Inne filmy online
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Sala samobójców. Hejter od dziś na Player.pl! Co jeszcze zobaczymy online?

Sprawdź, które kinowe nowości obejrzysz w sieci!

Ida Marszałek 18 marca 2020 13:00
Inne filmy online
Fot. Materiały prasowe

Ostatnie tygodnie to bez wątpienia ciężki czas dla kultury, w tym również kinematografii. Przez pandemię koronawirusa wiele kasowych produkcji zostało przesuniętych w czasie i tak naprawdę nie wiadomo kiedy twórcy będą mogli powrócić na plan. Te filmy, do których jeszcze nie zaczęto robić zdjęć, stanęły pod znakiem zapytania. Dla naszego bezpieczeństwa kina w całej Polsce zostały zamknięte, a życie kulturalne każdego z nas zostało ograniczyło się do naszych czterech ścian. Jak twórcy i dystrybutorzy zamierzają sobie poradzić z tą niezwykle trudną sytuacją?

"Sala Samobójców. Hejter" na Playerze 

Jednym z wielkich przegranych obecnej sytuacji okazał się najnowszy film Jana Komasy Sala samobójców. Hejter. Luźna kontynuacja głośnego debiutu reżysera z 2011 roku weszła do kin 6 marca, zaraz przed tym jak koronawirus dotarł do Polski. Otwarcie filmu osiągnęło w kinach doskonałe wyniki, dwukrotnie przebijając box office Sali samobójców. Historia pochodzącego ze wsi ubogiego chłopaka, który nie cofnie się przed niczym, by wkupić się w łaski warszawskich elit zdecydowanie zachwyciła krytykę oraz widzów. Jednak dobre prognozy zostały wkrótce zakłócone przez rozprzestrzeniający się wirus, który zmusił kina w całej Polsce do chwilowego zaprzestania działalności. Dystrybutorzy postanowili się jednak nie poddawać i znaleźli sposób, by dotrzeć do tych, którzy nie zdążyli obejrzeć filmu przed rozpoczęciem kwarantanny. Sala samobójców. Hejter będzie od dziś dostępny w serwisie Player.pl!

Jednak to nie jedyny film, który niespodziewanie szybko pojawi się w Internecie. Inne dzieło Jana Komasy Boże Ciało, które jeszcze niedawno mogliśmy zobaczyć w kinach w ramach oscarowych powtórek pojawił się w telewizji internetowej w połowie lutego. Natomiast zdobywca czterech Oscarów - film Parasite - można obejrzeć na Player.pl od 21 lutego. Przymusowy odpoczynek w domu, może być więc świetną okazją do nadrobienia najlepszych filmów zeszłego roku.

Filmy studia Universal online

Jedną z miłych niespodzianek jest również decyzja studia Universal, które zdecydowało się wprowadzić swoje najnowsze filmy: Niewidzialnego człowieka, The Hunt oraz Emmę do wypożyczalni internetowych we wszystkich krajach, które zakupiły wymienione tytuły do dystrybucji. Filmy będą dostępne już od tego piątku za sugerowaną cenę 20 dolarów, jednak nie wiadomo jeszcze ile wypożyczenie będzie kosztowało w złotówkach. Wielbicieli animacji DreamWorks może ucieszyć też wieść, że film Trolle 2, którego polska premiera zapowiedziana została na 29 maja, oprócz tego, że pojawi się w kinach będzie również dostępny na VOD. W ten sposób studio Universal chce się zabezpieczyć na wypadek niezapowiedzianych zmian w przemyśle filmowym. W końcu sytuacja dynamicznie się zmienia i jest bardzo niestabilna.

Mamy nadzieję, że wiadomość o dostępności najnowszych filmowych tytułów w sieci choć trochę Was pocieszyła. W końcu jest to dowód na to, że pomimo ciężkich czasów, kultura jest w stanie o siebie zawalczyć. 

Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Filmy na podstawie Jane Austen
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.