Ślub Miss Moskwy i Króla Malezji
Fot. Twitter @Nursafhia1
O TYM SIĘ MÓWI

Na weselu nie było alkoholu, a potrawy były „halal", czyli ślub Króla Malezji i Miss Moskwy

Dzieli ich 24 lata. To była nietypowa uroczystość

Gabriela Czernecka 28 listopada 2018 05:49
Ślub Miss Moskwy i Króla Malezji
Fot. Twitter @Nursafhia1

Król Malezji Muhammad V Faris Petra właśnie wziął ślub! 49-letni sułtan stanu Kelantan stanął na ślubnym kobiercu u boku Oksany Wojewodiny, zwyciężczyni konkursu Miss Moskwy 2015. Zarówno ślub, jak i wesele były nietypowe, bowiem para próbowała połączyć zarówno tradycje malezyjskie, jak i akcenty rosyjskie. Poznajcie szczegóły uroczystości!

Oksana Wojewodina - kim jest żona Króla Malezji?

Król Malezji Muhammad V Faris Petra właśnie wziął ślub. Sułtan stanu Kelantan i Oksana Wojewodina powiedzieli sobie tak 22 listopada 2018 roku. Jak podaje Islam News, uroczystość miała miejsce w podmoskiewskej miejscowości Barwicha. Kim jest żona Króla Malezji? To 25-letnia córka znanego chirurga ortopedy, zdobyła tytuł Miss Moskwy 2015. Z mocy swojego wyglądu zdała sobie sprawę dopiero, gdy poszła na uniwersytet. Według niektórych źródeł, jest absolwentką Wydziału Biznesu na Plechanowskim Uniwersytecie Ekonomicznym w Rosji.

„Byłam najwyższa i najszczuplejsza w swojej klasie i trochę się tym martwiłam. Dopiero gdy byłam na studiach zdałam sobie sprawę, że to moja mocna strona”, mówiła w jednym z wywiadów. Podobno pasję do mody zyskała po mamie, która była uczestniczką lokalnego konkursu piękności w latach 90., ale to ojciec zachęcił ją do pracy w tej branży i był  u jej boku, gdy zdobywała tytuł Miss.  „Czułam ogromne wsparcie z jego strony. Po prostu się uśmiechał i mówił: Wszystko jest w porządku, wstań i idź dalej”, wyznała.

Po zdobyciu tytułu Miss jej kariera nabrała tempa. Pracowała jako modelka w Chinach i Tajlandii. Oksana jest młodsza od swojego ukochanego o 24 lata. Rosyjska piękność po ślubie stała się pierwszą damą Malezji. Jak podają zagraniczne media, jak na razie nie wiadomo, jak para się poznała. Tajemnicą owiana jest także informacja dotycząca jej stanu cywilnego. Nie jest jasne, czy była już wcześniej mężatką, bowiem swoją karierę rozwijała pod nazwiskiem Wojewodina, ale teraz powróciła do nazwiska ojca Gorbatenko.

Zanim jednak Oksana Wojewodina została żoną Króla Malezji, nawróciła się na islam. Jak podaje malezyjski serwis informacyjny rakyatku.com, tego dnia przybrała także muzułmańskie imię Rihana. Według malezyjskich mediów od teraz będzie więc znana jako Rihana Oxana Gorbatenko. „Myślę, że mężczyzna musi być głową rodziny i oczywiście nie powinien zarabiać mniej niż kobieta”, wyznała podczas jednego z wywiadów. Wygląda na to, że jej marzenie się spełniło. 

Właśnie została żoną Króla Malezji, Muhammada V Farisa Petry. W dniu ślubu Rihana miała na sobie bogato zdobioną suknię ślubną, a pan młody tradycyjny kostium malezyjski. Na weselu pary nie było alkoholu, a wszystkie serwowane potrawy były halal, czyli dozwolone w świetle szariatu.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.