KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan czy księżna Kate, czyli podwójne standardy w rodzinie królewskiej

Dlaczego Meghan została czarną owcą royal family?

Gabriela Czernecka 13 lutego 2019 08:44

Zagraniczne serwisy nieustannie prześcigają się w publikacjach na temat księżnej Kate i księżnej Meghan. Jedna zawsze wychwalana pod niebiosa, doceniana za stylizacje, elegancję i świetny kontakt z fanami. Druga wiecznie hejtowana - krytykowana za kreacje i karcona za naruszanie zasad protokołu. Dlaczego księżną Kate ciągle opisuje się w samych superlatywach, a księżną Meghan gani za każde najmniejsze przewinienie? 

Czy księżna Meghan łamie protokół?

Ciągłe życie na świeczniku nie jest łatwe. Z pewnością w ostatnich miesiącach przekonała się o tym księżna Meghan. I choć zanim została żoną księcia Harry'ego miała okazję pobyć w świetle reflektorów, to na pewno nie spodziewała się aż takiego rozgłosu, jaki zapewniło jej dołączenie do rodziny królewskiej. Cokolwiek by nie zrobiła, jak bardzo by się nie starała zdobyć serca poddanych - zostaje skrytykowana, a w social mediach wylewa się na nią fala hejtu. 

A przecież wydawałoby się, że świetnie odnalazła się w roli księżnej. Gdy towarzyszy Harry'emu stara się nie rzucać w oczy i nie grać pierwszych skrzypiec. Podchodzi do ludzi za barierkami, rozmawia z fanami, jest życzliwa i wielokrotnie udowadnia, że ma wspaniały kontakt z dziećmi. Na dodatek ma świetny wpływ na księcia Harry'ego. W końcu usidliła wiecznego kawalera i sprawiła, że odnalazł upragnione szczęście. Niestety robi coś, do czego nie są przyzwyczajeni baczni obserwatorzy życia rodziny królewskiej. 

Przytulanie obcych nie jest mile widziane w rodzinie królewskiej, ale Meghan nic nie sobie z tego nie robi i niejednokrotnie mieliśmy okazję widzieć jej zdjęcia, na których przytula dzieci czy starsze osoby. Ubiera się tak, jak lubi - podkreśla swoje walory, nie boi się odważnych wycięć w sukienkach czy dekoltów i potrafi docenić dzieła znanych projektantów. Jej stylizacje są dopracowane, nowoczesne, choć nieco odbiegają od bardziej tradycyjnego i preferowanego przez rodzinę królewską wzoru. 

Od lat zajmuje się działalnością charytatywną i mówi wprost: „Dla mnie te dwa światy muszą współgrać. Nigdy nie chciałam być damą, która bywa na salonach, robi coś na pokaz, zawsze chciałam być kobietą, która pracuje, a ten typ pracy jest czymś co karmi moją duszę i mnie napędza”. Niedawno jeden z zagranicznych magazynów porównał ją nawet do księżnej Diany, argumentując że podobnie jak ona jest otwarta na ludzi, szczera, przełamuje konwenanse i eksperymentuje z modą. Niestety w ciągu ostatnich kilku miesięcy jedyne co łączy ją z królową ludzkich serc to ogromny hejt... 

Podwójne standardy w rodzinie królewskiej

Wciąż pozostaje dla wielu tą, która nie powinna być członkinią rodziny królewskiej. Krytykowana jest za nagminne łamanie zasad protokołu i nieodpowiednie, zbyt odważne stylizacje. I tak tworzą się podwójne standardy, których zdaje się, niewielu nie dostrzega. Meghan cokolwiek zrobi i jakkolwiek się zachowa zostaje skrytykowana, a o Kate wszyscy nieustannie rozpisują się w samych superlatywach. Księżnej Meghan nie wolno rozmawiać z fanami, podawać im rąk i pozować do zdjęć, ale księżna Kate zawsze zachwyca otwartością podczas spotkań z wielbicielami.

Księżna Meghan łamie protokół, prezentując się w czarnej kreacji na jedno ramię, ale księżna Kate wygląda zniewalająco w białej sukni (również na jedno ramię) na rozdaniu nagród BAFTA. Meghan jest nieustępliwa, bo nie dba oto, by jej włosy były gładko ułożone, ale wystające kosmyki włosów u Kate są piękne i dodają jej uroku. 

Co więc wypada, a czego nie wypada księżnym? Czy zasady obowiązujące Kate nie powinny być nieco bardziej przestrzegane niż te dotyczące Meghan? W końcu w przeciwieństwie do księżnej Cambridge, księżna Sussex nie ma szans na zostanie królową. Ale to do Meghan przytknęła łatka czarnej owcy w royal family... Czy w rodzinie królewskiej obowiązują więc podwójne standardy?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?