Konrad Szczęsny 17 października 2017 19:00
1/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii
Copyright @East News
1/7

Ma zaledwie 31 lat, a już stoi na czele rządu Austrii. Sebastian Kurz to najgorętsze nazwisko ostatnich dni. Polityk, który został najmłodszym kanclerzem w historii kraju, poprowadził swoją partię do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w kilka miesięcy. Kim jest, jakie sekrety skrywa i dlaczego wzbudza liczne kontrowersje?

 

Zobacz też: Mają do niej słabość Duda i Trump. Co wiemy o Prezydent Chorwacji Kolindzie Grabar-Kitarović?

 

Kim jest nowy kanclerz Austrii, Sebastian Kurz?

 

Sebastian Kurz to 31-letni przewodniczący Austriackiej Partii Ludowej, która w miniony weekend wygrała wybory parlamentarne w kraju pod Alpami. Co prawda nie udało mu się ani skończyć studiów, ani założyć rodziny, ale na koncie ma już tytuł najmłodszego kanclerza w historii Austrii i najmłodszego szefa rządu na świecie. I już oczekuje się od niego zmian. Co ciekawe, twierdzi on, że niekoniecznie musi utrzymywać tradycję i tworzyć koalicję z socjaldemokratami. Zamiast tego, Sebastian Kurz planuje wspólny front utworzyć z... kontrowersyjną Partią Wolności, która w wyborach zajęła drugie miejsce, choć przez wiele miesięcy była uważana za faworytów. Według sondaży, stworzenie takiej koalicji popiera 40% Austriaków. Nic dziwnego, kraj oczekuje zmian zarówno, jeśli chodzi o politykę migracyjną, jak i liberalizację gospodarki (a z takimi hasłami Sebastian Kurz startował w wyborach). 

 

31-letni Austriak został najmłodszym szefem rządu na świecie. Deklaruje się jako głęboko wierzący katolik, który m.in. demonstracyjnie i ku zaskoczeniu wielu odmówił udziału w paradzie równości.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Kim są dzieci Donalda Trumpa?

 

Życie osobiste Sebastiana Kurza, kanclerza Austrii

 

Od lat Sebastian Kurz związany jest z piękną blondynką, Susanne Thier. Ich zdjęcia, na których trzymają się za rękę i okazują czułość w miejscach publicznych, podbijają właśnie internet. Podkreśla się, że to właśnie dziewczyna była dla obecnego kanclerza Austrii największym wsparciem w trakcie kampanii wyborczej.

 

Sebastian Kurz kocha Polaków! 

 

Okazuje się, że 31-latek ma wyjątkowo dobre zdanie o... Polakach i ich umiejętnościach bycia przedsiębiorczymi! 

 

Dzięki przedsiębiorczości Polaków Austria importuje dobrobyt”, stwierdził w 2016 r., gdy był ministrem spraw zagranicznych. I rzeczywiście: wówczas w tym alpejskim kraju zarejestrowanych było 4000 firm prowadzonych przez obywateli Polski.

 

Warto przypomnieć, że urząd Ministra Spraw Zagranicznych Sebastian Kurz objął, gdy miał zaledwie 27 lat i sprawował go w trakcie kryzysu migracyjnego, który ogarnął Europę we wrześniu 2015 roku. Jednym z jego postulatów w trakcie kampanii wyborczej było uszczelnienie granic i pozbywanie się z kraju tych imigrantów, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, nie zamierzają się integrować, a zamiast tego korzystają jedynie z opieki socjalnej. Podkreśla się również, że to dzięki działaniom Sebastiana Kurza wprowadzono w tym alpejskim kraju zakaz noszenia tych elementów garderoby, które zasłaniają twarz, jak burki i nikaby.

 

Cudowne dziecko austriackiej polityki

 

Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Na czele młodzieżówki austriackich chadeków stanął już w wieku 20 lat, zaś w dyplomacji zaczął działać siedem lat później. Prawdziwego cudu dokonał jednak w tym roku, gdy w maju objął stanowisko lidera Partii Ludowej i w kilka miesięcy dzięki niemu ugrupowanie wskoczyło w sondażach z trzeciego miejsca na sam szczyt! 

 

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia Sebastiana Kurza z partnerką, Susanne Thier. Pasują do siebie?

 

Zobacz też: „Little Donald”. Kim jest prawdopodobnie najbardziej strzeżone dziecko w Ameryce? Oto Barron Trump

2/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii i jego dziewczyna
Copyright @East News
2/7

Sebastian Kurz i jego partnerka, Susanne Thier tworzą parę od kilku lat. Nie mają problemów z publicznym okazywaniem sobie czułości. Ich intymne zdjęcia obiegły internet zaraz po tym, jak do publicznej wiadomości podano sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych w Austrii, według których Partia Ludowa zdobyła w nich pierwsze miejsce. Dzięki temu Sebastian Kurz został najmłodszym w historii kanclerzem kraju.

 

Polecamy też: Życie miłosne 45. prezydenta USA. Wszystkie żony Donalda Trumpa

3/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii i jego dziewczyna
Copyright @East News
3/7

Sebastian Kurz i jego partnerka, Susanne Thier nie wzięli co prawda ślubu, ale nikt nie ma wątpliwości, że nastąpi to w najbliższym czasie tym bardziej, że 31-letni kanclerz Austrii deklaruje się jako głęboko wierzący katolik. Niektórzy uważają, że jest to afiszowanie się z wiarą, inni, że Sebastian Kurz ma do tego prawo.

 

Polecamy też: Donald Trump: „Jako prezydent zrobiłbym kawał dobrej roboty”. Wywiad z milionerem i jego żoną Melanią

4/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii i jego dziewczyna
Copyright @East News
4/7

Internauci podkreślają, że Sebastian Kurz wydaje się bardzo zwyczajnym 31-latkiem, który stanie się w krótkim czasie jednym z najbardziej cenionych polityków Europy. Od lat związany jest z Susanne Thier i słynie ze swoich konserwatywnych poglądów. Odmówił m.in. udziału w austriackiej paradzie równości.

 

Polecamy też: Rasista, mizogin, populista. Podczas ostatniej debaty prezydenckiej Donald Trump znów wywołał skandal

5/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii i jego dziewczyna
Copyright @East News
5/7

Sebastian Kurz już zdobył tytuł najmłodszego przywódcy rządu na świecie i najmłodszego kanclerza w historii Austrii. Co ciekawe, w 2016 roku wypowiedział się bardzo pozytywnie o... Polakach!

 

Polecamy też: Pokazywała biust, pozowała tylko w szpilkach. Czy Biały Dom jest gotowy na Melanię Trump? Nim odpowiesz, zobacz zdjęcia

6/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii i jego dziewczyna
Copyright @East News
6/7

Czy Sebastian Kurz zmieni oblicze austriackiej i europejskiej polityki? Mieszkańcy jego ojczyzny wiążą z nim ogromne nadzieje, związane m.in. z liberalizacją gospodarki i uszczelnieniem granic kraju.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Kim są dzieci Donalda Trumpa?

7/7
Sebastian Kurz, kanclerz Austrii
Copyright @East News
7/7

Sebastian Kurz został kanclerzem Austrii w wieku 31 lat, co czyni go najmłodszą osobą w historii kraju, która kiedykolwiek sprawowała ten urząd. Choć jest uważany za kontrowersyjnego, sprzeciwia się zarówno skrajnej polityce lewicowej, jak i prawicowej.

 

Zobacz też: Mają do niej słabość Duda i Trump. Co wiemy o Prezydent Chorwacji Kolindzie Grabar-Kitarović?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.