Sophia Mokhar ma szansę wygrać program

Rafał Kowalski 1 października 2021 12:00

Dziesiąta edycja Top model obfituje nie tylko w wielu świetnych kandydatów do wygrania programu, ale i w poruszające historie. Jedną z osób, którą na pewno widzowie zapamiętają na długo, jest 24-letnia Sophia Mokhar. Na castingu pochodząca z Białorusi piękność przyznała jury, że jest kobietą transpłciową. Z kolei we wczorajszym odcinku otworzyła się przed innymi modelami i modelkami.

Sophia Mokhar z Top model 10 – rodzina, tranzycja

24-letnia dziś Sophia pochodzi z Mińska. Zaraz po maturze podjęła decyzję o wyjeździe z Białorusi i zamieszkaniu w Polsce. Jak sama mówiła kandydatka na top modelkę, w jej ojczystym kraju osoby transpłciowe nie mają łatwego życia. Mimo złego samopoczucia Sophia musiała np. pójść na studniówkę w eleganckim stroju przypisanym mężczyznom.

W jej decyzji o korekcie płci mocno wspierali ją dziadkowie. „Fajnie wspominam czas u babci i u dziadka. Wtedy otrzymywałam pierwsze lalki, przebierałam się w różne stroje, jakieś obcasy, czułam, że tego mi brakuje. Ale to była parodia, ja nie chciałam parodii, ja chciałam rzeczywistości”, opowiadała Sophia dodając, że z kolei rodzice przyjęli jej życiowe wybory z rozczarowaniem i mniejszym zrozumieniem.

Dopiero w Polsce modelka przeszła za samodzielnie zarobione pieniądze terapię hormonalną. „To nie było tak, że obudzę się jednego dnia i „teraz będę kobietą", tylko to jest od samego dzieciństwa”, tłumaczyła jurorom Top model podczas pierwszego spotkania.

Z kolei we wczorajszym odcinku zobaczyliśmy moment, w którym uczestniczka show wyjawia swój sekret innym bohaterom programu. „Nikomu tutaj o tym nie mówiłam. Jestem kobietą transpłciową. Biłam się z myślami, żeby o tym powiedzieć. Chciałam to wykorzystać w jakiś dobry sposób”, wyznała w towarzystwie gościa specjalnego, Ewy Farnej.

Ekipa programu okazała Sophii wielkie wsparcie i zrozumienie. „To, że nam o tym powiedziała, oznacza, że nam ufa”, uznał uczestnik o imieniu Arek. Z kolei inna modelka – Weronika – dodała, że była w szoku, ale bardzo podziwia koleżankę z programu.

Mamy nadzieję, że dom modelek był od tego momentu dla Sophii kolejnym miejscem, gdzie mogła czuć się w pełni nieskrępowaną sobą.

CZYTAJ TEŻ:  Żona obecnego ministra wzięła udział w Top model. Zrobiła to w tajemnicy przed nim


Sophia Mokhar prywatnie

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony programu Top model za Sophią są już studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Na co dzień pracuje w amerykańskiej korporacji zajmującej się nieruchomościami. Od roku ma chłopaka, którego nie pokazuje w swoich mediach społecznościowych. W wolnym czasie lubi nie tylko interesować się modą, ale też czytać, medytować oraz biegać.

Przypomnijmy, że Sophia nie jest pierwszą trans płciową uczestniczką Top model. W szóstej edycji równie odważnie swoją historię zaprezentowała Kamila Warzecha.

SPRAWDŹ TEŻ: Bartosz Kloch: „Czuję pewnego rodzaju misję popularyzacji działań osób z niepełnosprawnościami”. Uczestnik Top Model walczy o marzenia. „Protezy, które noszę od urodzenia, nie są powodem do wstydu. Stały się znakiem rozpoznawczym”

Zobacz zdjęcia Sophii, która wciąż ma szansę wygrać show TVN. 

1/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
1/4

Sophia Mokhar ma 24 lata

2/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
2/4

Sześć lat temu przyjechała do Polski

3/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
3/4

Za Sophią terapia hormonalna

4/4
Sophia Mokhar, transpłciowa modelka w Top model 10
Copyright @materiał promocyjny TVN
4/4

Teraz piękność pochodząca z Mińska ma szansę na karierę modelki. Trzymacie kciuki?

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.