Księżna Diana
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Przez romans z księżną Dianą znalazł się na dnie. Will Carling powraca do bolesnych plotek

Sportowiec ujawnia, jak wiele stracił

Ksenia Krasko 5 listopada 2019 08:49
Księżna Diana
Fot. Getty Images

O romansach księżnej Diany mówiło się wiele. Z tego powodu, nie tylko nieszczęśliwa żona następcy brytyjskiego tronu żyła pod ciągłą obserwacją mediów, ale i każdy mężczyzna, z którym łączyło ją coś więcej niż zwykła rozmowa. Jednym z nich jest Will Carling, były kapitan brytyjskiej drużyny rugby. Mężczyzna ujawnił, że doniesienia prasy na temat jego zażyłości z Dianą zniszczyły mu karierę i życie osobiste.

Romans księżnej Diany i sportowca Willa Carlinga

Will Carling porozmawiał z BBC Radio, w którym ujawnił, że doniesienia na temat jego zażyłości z księżną Dianą zepsuły mu życie. Był ulubieńcem mieszkańców Wielkiej Brytanii i szanowanym sportowcem. Ze względu na skandal, musiał odwołać jeden z meczy, zapłacić karę w wysokości jednego miliona funtów, a potem pożegnać się z karierą rugbisty.

Mężczyzna stanowczo zaprzeczał wszelkim pogłoskom o romansie z księżną Dianą, ale nie udało mu się uniknąć przykrych konsekwencji. Kiedy rozpadło się jego pierwsze małżeństwo z prezenterką telewizyjną Julią Carling, zaczął się ukrywać. Przez jakiś czas mieszkał w ukryciu w londyńskim Covent Garden.

„Mieszkałem tam przez rok i ani razu nie otworzyłem rolet. Moi rodzice nawet nie mieli mojego numeru. Nie wiedzieli, gdzie mieszkam. Nikt nie wiedział, gdzie mieszkam. To było dość dziwne”, powiedział Will Carling w rozmowie z BBC Radio.

Według wspomnień świadków, księżna Diana i kapitan drużyny rugby poznali się w 1995 roku na siłowni. Lady Di miała zaprosić mężczyznę na randkę w pobliskiej kawiarni. Relacja rozwinęła się błyskawicznie, i przestała być tajemnicą dla najbliższych przyjaciół pary. Will Carling, o pięć lat młodszy od księżnej, był wtedy żonaty.

Rugbista przestał odwiedzać Pałac Kensington dopiero wtedy, gdy szczegóły tego związku wyszły na jaw. Diana sugerowała, że ​​Will rozwiedzie się z żoną, ponieważ wierzyła, że ​​nie jest to szczęśliwe małżeństwo. Tak też się stało i w 1996 roku Julia Carling złożyła pozew o rozwód.

Pomimo ogromnej ilości dowodów, sam Will Carling nigdy nie przyznał, że miał romans z księżną. Twierdzi, że Diana była jego przyjaciółką, ale zgodnie ze wspomnieniami ich wspólnych przyjaciół, nie była to tylko przyjaźń.

Dopiero po kilkunastu latach od tamtych wydarzeń, mężczyzna ułożył sobie życie i został szczęśliwym ojcem. Jak na ironię, nowa żona Willa Carlinga jest bardzo podobna do zmarłej księżnej Diany. 

Księżna Diana i Will Carling
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…