. Ponad 500 tysięcy Brytyjczyków zgromadziło się tego dnia, by zobaczyć książęcą parę. Transmisję telewizyjną obejrzało ponad 2 miliardy widzów na całym świecie! Zastanawiano się, kto zostanie zaproszony, jak będzie brzmiała przysięga małżeńska pary, a nawet to, kto wykonał obrączki! 

Oczywiście jedną z najważniejszych informacji okazało się być to, jaką suknię ślubną księżna Kate będzie miała na sobie tego wyjątkowego dnia. Wszyscy pamiętamy tę, wzorowaną na sukni ślubnej Grace Kelly, w której wystąpiła w kościele, składając przysięgę małżeńską.

Pierwsza suknia ślubna Kate Middleton została uszyta z ręcznie robionych koronek we wzór żonkili, róż i koniczynek, symbolizujących Zjednoczone Królestwo prosto z domu mody Alexandra McQueena. Niewielu jednak pamięta, że tego wyjątkowego dnia księżna Kate miała na sobie również drugą suknię ślubną. 

Druga suknia ślubna księżnej Kate

Po wystawnej i romantycznej uroczystości zaślubin Kate i William wyprawili wesele. Kate wówczas zaprezentowała się drugiej kreacji, również zaprojektowaną przez tę samą osobę - Sarah Burton dla domu mody Alexandra McQueena. Była to mniej ozdobna suknia, ale równie elegancka - biała kreacja z podkreśloną talią i rozkloszowanym dołem ozdobiona została wysadzanym diamencikami paskiem. Na ramiona Kate zarzuciła sobie bolerko. Wyglądała w niej wyjątkowo pięknie!

Zobaczcie w naszej galerii suknie ślubne księżnej Kate!  

1/7
Druga suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @Getty Images/East News
1/7

A wiedzieliście, że księżna Kate miała nie jedną, a dwie suknie ślubne?

2/7
Suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @East News
2/7

Projekt sukni ślubnej księżnej Kate był jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic! Co ciekawe, pracownicy, którzy szyli suknię, co pół godziny musieli myć ręce, by nie splamić delikatnej koronki, by ta w dniu uroczystości była nieskazitelnie czysta. Igły zmieniano co trzy godziny, by miały odpowiednią ostrość. Patrząc na zdjęcia ze ślubu Kate i Williama nikt nie ma wątpliwości, że suknia ślubna Kate była jedną z najbardziej dokładnych i przemyślanych kreacji!

3/7
Suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @East News
3/7

Na kreację ślubną księżnej Kate składały się również eleganckie dodatki. Jendym z nich był bukiet z kowaliii, 2,5-metrowy tren w kolorze kości słoniowej, a także podarowany jej przez babcię Williama, Elżbietę II, diadem od Cartiera. Panna młoda włożyła również ręcznie wykonane pantofelki od Alexandra McQueena. 

4/7
Suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @East News
4/7

Kreacja zaprojektowana przez Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen wciąż jest jedną z najczęściej… kopiowanych sukien ślubnych. Podróbki kosztują od 200 dolarów wzwyż, podczas gdy oryginał wart był podobno… ponad 400 tysięcy dolarów!

5/7
Druga suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @Druga suknia ślubna księżnej Kate
5/7

Tak wyglądała druga suknia ślubna księżnej Kate. To właśnie w niej Kate zaprezentowała się podczas wesela.

6/7
Druga suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @Getty Images
6/7

Księżna Kate zmieniła koronkową suknię ślubną z długim trenem zaprojektowaną przez Sarah Burton dla domu mody Alexandra McQueena na drugą równie piękną kreację. To suknia, w której nowa księżna przetańczyła swoje wesele. 

7/7
Druga suknia ślubna księżnej Kate
Copyright @Druga suknia ślubna księżnej Kate
7/7

Która suknia ślubna księżnej Kate podoba Ci się bardziej? 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.