Friends, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Matthew Perry
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To już potwierdzone! Kultowy serial Przyjaciele powraca w odcinku specjalnym

Znamy szczegóły pożądanej produkcji

Sabina Zięba 22 lutego 2020 12:00
Friends, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Matthew Perry
Fot. Getty Images

O powrocie na ekrany kultowych Przyjaciół mówi się od wielu miesięcy. W zeszłym roku, gdy wypadała 25. rocznica premiery pierwszego odcinka, plotki o kontynuacji ich historii szczególnie przybrały na sile. Okazało się, że jest w nich ziarno prawdy, a z głównymi gwiazdami produkcji prowadzone są rozmowy. Choć 17 stycznia sprawa wydawała się przegrana, gdyż aktorzy i producenci wykonawczy nie byli w stanie znaleźć porozumienia, teraz media obiegła szczęśliwa wiadomość!

„Przyjaciele” dwadzieścia lat później

Obecnie każdy odcinek sitcomu Friends możemy zobaczyć na Netflixie. W Stanach Zjednoczonych jednak było tak jedynie do końca zeszłego roku, gdyż z początkiem maja produkcja przeniesie się na HBO Max. Wiadomo, że serial ma być jedną z głównych atrakcji nowej platformy streamingowej firmy WarnerMedia, która by go dystrybuować, zapłaciła aż 425 milionów dolarów. Chcąc wypromować nowe miejsce i przyciągnąć ludzi, planuje zrealizowanie kolejnego odcinka Przyjaciół.

Na początku lutego serwis Deadline podał, że zapadła decyzja o zrealizowaniu specjalnego, pozbawionego scenariusza godzinnego odcinka Friends, w którym na ekranie pojawi się cała szóstka głównych bohaterów. Teraz tytułowi Przyjaciele opublikowali na Instagramie posty potwierdzające ową wiadomość!

Co wiadomo o odcinku specjalnym? Producentka, Marta Kauffman, zaznaczyła, że nie ma mowy o restarcie: „Serial prezentował ten okres w życiu, kiedy to przyjaciele są twoją rodziną. Gdy to prawdziwa rodzina staje się rodziną, wiele relacji zmienia się w naturalny sposób, wiele aktywności z życia znika”. Z kolei drugi producent i pisarz, David Cane, dodał: „Ale nie chcemy przy tym zrobić filmu-kontynuacji w stylu 20 lat później”. 

Wiadomo, że negocjacje z Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisą Kudrow, Mattem LeBlankiem, Davidem Schwimmerem i Matthew Perrym nie należały do najłatwiejszych. Podobno gaża aktorów jest imponująca - każde z nich ma za ten jeden odcinek zarobić po 2,5 miliona dolarów, czyli ponad 2-krotnie więcej, niż podczas realizacji 9. i 10 sezonu.

Czy jednak będzie się on cieszył dużą popularnością? Patrząc na zdjęcie całej szóstki Przyjaciół zamieszczonych na Instagramie przez Jennifer Aniston w październiku zeszłego roku, nie ma co do tego wątpliwości. Zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa jako materiał, który najszybciej zdobył milion polubień w tym serwisie.  

Friends, styl, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.