Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski w Dzień Dobry TVN: „Chcielibyśmy wygrywać zawsze, ale nie daliśmy rady”

Próbuje ocieplić swój wizerunek?

Gabriela Czernecka 21 lipca 2018 10:55
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal

Robert Lewandowski w Dzień Dobry TVN udzielił pierwszego telewizyjnego wywiadu od czasu mundialu w Rosji. W rozmowie z Filipem Chajzerem na stadionie narodowym w Warszawie piłkarz opowiedział m.in. o tym, jakie emocje towarzyszyły mu bo meczach reprezentacji Polski i jak radzi sobie z falą krytyki, która na niego spadła. Zdradził także parę szczegółów dotyczących swojego życia prywatnego. 

Robert Lewandowski w DDTVN

Robert Lewandowski w rozmowie z Filipem Chajzerem po raz pierwszy w tak szczerym wywiadzie opowiedział o porażce polskiej reprezentacji na mundialu. „Tak naprawdę wiele rzeczy nie funkcjonowało tak, jak powinno, kombinacji było za dużo. My zdajemy sobie sprawę  z tego, że to nasza wina, my graliśmy na boisku, powinniśmy lepiej zagrać, ale też jesteśmy tylko ludźmi, popełniamy błędy i chcielibyśmy wygrywać zawsze, ale nie daliśmy rady”, wyznał skruszony.

Największa krytyka spadła oczywiście na niego jako na kapitana drużyny. Filip Chajzer zacytował nawet wypowiedź Zbigniewa Bońka, który w jednym z wywiadów powiedział, że nie wszystkim odpowiada gra obok Lewandowskiego. Już jakiś czas temu pisaliśmy o rzekomych konfliktach w naszej  reprezentacji, a jak do tych plotek odniósł się Lewy? „Wiadomo, że mamy 25 zawodników, sztab, ciężko jest mieć z każdym super kontakt. Myślę, że Ty też w pracy nie masz ze wszystkimi super kontaktu, więc jest ciężko, bo to nie jest do zrobienia”, odparł.

Wywiad Filipa Chajzera z Robertem Lewandowskim

Przypomnijmy, że po powrocie do kraju Lewandowski udał się wraz z rodziną na wakacje do Grecji. Tam próbował zregenerować siły i popatrzeć na wydarzenia ostatnich tygodni z dystansu, ale jego wypoczynek nie wszystkim przypadł do gustu. Internauci zarzucili mu, że chwali się bogactwem, nie cierpi z powodu mundialowej przegranej i tylko potwierdza to, że brak mu pokory.

Teraz Robert Lewandowski odpiera te zarzuty: „Wrzuciłem jedno zdjęcie z plaży, gdzie byłem z rodziną. W tym trudnym momencie dla mnie, to był czas bardzo ważny, spowodował, że ta głowa odpoczęła, emocje trochę uszły. Serce mniej bolało. Nie ma co ukrywać, rodzina jest najbliższa i w ciężkich momentach chce się spędzać czas z rodziną. Wrzuciłem zdjęcie z rodziną i to było dla mnie bardzo ważne, bo to mi bardzo pomogło”, mówi. 

Robert Lewandowski w obronie Anny Lewandowskiej

W rozmowie z Dzień Dobry TVN Robert Lewandowski odniósł się również do fali hejtu, która dosięgnęła głównie jego żonę Anię. Na jej Instagramie aż roiło się od negatywnych i obraźliwych komentarzy. Ta w pewnym momencie musiała nawet zablokować ich zamieszczanie pod zdjęciami.

 „Dziwię się, że to dotyczy Ani, bo Ania zawsze mnie wspiera. Ania nie jest z reprezentacji, ale jak wiadomo, kibic w tym momencie nie patrzy na nic, tylko swoją frustrację próbuje wyładowywać. To my graliśmy w piłkę, Ania zawsze stara się pomóc jak tylko może i robić wszystko, żeby mnie wspierać. To dla mnie bardzo ważne, gdy widzę, że ktoś z rodziny jest na meczu – czy to w klubie czy w reprezentacji”, przyznaje Robert.

Wielu zastanawia się, czy ten wywiad pomoże Lewandowskiemu w odbudowie wizerunku. Czy rozmowa z Chajzerem pomoże ugłaskać kibiców? To się okaże...  

Tak Anna i Robert Lewandowscy rozprawiają się z plotkami o kryzysie w małżeństwie
Fot. East News

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, jamnik
Fot. Instagram/@Robert Lewandowski

Anna i Robert Lewandowscy
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…