Natalia Kukulska, VIVA!  listopad 2017
Fot. Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI!

Natalia Kukulska we wzruszających słowach uczciła pamięć o mamie

Anna Jantar była jedną z ofiar katastrofy lotniczej.

Gabriela Czernecka 14 marca 2018 21:15
Natalia Kukulska, VIVA!  listopad 2017
Fot. Marlena Bielińska

Natalia Kukulska we wzruszających słowach wspomina zmarłą przed 38 laty mamę, Annę Jantar. Piosenkarka zginęła w katastrofie lotniczej w pobliżu Okęcia. To tam dokładnie 38 lat temu rozbił się samolot Ił-62 Kopernik. Zginęło wówczas 87 osób, a wśród ofiar była właśnie polska artystka. Dziś w rocznicę śmierci Anny Jantar córka artystki zamieściła wzruszające słowa.

Rocznica śmierci Anny Jantar: Natalia Kukulska wspomina mamę

14 marca 2018 roku przypada 38. rocznica śmierci Anny Jantar. Natalia Kukulska w tym smutnym dniu rok w rok zamieszcza wzruszający wpis, w którym wspomina mamę. Tak jest i tym razem. Przypomnijmy, że Anna Jantar zginęła w katastrofie samolotuNa płycie lotniska z niecierpliwością czekały na nią wówczas mama, Halina Szmeterling i 4-letnia wtedy Natalia Kukulska.

Anna Jantar wracała wtedy z Nowego Jorku; miała nagrać kolejną płytę. Niestety nie zdążyła. Zginęła w katastrofie lotniczej w pobliżu warszawskiego Okęcia 14 marca 1980 roku. Samolot lecący z Nowego Jorku rozbił się na Okęciu tuż przed lądowaniem. Awarii uległo podwozie i silnik maszyny. Z osób znajdujących się na pokładzie samolotu nikt nie przeżył.  

Katastrofa zabrała ze sobą niemal 90 osób, w tym Annę Jantar. Natalia Kukulska, córka zmarłej artystki, na swoim Instagramie zamieściła wzruszające słowa. Do opisu dołączyła także fotografię mamy:

#onaprzyszłaprostozchmur #słońcajakbymniejdziśwmieście #niebojkabytużprzeddeszczem #38latświecizinnejperspektywy #aleciąglejest #mama

Na Instagramie Natalii Kukulskiej pod zdjęciem Anny Jantar wciąż pojawiają się nowe komentarze:

„Piękna kobieta wspaniała piosenkarka miałam szczęście że byłam na wielu wielu jej koncertach”

„Uwielbiam to zdjęcie!! Będąc dzieckiem kupiłam z ta fotografia pocztówkę wisiała na ścianie jako najcenniejszy skarb!! Chociaż jako dzieciak śpiewałam piosenki Anny tak teraz nie mogę nawet słuchać bo płakać mi się chce jakoś tak się porobiło”

  Pamiętam ten dzień….zgasło słońce..

„Nie jestem w stanie wysłuchać większości utworów, żeby nie beczeć jak durna. Za moment będę miała 40 lat, ale jak sięgam pamięcią do czasu gdy miałam 10 reagowałam dokładnie tak samo. Tylko magia wywołuje tak silne emocje”, piszą fani.  

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.