O TYM SIĘ MÓWI

Rodzinka.pl bez Małgorzaty Kożuchowskiej jako Natalii Boskiej?!

Wyobrażacie sobie w tej roli inną aktorkę?

Gabriela Czernecka 6 grudnia 2019 09:00

Szczegóły castingu do serialu Rodzinka.pl wyszły na jaw. Jak się okazuje, nie tylko Małgorzata Kożuchowska walczyła o rolę Natalii Boskiej. Aktorka miała na castingu sporą konkurencję. Wśród chętnych gwiazd, które chciały wcielić się w Natalię Boską w Rodzinka.pl były znane aktorskie nazwiska! Ostatecznie zwyciężyła jednak Małgorzata Kożuchowska. A kto jeszcze starał się o rolę przebojowej mamy Boskich?  Nie uwierzycie...

Rodzinka.pl Małgorzata Kożuchowska jako Natalia Boska

Rodzinka.pl to wciąż jeden z najpopularniejszych seriali, który przed telewizory przyciąga miliony Polaków. Losy członków rodziny Boskich od siedmiu lat bawią i wzruszają widownię. Niewątpliwie ogromna popularność produkcji to przede wszystkim zasługa świetnie dobranej obsady. Serial w reżyserii Patricka Yoki otworzył drzwi do kariery wielu gwiazdom: Maćkowi Musiałowi, Adamowi Zdrójkowskiemu, Oldze Kalickiej czy Julii Wieniawie.

Wielu widzów to jednak te najbardziej znane postaci przyciągnęły przed telewizory. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak są najprawdopodobniej największym atutem serialu - pasja i emocje przekazywane przez nich na małym ekranie bawią do łez!

Ujawniono, że rola Natalii Boskiej w Rodzince.pl wcale nie miała należeć do Małgorzaty Kożuchowskiej. Okazuje się, że o rolę przebojowej mamy na castingu do serialu Rodzinka.pl walczyła masa aktorek. Wśród nich były także i znane nazwiska. Jak podawał Super Express o rolę serialowej Natalii walczyły m.in. Magdalena Walach, Anna Guzik i... Agnieszka Dygant!

Ostatecznie jednak to Małgorzata Kożuchowska została wybrana do tej roli. Dlaczego? Kulisy ujawniła Anna Jaroch-Okapiec, producentka serialu, w rozmowie z Super Expressem.

„Do castingu na mamę, Natalię Boską, zaprosiliśmy wiele naprawdę topowych aktorek. Patryk Yoka, nasz reżyser, uparł się na Małgosię Kożuchowską. Była to ostatnia aktorka, którą castingowaliśmy. Pamiętam, że było to w studiu Pytania na śniadanie. To była prosta scena o jakichś pudełkach plastikowych na śniadanie. Zagrali to z Tomkiem tak fenomenalnie, że wszyscy zaczęliśmy się gotować i nie mogliśmy wytrzymać do końca sceny. Od razu wiedzieliśmy, że to właśnie oni”, mówiła.

W najnowszym wywiadzie z Michałem Misiorkiem dla Plejady, opowiedziała także producentka serialu  Dorota Kośmicka-Gacke.

,,Ogromną batalię stoczyłam z Telewizją Polską, gdy zaczęliśmy pracę nad "Rodzinką.pl". Po pierwsze, chciałam zrobić "niegrzeczny" serial w "grzecznej" stacji, a po drugie – w głównej roli planowałam obsadzić Tomka Karolaka, który był chwilę po sukcesie "39 i pół" w TVN. Gdy udało mi się namówić na to decydentów z TVP, przystąpiłam do szukania partnerki dla Tomka. Moją pierwszą kandydatką była Agnieszka Dygant. Ona, stety lub niestety, przyjęła wtedy propozycję zagrania w "Prawie Agaty". Musiałam więc szukać dalej. Zaczęłam rozmowy z Małgosią Kożuchowską i jej agentem Jurkiem Gudejką. 

Małgosia uwierzyła w ten projekt i postanowiła odejść z "M jak miłość", żeby w pełni oddać się pracy na planie "Rodzinki.pl". Dużo wtedy ryzykowała, ale mam nadzieję, że dziś jest zadowolona ze swojej decyzji. Co zabawne, jej bohaterka w "Rodzince.pl" przez zupełny przypadek nazywa się Boska. Po prostu Małgosia wypadła na zdjęciach próbnych bosko i rymując to słowo z jej nazwiskiem, wymyśliłam, że będzie Boską Kożuchowską. (śmiech) Namówiłam też wtedy stację na zaangażowanie Patricka Yoki - młodego reżysera z charyzmą, który nigdy wcześniej nie pracował dla Telewizji Polskiej", zdradziła. 

A Wy, wyobrażaliście sobie kiedykolwiek w tej roli inną aktorkę?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.