Nie zależy im na reprezentacji?

VIVA! 3 lipca 2018 08:00

Wielkie nazwiska, wielkie pieniądze i wielkie nadzieje. Narodowe reprezentacje, które mają w swoim składzie najlepszych piłkarzy świata mogą mówić o dużym szczęściu. Niestety nie zawsze jest to gwarancja sukcesu. Najsłynniejsze i najlepiej zarabiające gwiazdy piłki nożnej na Mistrzostwach Świata często zawodzą...

Najlepsi piłkarze świata bez sukcesów

Leo Messi ani Cristiano Ronaldo nie zagwarantowali swoim drużynom miejsca w ćwierćfinale. Specjaliści określali ich grę jako rozczarowującą, chociaż oni zapewniali, że było inaczej. „Jako kapitan, jestem dumny z tej reprezentacji. Odpadliśmy, choć walczyliśmy, i możemy wyjechać z Rosji z podniesionymi głowami. Nie było to dla mnie wymarzone rozwiązanie, ale jestem szczęśliwy”, mówił CR7.

Gromy posypały się też na Roberta Lewandowskiego. Polscy kibice mają mu za złe, że nie wywiązał się z pokładanych w nim nadziei. Skrytykowano go za to, że nie poradził sobie jako kapitan polskiej drużyny, której dodatkowo daje odczuć, że to on jest najważniejszy. „Wydaje się, że istnieje obok drużyny. Nie interesuje go, co robią inni zawodnicy. Nie gada z nimi, jest skupiony na sobie”, mówił Cezary Kowalski, współautor książki Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim, dla Newsweeka.

Brazylijczyk Neymar zaprezentował co prawda świetną piłkarską formę i pomógł swojej drużynie dostać się do ćwierćfinału. Najbardziej zasłynął jednak ze swojej „gry aktorskiej”, czyli symulowaniu ciężkich kontuzji. Podczas meczu Brazylia – Meksyk na stadionie rozległy się gwizdy po tym jak Neymar, bo niegroźnym na pierwszy rzut oka upadku, zaczął zwijać się z bólu i „turlać” po boisku. Znaczące było to, że jego koledzy z drużyny wydawali się niezbyt przejęci sytuacją, widocznie przyzwyczajeni do tego typu zachowań. Neymar zaś, kiedy zorientował się, że nie udało mu się wymusić rzutu karnego, natychmiast powrócił do gry.

Mistrzostwa Świata w Rosji od początku obfitują w niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji. Fanów rozczarował brak reprezentacji Włoch czy porażka reprezentacji Niemiec i Hiszpanii. Po zaskakującej przegranej z Rosją Hiszpania odpadła z turnieju i aż dwóch zawodników natychmiast poinformowało, że nie zagra więcej z barwach narodowych. Gerard Pique wystąpił z hiszpańską drużyną w 102 meczach. „Jestem bardzo dumny z każdego występu dla reprezentacji. Jednak ze względu na motywację i chęć skoncentrowania się na innych rzeczach, przyszedł w moim życiu moment, by powiedzieć stop”, ogłosił partner piosenkarki Shakiry. W specjalistycznych podsumowaniach piłkarz został określony jako jeden z najgorszych zawodników całego Mundialu!

Jestem bardzo dumny z każdego występu dla reprezentacji.

W przypadku Ronaldo i Messiego pod znakiem zapytania stoi ich dalsza przyszłość w kadrach narodowych. Tylko Robert Lewandowski nie musi martwić się na razie o swoją pozycję, o czym zapewnił prezes PZPN Zbigniew Boniek podczas konferencji prasowej. 

1/5
Cristiano Ronaldo odejdzie z Realu Madryt?!
Copyright @East News
1/5

Cristiano Ronaldo nie zagwarantował reprezentacji Portugalii miejsca w ćwierćfinale.

2/5
Robert Lewandowski, mecz Polska - Kolumbia
Copyright @East News
2/5

Robert Lewandowski nie wykazał się na boisku...

3/5
Neymar
Copyright @Instagram @neymarjr
3/5

... z kolei popisy Neymara przeszły do historii. Szkoda tylko, że chodzi o aktorstwo.

4/5
Leo Messi
Copyright @Instagram @leomessi
4/5

Przyszłość Leo Messiego w reprezentacji Argentyny stoi pod znakiem zapytania.

5/5
Gerard Pique, najseksowniejsi piłkarze Mundialu 2018
Copyright @Instagram
5/5

Gerard Pique zrezygnował z gry w reprezentacji po tym jak określono go jednym z najgorszych zawodników całego Mundialu!

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.