Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Internauci zbulwersowani słowami Zofii Klepackiej w materiale o 5-letnim transseksualnym chłopcu

Wypowiedź sportsmenki wywołała burzę w sieci

Konrad Szczęsny 9 lipca 2019 16:15
Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News

Do niedawna jej nazwisko znali jedynie zagorzali fani sportu, dziś jest na językach całej Polski. Zofia Klepacka zasłynęła wypowiedziami, w których krytykowała społeczność LGBT+, ostrym sporem z Kingą Rusin oraz tym, że przyznano jej kontrowersyjne odznaczenie od Związku Żołnierzy AK. Teraz zrobiło się o niej głośno po opublikowaniu przez Rafała Betlejewskiego reportażu o transseksualnym pięcioletnim Bartku. Okazuje się, że 33-latka nie wie, co oznacza skrót, którym na co dzień się posługuje!

Reportaż Rafała Betlejewskiego o transseksualnym Bartku

Dziennikarz i performer za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował poruszający materiał, dotyczący pięcioletniego Bartka, który urodził się dziewczynką o imieniu Zosia, ale czuł się od zawsze chłopcem. Pani Dorota, jego matka, wykazała się ogromnym zrozumieniem, wrażliwością i pomogła dziecku przejść proces zmiany płci. Było to tym trudniejsze, że została porzucona przez jego ojca, gdy była jeszcze w ciąży. Wychowuje również starszą córkę.

Jej sytuacja finansowa jest bardzo trudna, musi nieustannie jeździć z młodszym dzieckiem po specjalistach. Straciła pracę. Dlatego też uruchomiono specjalna zbiórkę w serwisie pomagam.pl. Za jej pośrednictwem można wpłacać środki na rzecz pomocy rodzinie i Bartkowi.

Poza trudną sytuacją materialną, pani Dorota musi walczyć również m.in. ze społecznymi uprzedzeniami, przestarzałym systemem oraz z... dyrektorką przedszkola, do którego uczęszcza jej dziecko. Kobieta nieustannie podważa opinie trzech niezależnych specjalistów, dotyczącą płci chłopca i twierdzi, że będzie nazywała go „Zosią”, ponieważ „wie lepiej” i „dzieci lubią fantazjować”.

W reportażu Rafała Betlejewskiego zapytano również o opinię na temat tej sprawy Zofię Klepacką, która w ostatnim czasie kreowała się na specjalistkę w kwestiach osób LGBT+. Niestety, jak się okazało, nie ma zbyt dużej świadomości w tej materii...

Zofia Klepacka nie wie, co oznacza skrót LGBT+

Autor materiału zrelacjonował swoją rozmowę z kontrowersyjną surferką. Jak się okazuje, miała ona dosyć osobliwy przebieg, ponieważ sportsmenka nie potrafiła poprawnie rozwinąć skrótu LGBT+ i nie wiedziała, jaka jest różnica między osobami transpłciowymi i transwestytami.

„Mówię jej więc, że właśnie rozmawiałem z pięciolatkiem, który urodził się jako dziewczynka, a chce być chłopcem, czyli jest takim dzieckiem LGBT Kid. I co ona na to? Ona na to, że niby tak, bo to transwestyta. A ja jej tłumaczę, że to nie transwestyta, tylko transseksualista, że Bartek jest osobą transseksualną, czyli transpłciową”, opisuje Rafał Betlejewski.

„A Zofia Klepacka na to, że niby tak, ale skąd dziecko pięcioletnie może wiedzieć, czy woli chłopców, czy dziewczynki, że to jest za wcześnie. A ja jej na to, że transseksualizm dotyczy tożsamości płciowej, a nie pożądania, że transseksualizm nie ma nic wspólnego z seksem, że jest odpowiedzią na pytanie o własną płeć, a nie na to, z kim chcę uprawiać seks - kontynuuje, wspominając trudną rozmowę z medalistką olimpijską.

I widzę, że Zofia Klepacka słyszy o tym rozróżnieniu pierwszy raz w życiu. Nie pomyślała o tym wcześniej. Zastanawiam się, czy zdaje sobie sprawę, że właśnie dokonała seksualizacji dziecka, ale widzę, że nie zdaje sobie sprawy. Patrzy za to na mnie uważniej, gdyż zastanawia się, skąd jestem i w jaki sposób przedostałem się przez gęste sito broniących drzwi Legionistów. Mówi, że o wszystkim powinni decydować rodzice i że musi już lecieć odebrać honorowy tytuł…”, kończy relację dziennikarz.

Poniżej do obejrzenia pełny materiał  

Reportaż Rafała Betlejewskiego o transpłciowym Bartku: Zofia Klepacka
Fot. Zrzut ekranu z reportażu: „Wojna z LGBT: Klepacka vs. Bartek. Kto zwycięży?”@Youtube.com

Reportaż Rafała Betlejewskiego o transpłciowym Bartku
Fot. Zrzut ekranu z reportażu: „Wojna z LGBT: Klepacka vs. Bartek. Kto zwycięży?”@Youtube.com

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.