O TYM SIĘ MÓWI

Niewiele brakowało, a Małgorzata Kożuchowska nie wystąpiłaby w serialu Rodzinka.pl!

Wyobrażacie sobie inną aktorkę w roli Natalii Boskiej?

Gabriela Czernecka 21 lutego 2020 10:15

Ta informacja zasmuciła licznych fanów serialu Rodzinka.pl – po prawie dziesięciu latach serial znika z anteny. Zarówno aktorzy, jak i wielbiciele rodziny Boskich, nie ukrywają rozczarowania, związanego z zaskakującą decyzją TVP. Jedną z pierwszych osób, które skomentowały zmiany w ramówce, była Małgorzata Kożuchowska, wcielająca się w Natalię Boską. Co ciekawe, wcale nie było pewne, że to właśnie ona otrzyma tę rolę – aktorka miała na castingu sporą konkurencję! Kto jeszcze starał się o rolę przebojowej mamy Boskich? Nie uwierzycie...

Rodzinka.pl Małgorzata Kożuchowska jako Natalia Boska

Rodzinka.pl to jeden z najpopularniejszych seriali, który przed telewizory przyciągał miliony Polaków. Losy członków rodziny Boskich od wielu lat bawiły i wzruszały widownię. Niewątpliwie ogromna popularność produkcji to przede wszystkim zasługa świetnie dobranej obsady. Serial w reżyserii Patricka Yoki otworzył drzwi do kariery wielu gwiazdom: Maćkowi Musiałowi, Adamowi Zdrójkowskiemu, Oldze Kalickiej czy Julii Wieniawie.

Wielu widzów to jednak te najbardziej znane postaci przyciągnęły przed telewizory. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak są najprawdopodobniej największym atutem serialu – pasja i emocje przekazywane przez nich na małym ekranie bawią do łez!

Ujawniono, że rola Natalii Boskiej w Rodzince.pl wcale nie miała należeć do Małgorzaty Kożuchowskiej. Okazuje się, że o rolę przebojowej mamy na castingu do serialu Rodzinka.pl walczyła masa aktorek. Wśród nich były także i znane nazwiska. Jak podawał Super Express o rolę serialowej Natalii walczyły m.in. Magdalena Walach, Anna Guzik i... Agnieszka Dygant!

Ostatecznie jednak to Małgorzata Kożuchowska została wybrana do tej roli. Dlaczego? Kulisy ujawniła Anna Jaroch-Okapiec, producentka serialu, w rozmowie z Super Expressem.

„Do castingu na mamę, Natalię Boską, zaprosiliśmy wiele naprawdę topowych aktorek. Patryk Yoka, nasz reżyser, uparł się na Małgosię Kożuchowską. Była to ostatnia aktorka, którą castingowaliśmy. Pamiętam, że było to w studiu Pytania na śniadanie. To była prosta scena o jakichś pudełkach plastikowych na śniadanie. Zagrali to z Tomkiem tak fenomenalnie, że wszyscy zaczęliśmy się gotować i nie mogliśmy wytrzymać do końca sceny. Od razu wiedzieliśmy, że to właśnie oni”, mówiła.

W najnowszym wywiadzie z Michałem Misiorkiem dla Plejady, opowiedziała także producentka serialu  Dorota Kośmicka-Gacke.

„Ogromną batalię stoczyłam z Telewizją Polską, gdy zaczęliśmy pracę nad Rodzinką.pl. Po pierwsze, chciałam zrobić "niegrzeczny" serial w "grzecznej" stacji, a po drugie – w głównej roli planowałam obsadzić Tomka Karolaka, który był chwilę po sukcesie 39 i pół w TVN. Gdy udało mi się namówić na to decydentów z TVP, przystąpiłam do szukania partnerki dla Tomka. Moją pierwszą kandydatką była Agnieszka Dygant. Ona, stety lub niestety, przyjęła wtedy propozycję zagrania w Prawie Agaty. Musiałam więc szukać dalej. Zaczęłam rozmowy z Małgosią Kożuchowską i jej agentem Jurkiem Gudejką”. 

„Małgosia uwierzyła w ten projekt i postanowiła odejść z M jak miłość, żeby w pełni oddać się pracy na planie Rodzinki.pl. Dużo wtedy ryzykowała, ale mam nadzieję, że dziś jest zadowolona ze swojej decyzji. Co zabawne, jej bohaterka w "Rodzince.pl" przez zupełny przypadek nazywa się Boska. Po prostu Małgosia wypadła na zdjęciach próbnych bosko i rymując to słowo z jej nazwiskiem, wymyśliłam, że będzie Boską Kożuchowską. (śmiech) Namówiłam też wtedy stację na zaangażowanie Patricka Yoki – młodego reżysera z charyzmą, który nigdy wcześniej nie pracował dla Telewizji Polskiej”, zdradziła. 

A Wy, wyobrażaliście sobie kiedykolwiek w tej roli inną aktorkę?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.