Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Skradła jego serce jeszcze przed księżną Kate. Książę William ma na koncie gorący romans

Książę Karol dał im nawet swoje błogosławieństwo!

Gabriela Czernecka 9 grudnia 2021 16:15
Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP

Zanim książę William poznał Kate Middleton, był zakochany do szaleństwa w swojej przyjaciółce, Arabelli Musgrave. Przez długi czas widział w niej jedynie dobrą koleżankę, ale pewnego lata wszystko się zmieniło. Podobnie przecież narodził się jego związek z księżną Kate. Zdaniem wielu, Arabella mogła być dziś na miejscu Kate! Przypominamy historię ich miłości.

Arabella Musgrave - kim jest dziewczyna księcia Williama?

O romansie księcia Williama z Arabellą Musgrave wspomina się niemal w każdej biografii zawierającej choćby fragment o życiu starszego syna Karola. Para znała się niemal od zawsze, ale książę widział w niej tylko dobrą przyjaciółkę. Choć Arabella nie była utytułowaną arystokratką, należała do tzw. Glosse Posse - paczki najbliższych przyjaciół Harry'ego i Williama. Jej ojcem jest major Nicholas Musgrave, były dyrektor klubu Cirencester Park Polo.

Zobacz: Jecca Craig była pierwszą miłością księcia Williama. Dlaczego im nie wyszło?

Jeszcze jako nastolatka często bywała w królewskich rezydencjach, takich jak choćby Clarence House. W piwnicy dworku Highrove uczestniczyła w zakrapianych imprezach. Wciąż była jednak tylko bliską koleżanką. To zmieniło się latem 2001 roku. Wówczas William dostrzegł, że Arabella wyrosła na piękną dziewczynę. Postanowił okazać jej swoje zainteresowanie i... parę szybko połączył ognisty romans: „Tańczyli i pili do samego rana, a kiedy Arabella szła spać, książę cicho wymknął się za nią. To był początek namiętnego romansu”, pisze Katie Nicholl.

Dlaczego związek księcia Williama i Arabelli nie przetrwał?

Mówi się, że związek ten w pełni zaakceptował książę Karol. Dał im nawet swoje błogosławieństwo! Związek niestety skończył się, gdy książę wyjechał na studia, gdzie pocieszał się w ramionach Carly Mssy-Birch, studentki drugiego roku. Ich relacja nie była jednak zobowiązująca i ograniczała się raczej do wspólnego chodzenia na imprezy. Chwilę później William poznał Kate.

Zobacz również: Gdzie mieszkają księżna Kate i książę William? Oto tajemnice pałacu Kensington

Dziesięć lat później, stanęli na ślubnym kobiercu, czego świadkiem była m.in. sama Arabella. Mimo rozstania para pozostała dobrymi przyjaciółmi. Trzy lata później Arabella Musgrave poślubiła bankiera George'a Galliers-Pratta. Obecnie odpowiada za wizerunek marki Gucci i jest szczęśliwą mamą córeczki Alexy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bella Musgrave (@bellamusgrave)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bella Musgrave (@bellamusgrave)

Jecca Craig, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images
 

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.