Friends, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Matthew Perry
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To już potwierdzone! Kultowy serial Przyjaciele powraca w odcinku specjalnym

Znamy szczegóły pożądanej produkcji

Sabina Zięba 22 lutego 2020 12:00
Friends, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Matthew Perry
Fot. Getty Images

O powrocie na ekrany kultowych Przyjaciół mówi się od wielu miesięcy. W zeszłym roku, gdy wypadała 25. rocznica premiery pierwszego odcinka, plotki o kontynuacji ich historii szczególnie przybrały na sile. Okazało się, że jest w nich ziarno prawdy, a z głównymi gwiazdami produkcji prowadzone są rozmowy. Choć 17 stycznia sprawa wydawała się przegrana, gdyż aktorzy i producenci wykonawczy nie byli w stanie znaleźć porozumienia, teraz media obiegła szczęśliwa wiadomość!

„Przyjaciele” dwadzieścia lat później

Obecnie każdy odcinek sitcomu Friends możemy zobaczyć na Netflixie. W Stanach Zjednoczonych jednak było tak jedynie do końca zeszłego roku, gdyż z początkiem maja produkcja przeniesie się na HBO Max. Wiadomo, że serial ma być jedną z głównych atrakcji nowej platformy streamingowej firmy WarnerMedia, która by go dystrybuować, zapłaciła aż 425 milionów dolarów. Chcąc wypromować nowe miejsce i przyciągnąć ludzi, planuje zrealizowanie kolejnego odcinka Przyjaciół.

Na początku lutego serwis Deadline podał, że zapadła decyzja o zrealizowaniu specjalnego, pozbawionego scenariusza godzinnego odcinka Friends, w którym na ekranie pojawi się cała szóstka głównych bohaterów. Teraz tytułowi Przyjaciele opublikowali na Instagramie posty potwierdzające ową wiadomość!

Co wiadomo o odcinku specjalnym? Producentka, Marta Kauffman, zaznaczyła, że nie ma mowy o restarcie: „Serial prezentował ten okres w życiu, kiedy to przyjaciele są twoją rodziną. Gdy to prawdziwa rodzina staje się rodziną, wiele relacji zmienia się w naturalny sposób, wiele aktywności z życia znika”. Z kolei drugi producent i pisarz, David Cane, dodał: „Ale nie chcemy przy tym zrobić filmu-kontynuacji w stylu 20 lat później”. 

Wiadomo, że negocjacje z Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisą Kudrow, Mattem LeBlankiem, Davidem Schwimmerem i Matthew Perrym nie należały do najłatwiejszych. Podobno gaża aktorów jest imponująca - każde z nich ma za ten jeden odcinek zarobić po 2,5 miliona dolarów, czyli ponad 2-krotnie więcej, niż podczas realizacji 9. i 10 sezonu.

Czy jednak będzie się on cieszył dużą popularnością? Patrząc na zdjęcie całej szóstki Przyjaciół zamieszczonych na Instagramie przez Jennifer Aniston w październiku zeszłego roku, nie ma co do tego wątpliwości. Zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa jako materiał, który najszybciej zdobył milion polubień w tym serwisie.  

Friends, styl, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.