Sophia Mokhar ma szansę wygrać program

Rafał Kowalski 1 października 2021 12:00

Dziesiąta edycja Top model obfituje nie tylko w wielu świetnych kandydatów do wygrania programu, ale i w poruszające historie. Jedną z osób, którą na pewno widzowie zapamiętają na długo, jest 24-letnia Sophia Mokhar. Na castingu pochodząca z Białorusi piękność przyznała jury, że jest kobietą transpłciową. Z kolei we wczorajszym odcinku otworzyła się przed innymi modelami i modelkami.

Sophia Mokhar z Top model 10 – rodzina, tranzycja

24-letnia dziś Sophia pochodzi z Mińska. Zaraz po maturze podjęła decyzję o wyjeździe z Białorusi i zamieszkaniu w Polsce. Jak sama mówiła kandydatka na top modelkę, w jej ojczystym kraju osoby transpłciowe nie mają łatwego życia. Mimo złego samopoczucia Sophia musiała np. pójść na studniówkę w eleganckim stroju przypisanym mężczyznom.

W jej decyzji o korekcie płci mocno wspierali ją dziadkowie. „Fajnie wspominam czas u babci i u dziadka. Wtedy otrzymywałam pierwsze lalki, przebierałam się w różne stroje, jakieś obcasy, czułam, że tego mi brakuje. Ale to była parodia, ja nie chciałam parodii, ja chciałam rzeczywistości”, opowiadała Sophia dodając, że z kolei rodzice przyjęli jej życiowe wybory z rozczarowaniem i mniejszym zrozumieniem.

Dopiero w Polsce modelka przeszła za samodzielnie zarobione pieniądze terapię hormonalną. „To nie było tak, że obudzę się jednego dnia i „teraz będę kobietą", tylko to jest od samego dzieciństwa”, tłumaczyła jurorom Top model podczas pierwszego spotkania.

Z kolei we wczorajszym odcinku zobaczyliśmy moment, w którym uczestniczka show wyjawia swój sekret innym bohaterom programu. „Nikomu tutaj o tym nie mówiłam. Jestem kobietą transpłciową. Biłam się z myślami, żeby o tym powiedzieć. Chciałam to wykorzystać w jakiś dobry sposób”, wyznała w towarzystwie gościa specjalnego, Ewy Farnej.

Ekipa programu okazała Sophii wielkie wsparcie i zrozumienie. „To, że nam o tym powiedziała, oznacza, że nam ufa”, uznał uczestnik o imieniu Arek. Z kolei inna modelka – Weronika – dodała, że była w szoku, ale bardzo podziwia koleżankę z programu.

Mamy nadzieję, że dom modelek był od tego momentu dla Sophii kolejnym miejscem, gdzie mogła czuć się w pełni nieskrępowaną sobą.

CZYTAJ TEŻ:  Żona obecnego ministra wzięła udział w Top model. Zrobiła to w tajemnicy przed nim


Sophia Mokhar prywatnie

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony programu Top model za Sophią są już studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Na co dzień pracuje w amerykańskiej korporacji zajmującej się nieruchomościami. Od roku ma chłopaka, którego nie pokazuje w swoich mediach społecznościowych. W wolnym czasie lubi nie tylko interesować się modą, ale też czytać, medytować oraz biegać.

Przypomnijmy, że Sophia nie jest pierwszą trans płciową uczestniczką Top model. W szóstej edycji równie odważnie swoją historię zaprezentowała Kamila Warzecha.

SPRAWDŹ TEŻ: Bartosz Kloch: „Czuję pewnego rodzaju misję popularyzacji działań osób z niepełnosprawnościami”. Uczestnik Top Model walczy o marzenia. „Protezy, które noszę od urodzenia, nie są powodem do wstydu. Stały się znakiem rozpoznawczym”

Zobacz zdjęcia Sophii, która wciąż ma szansę wygrać show TVN. 

1/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
1/4

Sophia Mokhar ma 24 lata

2/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
2/4

Sześć lat temu przyjechała do Polski

3/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
3/4

Za Sophią terapia hormonalna

4/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
4/4

Teraz piękność pochodząca z Mińska ma szansę na karierę modelki. Trzymacie kciuki?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?